Menu +

Pavel Jekel: Nesmíme nic podcenit, jde o každý bod!

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč si v Benátkách připsala další důležité tři body. A že to byl boj. Duel rozhodl jeden jediný gól, který vstřelil bývalý benátecký hráč Ladislav Bittner. Zápas těsně po jeho konci hodnotil brankář Pavel Jekel, který nyní chytá ve velmi slušné formě.
Sdílejte článek
 
Třebíč měla s Benátkami zápornou vzájemnou bilanci a rozhodně se vědělo, že to bude náročný zápas. Nicméně naši hráči byli už od začátku jasně lepším týmem. Skvěle jsme bránili střední pásmo a Benátkám jsme dovolili pouze 13 střel na branku za celý zápas, což je na druhou stranu pro brankáře složité. „Zápas to byl pro mě hodně těžký, protože na mě skoro nic nešlo. Pak z ničeho nic dvě střely, pro gólmana jsou tyhle okamžiky nejhorší. Musíte se snažit udržet správnou provozní teplotu těla. Jak začnete mrznout, tak se pak těžko dostáváte do tempa.“

V Benátkách ukazoval teploměr -0,5 stupňů... „Sem tam jsem dost mrzl. Tohle je nejhorší. 10 minut na mě nešla střela, pak jsme hráli oslabení a tam je toho pohybu dost. Takže se zapotím a když pak zase stojím pár minut v mrazu, tak je to na onemocnění. Snažím se alespoň bruslit a dělat si nějaké cvičení. Já sám ale hlavně potřebuji být pořád připravený v hlavě. Sleduji puk a myslím třeba na Bahamy, aby mi bylo teplo,“ smál se brankář Třebíče.

Benátky nám v úterním zápase hodně pomohly. Porazily Frýdek-Místek a cesta do předkola se nám znovu o malý kousíček přiblížila. Nicméně těch 60 minut v nohách z předchozího dne na domácích hráčích příliš znát nebylo. „Benátky mají mladý mančaft. Byli houževnatí a hodně bruslili i přesto, že včera hráli. Věděli jsme, že taky musíme hodně bruslit a přistupovat k nim natěsno. Benátky se snažily často ujíždět do brejků, ale naši borci skvěle bránili střední pásmo a téměř k ničemu je nepustili. A Schwarz je hodně podržel, vychytal toho opravdu dost.“

Druhá třetina v Benátkách skončila už ve 34. minutě kvůli technické závadě. Jedno z plexiskel vyskočilo po souboji u mantinelu ze své pozice, a tak rozhodčí správně nařídili, že se půjde předčasně do kabin a zbytek druhé části se dohraje společně s tou třetí. „Bylo to zvláštní, ale my jsme se snažili zůstat koncentrovaní a každý jsme se soustředili na svůj výkon,“ popsal situaci Jekel.

Benátky mají ve svém týmu spoustu mladých a dravých hráčů. Vždyť nebýt na soupisce zkušeného Lukáše Pabišky, tak by tým měl průměr 19 let. „Mladí se snažili hodně, ale je tam prostě znát ten rozdíl mezi mladým klukem s košíkem a třeba Márou Lašem, který toho má za sebou hodně. Marek už ví, jestli má cenu do toho souboje vletět, nebo spíše ušetřit síly. Mladí kluci tam často lítají, aby ukázali, že bojují,“ konstatoval Pavel.

V sobotu nás čeká velmi důležitý zápas s Ústím nad Labem. To ve včerejším zápase porazilo Frýdek-Místek, čímž se náš náskok na soupeře navýšil na 5 bodů. „Na Ústí musíme hlavně s pokorou, nesmíme nic podcenit. Musíme hrát stejně jako teď, to je klíč k úspěchu. Těšíme se domů na své fanoušky. Jsou třebíčským šestým hráčem, teda sedmým, já jsem ten šestý (smích). Budeme rádi, když nás v sobotu s Ústím podpoří a pomohou nám vyhrát další důležitý zápas. Teď už jde o každý bod!“ dodal na závěr Pavel Jekel.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020