Menu +

Junioři i dorostenci už znají svůj program pro nadcházející sezonu

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Léto a čas dovolených je sice v plném proudu, ale hokejový svět nespí ani během tohoto období. Na zápasy si sice budeme muset ještě počkat, nicméně organizační přípravy směřující k ročníku 2020/2021 už běží naplno.
Sdílejte článek
 

Nejinak je tomu u mládežnických soutěží. Letošní liga juniorů je vypsána pro hráče ročníků 2001, 2002 a 2003. Bílé hvězdy budou v juniorské soutěži zařazeny do moravské skupiny, kde změří síly se čtrnácti soupeři. Je mezi nimi Znojmo nebo mladíci z Polska. Na svěřence trenérů Štěpána Hrůzy, Zdeňka Sedláčka a Jaroslava Barvíře čeká v první části soutěže celkem 26 střetnutí. To poslední odehrají 17. ledna 2021.

Úvodní ligový zápas má juniorka na programu 18. září, kdy se bílé hvězdy postaví soupeři z Prostějova. Přesné regule zatím nebyly odtajněny, avšak předpokládá se postup dvou nejlepších mužstev ze základní skupiny do nadstavbové části.

„Dle mého názoru se jedná o velmi kvalitní skupinu, kde zápasy můžou přinést velmi dobrý hokej, což je pro další rozvoj juniorů velmi důležité. HST byla pro tuto variantu herního modelu a já jsem rád, že se to podařilo prosadit,“ hlásí lodivod juniorů Štěpán Hrůza.

Dorostenci mají své místo ve skupině H, která patří celkům z Vysočiny. Hráči ročníků 2004 a 2005 nejdříve odehrají osm soutěžních zápasů. Na konci října pak bude jasno o jejich dalším osudu, konkrétně v závislosti na tom, jak se jim bude dařit. První ze zmíněné osmizápasové porce čeká třebíčské dorostence 12 září proti rivalovi z Velkého Meziříčí.

„Herní model ligy dorostu je totožný s loňským modelem, akorát jsme byli zařazeni zpět v základní skupině na Vysočinu. I s letošním mužstvem dorostu chceme navázat na předchozí dvě úspěšné sezóny, takže postup ze základní skupiny je povinnosti. K tomu by nám mělo napomoci i to, že spousta hráčů z letošního kádru dorostu si tuto soutěž zahrála i v loňském roce”, říká trenér Zdeněk Sedláček.

Cílem našich mládežníků je navázat na úspěšný průběh loňské sezony. V ní se juniorům i dorostu podařilo postoupit do nadstavbové skupiny, přičemž dorostenci v ní dokonce zvítězili. Nebýt koronaviru, mohli se navíc porvat o postup do extraligy.

Momentálně si hráči užívají zaslouženého odpočinku. Aktivně se však podílejí na zprovoznění klubového informačního systému, který už u juniorů a dorostu plně funguje. Závěrečná část přípravy na nadcházející sezonu začne psát svůj příběh na přelomu července a srpna.

Realizační tým juniorů pro sezonu 2020/2021: Hlavní trenér Štěpán Hrůza, asistenti Zdeněk Sedláček, Jaroslav Barvíř.

Realizační tým dorostu pro sezonu 2020/2021: Hlavní trenér Zdeněk Sedláček, asistenti Štěpán Hrůza, Marek Mejzlík.

Podobné články

Mládežnický hokej

Výsledky mládežnických mužstev HST

12.10.2020
Mládežnický hokej

Víkendové zápasy mládeže

06.10.2020
Mládežnický hokej

Víkendové zápasy mládeže

22.09.2020