Menu +

Junioři i dorostenci už znají svůj program pro nadcházející sezonu

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Léto a čas dovolených je sice v plném proudu, ale hokejový svět nespí ani během tohoto období. Na zápasy si sice budeme muset ještě počkat, nicméně organizační přípravy směřující k ročníku 2020/2021 už běží naplno.
Sdílejte článek
 

Nejinak je tomu u mládežnických soutěží. Letošní liga juniorů je vypsána pro hráče ročníků 2001, 2002 a 2003. Bílé hvězdy budou v juniorské soutěži zařazeny do moravské skupiny, kde změří síly se čtrnácti soupeři. Je mezi nimi Znojmo nebo mladíci z Polska. Na svěřence trenérů Štěpána Hrůzy, Zdeňka Sedláčka a Jaroslava Barvíře čeká v první části soutěže celkem 26 střetnutí. To poslední odehrají 17. ledna 2021.

Úvodní ligový zápas má juniorka na programu 18. září, kdy se bílé hvězdy postaví soupeři z Prostějova. Přesné regule zatím nebyly odtajněny, avšak předpokládá se postup dvou nejlepších mužstev ze základní skupiny do nadstavbové části.

„Dle mého názoru se jedná o velmi kvalitní skupinu, kde zápasy můžou přinést velmi dobrý hokej, což je pro další rozvoj juniorů velmi důležité. HST byla pro tuto variantu herního modelu a já jsem rád, že se to podařilo prosadit,“ hlásí lodivod juniorů Štěpán Hrůza.

Dorostenci mají své místo ve skupině H, která patří celkům z Vysočiny. Hráči ročníků 2004 a 2005 nejdříve odehrají osm soutěžních zápasů. Na konci října pak bude jasno o jejich dalším osudu, konkrétně v závislosti na tom, jak se jim bude dařit. První ze zmíněné osmizápasové porce čeká třebíčské dorostence 12 září proti rivalovi z Velkého Meziříčí.

„Herní model ligy dorostu je totožný s loňským modelem, akorát jsme byli zařazeni zpět v základní skupině na Vysočinu. I s letošním mužstvem dorostu chceme navázat na předchozí dvě úspěšné sezóny, takže postup ze základní skupiny je povinnosti. K tomu by nám mělo napomoci i to, že spousta hráčů z letošního kádru dorostu si tuto soutěž zahrála i v loňském roce”, říká trenér Zdeněk Sedláček.

Cílem našich mládežníků je navázat na úspěšný průběh loňské sezony. V ní se juniorům i dorostu podařilo postoupit do nadstavbové skupiny, přičemž dorostenci v ní dokonce zvítězili. Nebýt koronaviru, mohli se navíc porvat o postup do extraligy.

Momentálně si hráči užívají zaslouženého odpočinku. Aktivně se však podílejí na zprovoznění klubového informačního systému, který už u juniorů a dorostu plně funguje. Závěrečná část přípravy na nadcházející sezonu začne psát svůj příběh na přelomu července a srpna.

Realizační tým juniorů pro sezonu 2020/2021: Hlavní trenér Štěpán Hrůza, asistenti Zdeněk Sedláček, Jaroslav Barvíř.

Realizační tým dorostu pro sezonu 2020/2021: Hlavní trenér Zdeněk Sedláček, asistenti Štěpán Hrůza, Marek Mejzlík.

Podobné články

Mládežnický hokej

Někteří mládežníci už vyjeli na led! Trenéři si budou vzájemně pomáhat, hlásí Martin Čech

03.08.2020
Mládežnický hokej

Sportovní manažer mládeže Martin Čech hovoří o aktuálních tématech

25.06.2020
Mládežnický hokej

Třebíčským mládežníkům brzy odstartuje společná část letní přípravy na nadcházející sezonu

08.05.2020