Menu +

Ladislav Bittner: Třebíč mi přirostla k srdci! Pan Novák? Věřím, že by byl pyšný

Rozhovory
T ř e b í č - Nejlepší střelec ligy! To je náš Ladislav Bittner, jehož cesta do Třebíče je velmi zajímavá – na druhý pokus vyšla! V rozhovoru pro hokej.cz povídá o brance, kterou přežil, otužování, telefonátech z extraligy i dalších věcech.
Sdílejte článek
 

V Třebíči hraje svou druhou sezonu. A to opět velmi úspěšně. „Člověk musí být spokojený sám se sebou… Mám doma super ženu a jsem fakt spokojený. Nám se v Třebíčí moc líbí. Od trenérů navíc dostávám hodně času na ledě a od toho se to všechno odvíjí. Když je člověk v laufu a tempu, tak mu to tam padá,“ libuje si autor aktuálně dvaceti branek na HOKEJ.CZ.

„Přijde mi, že některé kluby se speciálně připravují i na celou naši formaci. Docela nám to tam padá, tak se nás snaží více hlídat,“ myslí si hráč první útočné lajny, kde válí ještě s Martinem Šťovíčkem a Matějem Psotou.

Ladislav Bittner byl v Třebíči na zkoušce už před více než pěti lety. Tehdy mu to ale před podpisem překazilo zranění. Ale stále chtěl hrát právě tady!

Zeptal jsem se tehdy přímo pana Barvíře, zda by měli o mě zájem

„Před loňskou sezonou hrála Třebíč přátelský zápas v Benátkách nad Jizerou. A já už v Benátkách necítil, že bych tam dostával nějakou velkou příležitost, tak jsem se tam tehdy zeptal přímo pana Barvíře, zda by měli o mě zájem,“ prozrazuje zcela upřímně.

„Bylo mi řečeno, že ještě není správná chvíle a že uvidíme, jak se bude vyvíjet sezona. Kluci tady pak ze začátku prohráli nějaké zápasy a z klubu se potom ozvali, že zájem mají. Já jsem to vzal a byl jsem za to rád,“ vzpomíná spokojeně na tento okamžik.


Foto: Markéta Křížová

Proč chtěl tak moc právě do Třebíče? „Určitě v tom zase hrál roli Matěj Psota. Když jsme spolu volali, tak on vždy Třebíč vynachválil,“ povídá o svém kamarádovi. „Říkal mi, jak je tady rád a že je tady skvělá parta, hezké město a že tady lidi mají rádi hokej,“ dodává nadšeně.

Právě v Horácké Slavii se mu letos daří – ale i celému týmu. Horáci hrají o vršek tabulky. „Podle mě je u nás síla v týmovosti! Hrajeme dobře organizovaně a snažíme se soupeřům znepříjemnit jejich hru,“ zamýšlí se nad letošními výkony Bílých hvězd hráč, který vyhrál anketu Sportovec města Třebíče za minulý rok.

„Já si toho vážím, protože mi Třebíč opravdu přirostla k srdci. Je to hezké, když člověk dostane odměnu za to, co v sezoně udělal,“ děkuje všem za hlasy i podporu.

A zavzpomínal i na Radka Nováka, který dostal cenu in memoriam za nejlepšího trenéra! „On to tady celé nakopl – pak jsme jeli jako vlak a těžce nás někdo zastavoval. Mrzí mě, že tady s námi nemůže být… Věřím, že by byl na nás pyšný!“ zakončuje povídání na HOKEJ.CZ.

Rozhovor s oporou SK Horácká Slavia Třebíč rozhodně stojí za přečtení ✌ Nejlepší snajpr ligy vypráví o otužování, brance, při které ztratil dech, souhře jak u bratrů Sedinových i skvělé formě ⚠️

Zveřejnil(a) Hokej dne Pondělí 8. února 2021

Podobné články

Rozhovory

Gajarský o příchodu do Třebíče i drilu v Americe. Z týmu má dobrý pocit

09.06.2021
Rozhovory

Společné soustředění? Tým to vždycky ještě víc stmelí, hlásí Jan Mlčák

02.06.2021
Rozhovory

Chci do play off, říká Forman. Pochvaluje si tréninky na ledě

25.05.2021