Menu +

Martin Čech: Letní příprava od druhé třídy až po juniorku byla skutečně výživná

Rozhovory
Se sportovním manažerem pro mládež Horácké Slavie jsme si povídali o letní přípravě mladých mužstev. V krátkém rozhovoru s Martinem Čechem se dozvíte, jak toto důležité období probíhalo napříč kategoriemi, jaké metody měly úspěch a v čem by rád pokračoval i v dalších sezónách.
Sdílejte článek
 

Vezmeme to pěkně popořádku a začneme mládeží. Jakým způsobem a kým byly tréninky vedeny?

Letní přípravu mládežnických kategorií, tedy juniorů a dorostu, vedl z větší části kondiční trenér Viktor Konečný a to pod dohledem koučů Davida Dolníčka a Nikoly Marka. Důležité je, že se oběma mužstvům vyhla zranění či jakékoli zdravotní indispozice a kluci tréninky zvládali. Dostali od Viktora pěkně naloženo v posilovně, aby pořádně zesílili. Do dorostu přešli někteří hráči ze žákovských kategorií, pro které to byla novinka a tím pádem samozřejmě náročnější výzva. Těm byl ale trénink adekvátně upraven a myslím, že to všichni zvládli velmi dobře. Trenéři si hráče řádně otestovali, vědí, jak na tom jsou a mohou na tom stavět svou další práci.

Super, můžeme tedy přejít k nejpočetnější skupině žákovských kategorií, které zahrnují 5., 6., 7., 8. a 9. třídu?

Ano, hlavním trenérem těchto pěti tříd je Rosťa Malena, kterému asistují trenéři Štěpán Hrůza a Zděněk Sedláček. Systém tréninků byl podobný jako v loňské sezoně, družstva se střídala na ploše a venkovním sportovišti. Novinkou byly letos trenérské návštěvy Rosti Maleny v hodinách tělesné výchovy na Základní škole T. G. Masaryka. Zde, ve spolupráci s vyučujícím tělocviku, probíhaly tréninky hráčů HST, čímž se ušetřil čas a kluci měli splněno už dopoledne a nebo se tímto způsobem řešily tréninky dvojfázové, rozdělené na dopolední a odpolední část tréninku. To je naprosto skvělá záležitost, která se nám velmi osvědčila. Celkově příprava probíhala bez jakýchkoli problémů a určitě splnila svůj účel.

Zpestřením letní přípravy pro žáky byly určitě turnaje s třebíčskými florbalisty a fotbalisty. V rámci této spolupráce proběhlo několik zápasů, což si všichni s nadšením užili a zároveň to týmy posunulo zas o kousek dál.

Z žákovských skupin nám ještě zbývají 4., 3. a 2. třída, které máš na starosti Ty. I tyto mladší týmy dostávaly do těla, jak se vám dařilo spojit příjemné s užitečným?

Stejně jako loni jsme spojili tréninky 4. a 3. třídy, aby nám kapacitně stačila sportoviště i trenérská obsazení. Při trénincích 4. – 2. třídy mi pomáhá několik externích neboli pomocných trenérů. Střídaly se, stejně jako loni, tréninky na zimáku a na umělém trávníku u Základní školy Bartuškova. Umělá plocha na zimním stadionu nám v trénincích hodně pomáhá, i když vzhledem k delší loňské sezoně mohla být položena později. Mládež HST hrála o tři týdny déle než předloni a po rozmrazení musela plocha pořádně vyschnout. Umělá plocha byla tedy k dispozici až někdy koncem května, ale i tak jsme stihli spoustu věcí. Super bylo, že jsme si díky zapůjčení vybavení od ZŠ T. G. Masaryka mohli imitovat tělocvičnu a dělat tak pestřejší program. Dalším takovým zlepšovákem byl bezpochyby turnaj proti fotbalové škole Třebíč, což se všem zúčastněným dětem hodně líbilo a dopadlo to celé na výbornou. Největší úspěch měl vícesportovní turnaj, který zahrnoval fotbal, basketbal, florbal a taky překážkovou a štafetovou dráhu a konal se na umělé trávě při ZŠ Bartuškova. Přijely týmy ze Žďáru a Velmezu a všechny to moc bavilo. Zároveň jsme při této příležitosti vyhodnocovali letní soutěž, kterou děláme už druhým rokem. Jde o testování žáků 3. a 4. třídy v rámci osmi disciplín. Porovnávání výkonů uvnitř týmu i s týmy z Velmezu a Žďáru nám trenérům umožňuje lépe vyhodnotit, jak na tom děcka jsou a na čem zapracovat, přičemž soutěžící si to užijí. To se povedlo a pokud to bude možné, určitě v takovýchto turnajích a soutěžích chceme pokračovat.

Bohužel nám nevyšel poslední trénink na Polance, který nám překazila bouřka, ale to byl skutečně jediný zádrhel letní přípravy. Rozhodli jsme se si to vynahradit v srpnu a kluci o společnou koupačku nepřijdou. Plánujeme pro 2., 3. a 4. třídu i nějaké výlety a další program, na který se těším, tak snad to vyjde!

Moc to Tobě i dětem přejeme a díky za rozhovor!

Podobné články

Rozhovory

První zápas v Chance lize? Obrovská zkušenost, říká Michalčuk a chce se zlepšit

27.09.2022
Rozhovory

Výsledky teď nejsou to nejdůležitější, ale když se vyhrává, tak se lépe trénuje a hraje, říká David Tureček

13.08.2022
Rozhovory

Zatím nejlepší zážitek léta? Pro Domču rozhodně setkání s Pastou!

21.07.2022