Martin Erat před Slovenskem: Musíme se na semifinále pořádně připravit

Rozhovory
S t o c k h o l m - Původní rozhovor od našeho zpravodaje pro hstrebic.cz.
Martin Erat ve čtvrtfinále MS proti Švédsku vsítil třetí branku české reprezentace, která pro svěřence trenéra Hadamczika znamenala dvougólový náskok. Švédům se sice podařilo do začátku poslední třetiny vyrovnat, ale půlminutu před koncem rozhodl o postupu České republiky do semifinále Milan Michálek. „Švédové mohli mít po vyrovnání tlak, ale nevyužili toho. A Miki pak rozhodl,“ těšilo třebíčského rodáka Erata.

POZVÁNKA NA PROJEKCI NA KARLOVĚ NÁMĚSTÍ V SOBOTU I NEDĚLI

Proti Švédsku jste vybojovali těžké, ale cenné vítězství. Jak jste s ním spokojeni?
Čtvrtfinále je vždy nejdůležitějším zápasem na turnaji, takže s výhrou jsme samozřejmě velmi spokojeni. Nyní se ale budeme už muset zaměřit na Slovensko.

Ve skupině jste se Švédy prohráli. S čím jste vstupovali do čtvrtfinále?
Pozměnili jsme trochu taktiku a hráli naplno, což se nám nakonec vyplatilo.

Úvod vašemu celku trochu utekl, soupeř se tak dostal do vedení…
Dalo se čekat, že Švédové budou hrát dobrý hokej, ale šedesát minut jsme hráli výborně, a konečný výsledek jsme si tak zasloužili.

Vsítil jste třetí branku českého mužstva. Očekával jste přihrávku od Davida Krejčího zpoza branky do místa, kam jste si najel?
Měli jsme to sehrané trochu jinak, čekal jsem spíše nahrávku od Plekyho (Plekanec), ale gól je gól. Navíc v přesilovce, to bylo důležité.

Určitě ale byla škoda, že vám nevyšel závěr druhé třetiny a úvod třetí…
Z toho se musíme ponaučit, v play-off se musí hrát šedesát minut. Vynechali jsme pět minut, ale nakonec jsme utkání zvládli.

Poslední část vypadala nervózní z obou stran, každý gól mohl rozhodnout…
Věděli jsme, že Švédové budou nervóznější, avšak podařilo se jim vyrovnat. Mohli mít následně tlak, ale nevyužili toho, a pak Miki (Michálek) rozhodl.

Těsně před rozhodující trefou měli Švédové tři vyložené šance za sebou, ale podržel vás brankář Kovář. Jak moc to poté ovlivnilo závěr duelu?
Gólman chytal výborně, ale my jsme si také dokázali vytvořit hodně příležitostí. Kdybychom třeba po dvou třetinách vedli 5:1, tak by se Švédsko nemělo čemu divit.

Jak vidíte následující zápas se Slovenskem?
Musíme se na něj pořádně připravit a podívat se, jak hraje, abychom v semifinále nezaváhali.