Michal Furch: Zavřel jsem oči a plácl do toho, stačilo trefit bránu

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - V jednačtyřicátém kole Chance ligy vyzvala Horácká Slavia, co se výsledků týče, oblíbeného soupeře z Přerova. A letos potřetí ze čtyř vzájemných soubojů udržela čisté konto. Ve všech těchto utkáních stál v brance Pavel Jekel, který tak má už pět vychytaných nul. V souboji nejlepších obran soutěže se na gól čekalo až do poloviny utkání. Zodpovědnost na sebe vzal obránce Michal Furch a dělovkou od modré ve stylu Jiřího Šlégra ze zápasu s Kanadou v Naganu propálil brankáře Postavu. Potrestal tak nedisciplinovanost hostujícího Goiše a zároveň udal ráz dalšímu vývoji zápasu. Hosté se díky pozorné domácí obraně dostávali jen do ojedinělých šancí a zápas došel až do power – play. V ní potvrdil vítězství po nezištné nahrávce Martina Dočekala Jakub Malý. Třebíčští se tak minimálně do soboty vyhřívají na samotném vrcholu tabulky Chance ligy.

Michale jak jsi viděl zápas s Přerovem, jaké jsou tvé dojmy po právě skončeném vítězném utkání?

První třetina se nám moc nepovedla, včetně čtyřminutové přesilovky. Celkově ta první třetina od nás byla špatná. Od druhé se to pak zlepšilo, dali jsme naštěstí gól a myslím, že jsme byli lepší. Třetí třetinu jsme pak klasicky doma ubojovali.

Tempu první třetiny ale asi nepomohlo ani její rozkouskování, dlouho se uklízel led po krvavém zranění Vaška Krliše, pak další pauza na opravu dvířek hostující střídačky...

Ano, nepomůže to. Jenom sedíte na střídačce a rychle ztuhnete. Je pak těžké se vrátit zpátky do tempa. A dvakrát tolik to mají těžké kluci, kteří pak musí naskočit do oslabení nebo přesilovky. Ale naštěstí jsme i tak dotáhli zápas do vítězného konce.

Potkala se dvě mužstva s nejlepšími obranami v celé soutěži. Vy jste Přerov už potřetí porazili a vždycky s nulou (3:0, 1:0 a 2:0 - pozn red). Asi se dalo čekat, že dnes půjde spíše o defenzivní bitvu a gólů moc nepadne.

Určitě souhlasím. I Přerov hraje výborně do obrany, hodně napadají a to stejné i my. Snažíme se hrát dobře zezadu, dát nějaké góly a pozorně bránit s rychlými protiútoky.

Otevřel jsi dnes skóre hodně důležitou brankou v přesilovce. Vypadalo to, že jsi zavřel oči a napálil to tam. Nebo jsi mířil?

Míra Holec mě krásně našel krosovou přihrávkou, a jak říkáš, jen jsem zavřel oči a plácl do toho... Stačilo vlastně jen trefit bránu, myslím, že se to otřelo i o gólmana. Naštěstí to tam propadlo a vedli jsme 1:0.

Ono asi dát gól jinak než bombou od modré vlastně ani moc nešlo. Přerov hraje v předbrankovém prostoru hodně tvrdě, tam moc šancí nebylo a těžko se tam prosazuje.

Ano, je to tak. Oni takhle stejně hrají nejen v obraně, ale i v útoku, u mantinelů a i před naší bránou jsou velmi důrazní, takže je to proti nim hodně těžké. Ale zvládli jsme to a vyhráli jsme.

Před třetí třetinou to bylo pořád jen o jeden gól a stát se mohlo cokoli.

Přerov tam začal hodně tlačit, hodně napadal a měl optický tlak. My jsme se snažili puky jednoduše vyndávat z pásma. Výsledek jsme nakonec ubránili a bylo strašně důležité, že jsme asi minutu před koncem dali ještě gól do prázdné. To nás uklidnilo a už jsme věděli, že tři body zůstanou doma.

Michal Furch je platným členem třebíčské obrany a vídat ho v ní budeme i příští ročník, klub na něj totiž uplatnil opci

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž