Nadstavba pokračuje! Juniory čeká domácí dvojzápas se zlínským béčkem a Opavou

Mládežnický hokej
Třebíčskou juniorku čeká během aktuálního víkendu třetí a čtvrtý zápas nadstavbové části Regionální ligy juniorů. Mladé bílé hvězdy tentokrát změří síly se zlínským béčkem (v pátek 23. února od 18:00 hodin) a s Opavou. Tento zápas je na programu v neděli 25. února od 14:45 hodin. Vstupné na oba zápasy je zdarma, dorazte nás podpořit!

Úvodní dvě střetnutí nadstavby přinesla pro Třebíč poloviční úspěch. Svěřenci hlavního trenéra Davida Dolníčka nejdříve zdolali Valašské Meziříčí 4:0, úspěšnými střelci byli Nesvadba, Hájek, Kuba a Svoboda.

Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme dobrý pohyb a vytvářeli jsme si šance. Pak jsme se trochu přibrzdili oslabením tří proti pěti, ale to jsme s přehledem ubránili. Pak jsme dali rychlé tři góly a tím jsme se uklidnili. Druhou třetinu jsme hráli prakticky pořád ve třetině soupeře, bohužel jsme nebyli schopni proměnit velké šance a to ani v přesilovkách. To nás trošku brzdilo. Ve třetí třetině Bylo mnoho vyloučených na obou stranách. Pak nás zastavilo pětiminutové vyloučení, ale pak jsme naštěstí ještě jeden gól přidali. Když to ale vezmu v globále, tak jsme měli dobrý pohyb, tyhle první zápasy, když něco začíná, bývají pro hráče složité. Soupeři jsme toho moc nedovolili, takže s výsledkem 4:0 jsme spokojeni," glosoval David Dolníček.

Naopak zápas proti brněnským Warriors Třebíči nevyšel. Horáci neskórovali a domů se tak vrátili bez bodů. Warriors triumfovali poměrem 3:0.

„Domácí nás nikterak nepřekvapili, hráli hru, kterou praktikují pořád. My jsme se bohužel nedostali do vedení, naopak na konci první třetiny jsme inkasovali, kdy nás soupeř nachytal ze standardní situace. Poté domácí přidali ještě jeden trochu šťastný gól, od té chvíle dali maximální nasazení, obětavost a zarputilost do toho, aby neinkasovali. Hráli příkladný play off hokej, my jsme se jim v tom nevyrovnali, neprosadili jsme se střelecky a bez toho jsme neměli šanci," řekl David Dolníček.

Zlínská rezerva, která je tvořena v podstatě bývalým zlínským klubem Tigers (loni došlo ke sloučení Tigers a Beranů) vstoupila do nadstavby stejně jako bílé hvězdy Na ledě Warriors Moravané zvítězili 2:1, se Studénkou poté Zlín doma padl 4:7.

Opava je na tom hůře. První zápas nadstavby Slezan doma prohrál se Studénkou 1:2, přičemž nevyšel mu ani mač číslo dva. V něm Opava podlehla Valašskému Meziříčí 4:6.