Menu +

Náš výkon musí být příště o dost koncentrovanější, burcuje Michal Vodný

Ohlasy po utkání
V Edenu se bílým hvězdám nedařilo. Družina trenérů Barvíře a Dolníčka se po porážce 1:7 vrací domů s prázdnou. Čestný úspěch třebíčského souboru nese podpis Michala Vodného, pro kterého to zároveň byl první gólový zářez této sezony. Velkou radost mu ale neudělal.
Sdílejte článek
 

Třetí vítězný korálek v řadě třebíčští hokejisté nenavlékli. Svěřenci trenérů Barvíře a Dolníčka padli v pražském Edenu 1:7. „Co k tomu říct… Škoda slov. Někdy má každý tým zápas blbec a my si ho vybrali právě dnes. Ani jeden gól jsme nedostali z nějakého souvislého tlaku. Všechny góly jsme dostali strašně jednoduše,“ hlásí Michal Vodný.

Utkání s lámalo během druhé periody za stavu 2:1 pro domácí. Horáci měli k dispozici přesilovou hru, přičemž právě Michal Vodný nastřelil tyčku svatyně Pražanů, jenže z možnosti k vyrovnání nakonec nic nebylo. Ba co víc, Slávisté se z následného protiútoku dostali do vedení 3:1, které už do konce střetnutí jen navyšovali.

„Naprostý souhlas, to byl zlom. V této fázi zápasu jsme tlačili na vyrovnání, konkrétně já to měl při té přesilovce dvakrát na lopatě, jenže místo toho, aby to bylo 2:2 a aby měl zápas úplně nový náboj, tak dostaneme v rychlém sledu tři triviální góly.“

Bílým hvězdám se tentokrát příliš nedařila hra ve středním pásmu, díky tomu se soupeř poměrně snadno dostával do brankových příležitostí. S tím souhlasí i Michal Vodný. „Špatně jsme si rozebírali hráče. Často jsme se zbytečně stáhli a byli ve středním pásmu „na stojce.“ To se pak rozjetí protihráči těžko chytají. Právě v těchto přechodech středního pásma a následném tlaku do brány byla jejich největší síla,“ má jasno třebíčský útočník.

Člen první útočné formace si v Edenu připsal první letošní gól, radost z něj ale nemá. „To ani nemůžete, po takovém zápase.“

Od druhého dějství se mezi třebíčskými tyčemi objevil mladý Jan Mičán, pro kterého to byla prvoligová premiéra, avšak spoluhráči mu ji příliš neusnadnili. „Bohužel… Honza to dnes asi slíznul nejvíc ze všech, první zápas v Chance lize a my ho v tom necháme tato vykoupat,“ uvědomuje si hokejista s číslem čtyřiačtyřicet na zádech. „Z přípraváků i tréninků nicméně vím, že je to dobrý brankář. Nepochybuju, že až bude potřeba, tak zachytá dobře,“ dodává.

Horáci se potýkají s určitou nevyrovnaností svých výkonů. Po restartu soutěže dostali od Benátek šest gólů, pak udrželi dvakrát v řadě čisté konto a dnes inkasovali sedmkrát. Vysvětlení může být v tom, že se soutěž po dlouhé pauze stále ještě rozbíhá.

„Sice už máme prosinec, ale je pravda, že herní projev si po restartu soutěže pořád ještě sedá. Samozřejmě, že ale příště musíme na vývoj zápasu zareagovat lépe,“ má jasno Michal Vodný.

Další měření sil čeká bílé hvězdy už v sobotu proti Porubě, zápasy tak jdou rychle za sebou, což Michal Vodný oceňuje. „Pro mě osobně je to tak určitě lepší. V tomto utkání nemá smysl, abychom se nějak dalekosáhle rýpali, zítra začíná nový den a my do něj musíme jít s čistou hlavou.“

Jak už bylo řečeno, v sobotu zavítá do Třebíče Poruba, tedy soupeř, kterého Horáci dokázali během přípravných zápasů zdolat. Zkušený forvard ale tomuto faktu důležitost nepřikládá. „Příprava je v této chvíli naprosto irelevantní, tohle je nová soutěž. Náš výkon hlavně musí být o dost lepší a koncentrovanější než dnes.“

Podobné články

Ohlasy po utkání

Matěj Psota: Bylo to ubojované utkání, ale na soupeře se nám povedlo najít recept

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Ve třetí třetině nastoupil úplně jiný tým, ví Martin Šťovíček

13.01.2021
Ohlasy po utkání

Moje životní fazóna! září šťastný střelec Bittner

11.01.2021