Do třetice to nevyšlo. Horáci v Praze nebodovali

V souboji dvou Slavií byla tentokrát úspěšnější ta pražská, která si po výhře 7:1 uzmula tři body pro sebe. Čestný úspěch Horáků měl na svědomí Michal Vodný, zkušený útočník se trefil poprvé v sezoně. Tak či tak není prostor věšet hlavu, už v sobotu čeká bílé hvězdy další utkání - tentokrát na domácím ledě proti Porubě.

14.kolo, čtvrtek 3.12.2020
SLA SLA
7:12:0, 3:1, 2:0
Branky a nahrávky: 7. Vampola (Šmerha, Gaspar), 15. Veber, 31. Kuťák, 33. Všetečka (Tomica, D. Krejčí), 37. J. Novák (Vampola, Kafka), 47. Vampola (Kafka, Šmerha), 57. Šteiner (Kuťák, Doležal) – 25. Vodný. Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Bělohlav, Jindra. Vyloučení: 4:5. Využití: Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 32:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.
HC Slavia Praha: Michajlov – Buchta, J. Novák, D. Krejčí, Barák, Gaspar, Veber, Hejda – Kafka, Vampola, Šmerha – Tomica, Vlček, Všetečka – J. Doležal, Kuťák, Šteiner – Jar. Brož.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (21. Mičán) – Furch, Zukal, Tejnor, Stehlík, L. Chalupa, Kowalczyk, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Š. Kratochvil, Kořenek, Ferda – Křehlík, Michálek, Valík.

Sešívaní vstoupili do utkání aktivněji, první velkou šanci si po čtyřech minutách vytvořil Filip Vlček, ale trefil pouze beton brankáře Jekela. O dorážku se ještě pokoušel Robin Všetečka, ale na puk nedosáhl.

Po necelých sedmi minutách Slavia zúročila dobrý vstup do utkání. Po velkém závaru dotlačil puk do branky Petr Vampola.

V polovině první třetiny si i hokejisté Třebíče vypracovali velké šance, skvělými zákroky se ale blýskl Martin Michajlov. Během přesilové hry si Tomáš Šmerha obhodil obránce, ale jeho střela skončila pouze na masce brankáře soupeře.

Chvíli po přesilové hře se domácí podruhé prosadili. Svou druhou branku po restartu soutěže dal Václav Veber. Třebíčští se snažili stav utkání před koncem první třetiny změnit, ale všechny šance, včetně té bývalého slávisty Krliše, neproměnili.

Třebíč po první třetině vystřídala brankáře, Pavla Jekela nahradil Jan Mičán. Po dvou a půl minutách druhé třetiny měl velkou šanci Petr Vampola. Puk ale neskončil za zády sedícího brankáře Mičána.

Po necelých pěti minutách druhé dvacetiminutovky Třebíč snížila na 1:2, v chumlu se nejrychleji zorientoval Michal Vodný. Hosté poté měli k dispozici přesilové hry, ale jejich šance zastavil Michajlov. Byli to tak slávisté, kterým se podařilo ve 31. minutě znovu odskočit na rozdíl dvou branek. Chybu v rozehrávce využil přesnou střelou Filip Kuťák.

V krátkém časovém sledu vsítili sešívaní další branku, Marek Tomica krásně našel Robina Všetečku, který udělal kličku do bekhendu a zakončil do prázdné branky. Tři minuty před koncem druhé třetiny se Petr Vampola zbavil tří hráčů, nahrál na modrou čáru Janu Novákovi, ten se tvrdou ranou k tyči nemýlil a zvýšil na 5:1.

Ve třetí třetině kontrolovali domácí hru a soupeře k ničemu nepouštěli. Dvě branky přidali Petr Vampola s Davidem Šteinerem a korunovali vysoké vítězství 7:1.

Martin Štrba - HC Slavia Praha: Zápas se mi hodnotí lehce, vyhráli jsme 7:1. V uvozovkách to byl poklidný zápas, určitě rozhodl náš třetí gól v oslabení. Uklidnil nás. Pak jsme hráli vlastní hru, nacvičené věci, to, co trénujeme. Kluci si to vyzkoušeli a ověřili si, co funguje. Za tenhle výsledek jsem rád, protože jsem se zápasu velice obával, ale nakonec to dopadlo šťastně pro nás.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Do utkání jsme nevstoupili dobře, první třetinu jsme prohráli 0:2. Udělali jsme nějaké změny, dali jsme kontaktní gól a v přesilové hře jsme trefili tyčku. Místo srovnání jsme pak udělali individuální chybu a inkasovali třetí gól ve vlastní přesilovce. Pak se nám to trochu sesypalo. Nemůžu říct, že by se kluci nesnažili, ale v přemíře snahy jsme dělali chyby, které nechceme, a soupeř je trestal. Šance jsme měli, ale bohužel nám tam dneska nespadly. Soupeř byl efektivnější a lepší v osobních soubojích a zaslouženě vyhrál.