Menu +

Nesmíme polevit, čeká nás dlouhá sezona, ví Ferda po obratu v Benátkách

Ohlasy po utkání
Bílé hvězdy vyválčily na ledě Benátek nad Jizerou další tři mistrovské body. Výrazně k nim přispěl Radim Ferda, autor dvou branek. Právě s ním jsou proto vedeny tyto pozápasové ohlasy. Jaké to pro něj bylo utkání? Jak se zabydluje ve funkci asistenta kapitána? Mrkněte do článku, který máte před sebou.
Sdílejte článek
 

Ve čtvrtém kole Chance ligy čekalo na hokejisty Třebíče střetnutí s Benátkami nad Jizerou. Ty jsou dlouhodobě farmou Liberce, přičemž jejich úkol je jasný – obehrávat liberecké mladíky. I z tohoto důvodu se dalo očekávat velmi rychlé utkání, ve kterém bude hrát bruslení jednu z klíčových rolí.

To se také potvrdilo. Přesto Horáci dokázali urvat další tři body, rozhodli o nich obratem během závěrečné periody. „Je super, že se nám takhle daří. Samozřejmě, že v kabině je pak dobrá nálada a popohání nás to vpřed. Ale nesmíme polevit, čeká nás dlouhá sezona a já věřím, že se nám v ní bude i nadále dařit,“ hlásí Radim Ferda.

Právě on se tučným písmem podepsal pod triumf v Benátkách, když si na své konto připsal dva gólové zásahy. Oba byly přitom vyrovnávacího charakteru, ten první srovnal průběžný stav zápasu na 1:1, ten druhý přišel pět minut před koncem základní hrací doby a znamenal vyrovnání na 2:2.

Je super, že se nám daří. V kabině je pak dobrá nálada

„První gól vznikl po dobrém napadání, dostal jsme puk na Davida Turečka, který parádně vystřelil, před bránou výborně clonil Michy a já už měl snadnou práci doklepnout puk za gólmana. Druhý gól byl o tom, že Voďas vyhrál buly, šli jsme do brány a já to se štěstím tečoval. Strašný góly,“ směje se třebíčský mladík.

Pro Ferdu šlo o první dvě trefy v sezoně, které se mu zřejmě pěkně prodraží. „Vůbec nevím, kolik mě to bude stát, ale doufám, že nic. Dozvím se to zítra od Šťovy, který je naším pokladníkem,“ pokračuje s úsměvem dobře naladěný dříč.

Dnešní vítězství se každopádně nerodilo snadno. Vlastně šlo spíše o těžký porod s nejednou komplikací, ale jak se říká, když je konec dobrý, tak je všechno dobré. „Pro nás to byl těžký zápas, v první třetině jsme se do něj dlouho nemohli dostat. Po první třetině jsme si v kabině zdůraznili pár věcí a snažili se zápas urvat, což se nám naštěstí povedlo. Ale Benátky hrály dnes celý zápas velmi dobře, měli jsme s nimi celý zápas problémy,“ potvrzuje Ferda.

Kolik mě to bude stát? Doufám, že nic

Nakonec ale dost možná rozhodla vyrovnanost třebíčského kádru. Letos zatím platí, že pokud se gólově neprosadí jeden útok, nahradí jej další, což je patrně klíčovým faktorem současné dobré formy Horáků.

„Souhlasím. Myslím, že je velká výhoda, že máme všechny čtyři lajny vyrovnané a že rozhodnout může každá z nich,“ je si vědom Ferda.

Třebíčský odchovanec je letos novopečeným asistentem kapitána, jak sám říká, jde pro něj o velkou čest. „Znamená to pro mě hodně, že mě trenéři vybrali jako mladého hráče a že můžu takto sbírat zkušenosti. Ale na druhou stranu… V týmu máme celou řadu zkušených hráčů, kteří se můžou kdykoliv ozvat. Není to jen o tom, že já jsem asistent kapitána.“

Do diskuzí s rozhodčími se ale zatím nepouští. „O to se stará Láďa Bittner a trenéři, když je potřeba,“ usmívá se.

A jaký bude podle Radiima Ferdy příští zápas s Kolínem? „Sice jsme se s nimi utkali dvakrát během přípravy, ale to oba týmy zkoušely různé hráče, takže čekám, že to teď bude o něčem jiném. Každopádně bych řekl, že to bude hodně ubojované utkání, svou roli bude hrát důraz před brankou. Tímto bych chtěl pozvat diváky, aby nám opět vytvořili parádní atmosféru,“ uzavírá třebíčská třiašedesátka.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Za tři body jsme rádi, říká Bittner. Konce zápasů chce zvládat líp i kvůli vlasům trenérů

včera
Ohlasy po utkání

Matěj Zabloudil: Bylo to náročné utkání pro obě strany, za výsledek jsme rádi

21.10.2021
Ohlasy po utkání

Zápas jsme si prohráli vlastními chybami, mrzí Douderu. Góly by vyměnil za tři body

17.10.2021