Obrat dovršený půl minuty před koncem zajistil Horákům tři body z Benátek

Středeční los zavedl hokejisty Třebíče do Benátek nad Jizerou, kde se musel soubor trenérů Pokorného a Barvíře obejít hned bez několika hráčů. Možná i proto nebyla první perioda ideální, když se v ní domácí dostali do vedení. To smazal hned na začátku prostředního dějství Radim Ferda. Další branky padaly až v závěrečné dvacetiminutovce - nejdříve se dostali domácí do vedení 2:1, avšak pět minut před koncem základní hrací doby srovnal stav svým druhým gólem v zápase Radim Ferda. Definitivní obrat dokonal v poslední minutě David Tureček, který bílým hvězdám přisoudil vítězství 3:2 a další tři body do tabulky.

4.kolo, středa 22.9.2021
BNJ BNJ
2:31:0, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 10. Dušek (Štibingr, A. Dlouhý), 49. A. Dlouhý (Klapka, Šír) – 23. Ferda (Tureček, Michálek), 55. Ferda (M. Furch, Vodný), 60. Tureček (Vodný, Mlčák). Rozhodčí: Čáp, Zubzanda – Beneš, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Střely na branku: 26:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Kolmann, Šedivý, Bukač, Aubrecht, Štibingr, Žůrek, Kovář – Šír, Dušek, A. Dlouhý – Pabiška, Jansa, Jiruš – Klapka, Čederle, Wiencek – Křepelka, E. Čermák, Vomáčka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – M. Furch, L. Doudera, Poizl, L. Forman, Tureček, Mlčák, Zukal – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Kusko, Nedvídek, Krliš – Ferda, Michálek, Vodný – Vedral, Křehlík.

První šanci středečního utkání měl na hokejce forvard čtvrté benátecké lajny Erik Čermák, jenže po Vomáčkově nabídce puk do hostující branky neusměrnil. Aktivita benáteckých hokejistů byla po zásluze odměněna jen pár vteřin později. To Adam Dlouhý přiťukl na modré čáře puk Janu Štibingrovi a Antonín Dušek jemnou tečí otevřel skóre - 1:0. V první části hry stojí za zmínku ještě snad jen šance zkušeného Lukáše Pabišky v benáteckých barvách, jinak se nic závratného v úvodní dvacetiminutovce neurodilo. Úvod druhé části hry zastihl hosty ve šťastnější pozici, když Turečkovo nahození se odrazilo k Radimu Ferdovi a ten doslova propasíroval puk skrz Žajdlíkovu výstroj až do branky a Horáci se tak dočkali velmi snadného vyrovnání skóre - 1:1. Vyrovnaný hokej panoval i nadále, vyložených šancí bylo, jak se říká, jako šafránu a za stavu 1:1 se šlo také do třetí části hry, V té mohli udeřit hosté, a to velmi záhy! Domácí obrana nechala za svými zády Michálka, jenže ten Žajdlíka nepřekonal. Na druhé straně svou šancí pohrdl Jansa, když trefil Jekela jen do výstroje. Ve 49. minutě už se Benátky radovaly. Klapka zpoza branky vybídl ke skórování Adama Dlouhého, jenž střelou k tyči touto nabídkou nepohrdl - 2:1. Benátečtí toužili bodovat, jenže ani ve středečním podvečeru jim nebylo přáno. V 55. minutě po vyhraném vhazování tečoval Radim Ferda střelu od modré čáry přesně mezi Žajdlíkovy betony a svým druhým gólem v utkání srovnal stav. Když už se zdálo, že duel dospěje do prodloužení, v poslední minutě napřáhl na modré čáře David Tureček a v ponechané výhodě vystřelil mnohem šťastnějším hostům tři body - 2:3.

Valdemar Jiruš - HC Benátky nad Jizerou: Nemáme za sebou povedený vstup do sezóny. Žádný soupeř nás nepřehrál, ale v zakončování šancí nás zatím všechny týmy předčily. Dnes jsme byli blízko bodovému zisku, avšak neuhráli jsme buly, po němž šťastná střela zapadla do branky. Následně soupeř využil výhodu při signalizovaném faulu, a to nás dnes stálo body. Nepanikaříme. Tvrdou prací si uhrajeme body, které nás zklidní, a začneme vyhrávat.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: První třetina nám vůbec nevyšla. Soupeř by ve všem lepší a také nás výrazně přestřílel. Domácí byli aktivnější, důraznější, lépe bruslili a také vyhrávali buly. Proto jsme byli rádi, že se šlo do kabin za stavu jen 1:0. Psychicky nám pomohl gól na 1:1, pak prvních deset minut ve druhé třetině to od nás byla slušná pasáž. Poté se spíš jen čekalo na chybu. I když jsme ve třetí třetině prohrávali 1:2, velice si ceníme charakteru mužstva, které se nevzdalo a i s troškou štěstí zápas otočilo v náš prospěch. Stále ale musíme být pokorní, vítězství si velice ceníme. Tenhle zápas nám toho hodně ukázal, což je také dobře. Poděkovat musíme Pavlu Jekelovi, který měl mnoho hodně těžkých zákroků, puků v brankovišti a vlastně celý zápas nám dával naději na dobrý výsledek. Pro domácí je dnešní výsledek trochu krutý, protože si myslím, že po většinu zápasu tahali za delší konec provazu. Chyběli nám dnes někteří hráči, Vojta Střondala musel jeden zápas stát kvůli disciplinárnímu trestu z minulého utkání a Jirka Hunkes měl střevní potíže. Oba by ale měli být v příštím zápase k dispozici.