O víkendu odstartovaly soutěže mládežníků

Víkend přinesl zahájení mládežnických soutěží. Nejlépe jej zvládli dorostenci, kteří rozstříleli soupeře z Velkého Meziříčí jednoznačně 14:1.

Druhý zářijový víkend zahájila soutěž i mládežnická a dětská mužstva. Jako první se do soutěžních klání zapojily kategorie dorostu a starších a mladších žáků. Tento týden vstupují do soutěže i junioři, pokud se situace nezmění vlivem aktuálních karanténních opatření, a na přelomu září a října přípravkové kategorie.

Třebíčským dorostencům se podařilo úspěšně pokřtít nové dresy, když v sobotním domácím zápase porazili HHK Velké Meziříčí 14:1. Vkročili tak úspěšně do první fáze soutěže, která má pouze 8 kol, a tak je každá ztráta bodů citelná. Samotné utkání drželi pevně v rukou, což dokládá i skutečnost, že už po první třetině vedli 6:0. Po zbytek zápasu soupeře k ničemu vážnějšímu nepouštěli.

V sobotu byla také zahájena nejvyšší soutěž starších a mladších žáků. Mladé bílé hvězdy cestovaly do Havlíčkova Brodu, v kategorii starších žáků bohužel podlehly domácím 0:7. Hlavním rozdílem, od kterého se následně odvíjel výsledek, bylo proměňování šancí, ve kterém byli domácí havlíčkobrodští hráči daleko efektivnější. Na výsledek měla vliv i velká marodka v řadách obránců HST, kdy do zápasu mužstvo nastupovalo pouze se třemi klasickými obránci. Daleko vyrovnanější výsledek zaznamenali mladší žáci, kteří v průběhu utkání vedli dokonce 3:1, o toto vedení ale přišli v poslední třetině a utkání nakonec prohráli 3:4.

Neděle měla patřit krajské lize mladších a starších žáků, konkrétně v duelech s HHK Velké Meziříčí. Zápas starších žáků byl ale odložen, a to z důvodu podezření na onemocnění v mužstvu soupeře. Odehrálo se tedy pouze utkání mladších.žáků D, které se ale pro domácí žáky HST nevyvíjelo dobře, což přineslo prohru 2:9.