Menu +

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy se do nové sezony vrátily v úžasné formě a hned v prvním klání naplno bodovaly proti favorizovanému soupeři. Nyní je čeká ještě těžší zkouška, jelikož budou v domácím prostředí čelit lídrovi celé soutěže, kterým jsou Benátky nad Jizerou. Nadcházející protivník Horácké Slavie taktéž hned v prvním klání po koronavirové pauze naplno bodoval. Třebíč má oproti svému soupeři deficit sedmi zápasů, který zapříčiňuje markantní patnáctibodový rozdíl a značně zkresluje celou tabulku Chance ligy. Bílé hvězdy by rády potvrdily svoji formu a přidaly i druhé cenné vítězství po obnoveném startu soutěže. Jestli se jim to podaří, budou moci třebíčští fanoušci sledovat pouze online, jelikož přítomnost diváků je zakázána. Zápas startuje ve středu v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy vlivem zásahu koronaviru do kádru na začátku sezony stihly odehrát pouze dvě klání a poté došlo k pozastavení ligy. Restart Chance ligy však zastihl třebíčské hokejisty ve skvělé střelecké formě, díky níž Horácká Slavia přehrála favorizovaný sokolovský Baník a na cestu domů si tak mohla přibalit důležité tři body. Výkon bílých hvězd byl velmi výraznou měrou podpořen i bravurními zákroky Pavla Jekela, jenž za svá záda z jednatřiceti střel propustil pouze jedinou.

Třebíčský strážce svatyně a jeden z hlavních strůjců důležitého vítězství se rozpovídal i o nadcházejícím soupeři: „Bude to těžký zápas, na Benátky se musíme připravit stejně jako na Sokolov. Pro mě je nejdůležitější, abych týmu pomohl ke třem bodům.“

Výborný týmový výkon by mohl být klíčem k úspěchu i v dalších kláních. Třebíč se navíc může opřít o silnou základnu mladých hokejistů, kterým nechybí dravost, díky níž se dostávají do důležitých brankových příležitostí.

Třebíčské mladé pušky doplňují zkušenější hráči, kteří pravidelně bodují. Můžeme zmínit například fantastický objev v podobě Ladislava Bittnera, který do Horácké Slavie přišel právě z Benátek a vypracoval se do pozice jednoho z hlavních tahounů bílých hvězd.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Martin Šťovíček (2+2), Ladislav Bittner (2+1), Václav Krliš (2+0)

nejlepší nahrávač: Martin Šťovíček (2+2), Michal Vodný (0+2), Karel Nedbal (0+2), Lukáš Nedvídek (0+2)

lídr kanadského bodování: Martin Šťovíček (2+2)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 87,91%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Nedbal, Zukal, Furch, L. Chalupa, Hlaváč, Bartejs, Valík – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Krliš, Bittner (A), Psota – Š. Kratochvil, Kořenek, Ferda – Křehlík, Michálek, Hrubec.

HC Benátky nad Jizerou

Málo kdo by asi očekával, že to budou právě Benátky, kdo povede celou ligu. I když je nutno podotknout, že Benátky mají oproti jiným soupeřům nejvíce odehraných klání. I tak je to ale pro toto nevelké město vynikající vizitka.

Benátkami prošlo mnoho talentů libereckého hokeje, kteří se později prosadili do extraligy a někteří to dotáhli i do zámořské NHL.

V současné těžké době navíc mnoho hokejistů neodcestovalo do Ameriky a rozehrává se v českých soutěžích. Zmínit můžeme talentovaného brankáře Lukáše Paříka, který pravidelně naskakuje za tuto oficiální farmu libereckých Bílých Tygrů a má velmi výrazný podíl na úspěchu.

Opomenout nesmíme ani Matěje Pekaře, který platí za mladý talent Buffala Sabres. Jeho bodový průměr je v současné chvíli vyšší než jeden bod na zápas a z jeho produktivity Benátky velmi výrazně profitují.

Tyto hvězdy tedy ještě zkvalitnily mladou družinu libereckých nadějí a zkušených hokejistů.

Kombinace talentu a zkušenosti v Benátkách prozatím funguje dokonale a přináší ovoce. Těží z toho jak Bílí Tygři, kteří si zde připravují své budoucí hvězdy, tak Benátky, které zásluhou hokejového růstu mladých talentů získávají důležité body a postupují v tabulce vzhůru.

Navíc týmu výrazně pomáhá pomoc hráčů ze zámoří, kteří se zde připravují na sezonu.

Statistiky hráčů Benátek nad Jizerou

nejlepší střelec: Kryštof Hrabík (5+7)

nejlepší nahrávač: Kryštof Hrabík (5+7), Matěj Pekař (2+7)

lídr kanadského bodování: Kryštof Hrabík (5+7)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Lukáš Pařík 89,42%, Jaroslav Pavelka 91,49%, Jakub Hrstka 100%, Matěj Žajdlík 92,59%

Sestava Benátek nad Jizerou z minulého utkání: Pařík – Kolmann, Šedivý, Kunst, Kovář, Aubrecht, Böhm – Šír, A. Dlouhý, D. Špaček – Měchura, Hrabík, Pekař – Pabiška, Čederle, Jiruš – Gajda, Wiencek.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

před 2 dny
Pozvánky na zápas

V sobotu doma s Ústím, úvodní buly už v 15:30!

15.01.2021
Pozvánky na zápas

Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou, přivezou další tři body?

12.01.2021