Menu +

Přichází konstruktivní obránce, Třebíč posiluje Antonín Bořuta

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Třiatřicetiletý obránce s bohatými zkušenostmi z české extraligy, Chance ligy i mezinárodní EBEL přichází posílit obranné řady Horácké Slavie. Prozatím je na soupisce pět obránců. Antonín Bořuta doplní počet beků v současné době na rovných šest. Po Jiřím Hunkesovi se jedná o druhého velmi zkušeného obránce a třebíčská defenziva jeho příchodem získává na kvalitě. Antonín Bořuta v Třebíči podepsal roční kontrakt.
Sdílejte článek
 

Antonín BOŘUTA

NAROZEN: 26.10.1987
VÝŠKA: 185 cm
VÁHA: 80 kg
POST: obránce
DRŽENÍ HOLE: Levá

Příchod nové posily exkluzivně pro náš oficiální klubový web okomnetoval hlavní trenér a sportovní manažer týmu mužů Kamil Pokorný.

“Měli jsme enormní zájem sehnat kvalitního obránce, který má zkušenosti a jsme hrozně rádi, že se nám to po jednáních s Tondou Bořutou povedlo. Věříme, že svoje zkušenosti jak z extraligy nebo EBEL, kde dominoval svým výborným bruslením, výbornou hrou na kotouči a přehledem, u nás využije. Věřím, že dobře zapadne do týmu a bude i jedním z lídrů v kabině společně s ostatními zkušenými kluky, které zde máme. Věřím, že u nás bude platným hráčem. Určitě ho čeká velké vytížení a dostane u nás na ledě významnou roli,“ potvrzuje třebíčský lodivod.

Antonín Bořuta je tvořivým obráncem, vynikajícím hráčem jak do přesilovek, tak do oslabení. Jakou roli dostane v třebíčském týmu, to Kamil Pokorný doplnil hned vzápětí.

“Proběhla asi hodinová schůzka, kde jsme si všechno vyříkali. Vedla k tomu, abychom si ujasnili co kdo od koho čeká a jasně jsme si vytýčili věci, které bychom po Tondovi chtěli. Přidá se k nám hned po dovolené. Víme, že velmi dobře pracoval v letní přípravě a od prvních tréninků na ledě se bude připravovat už s naším týmem. Znovu opakuji, že to bude významná posila do zadních řad.“ pochvaluje si Kamil Pokorný.

 • Antonín Bořuta: "Rozhodl velký zájem a rychlé a konkrétní jednání Třebíče. Jsem rád, že tady můžu být, budu se snažit tady vykonat co nejlepší služby."
 • Jaká byla dosavadní kariéra Antonína Bořuty

  Antonín Bořuta je odchovancem zlínského hokeje. V tomto klubu si také zahrál nejvyšší soutěž v sezónách 2009/10 a 2010/11. V extralize naskočil ke sto a šedesáti zápasům, dal v nich čtyři branky a získal také šest asistencí. V druhé zmíněné sezóně už také pomáhal ve druhé nejvyšší soutěži Znojmu a Olomouci. Poté přišel přestup do Znojma, které se rozhodlo působit v mezinárodní EBEL. U Orlů vydržel Buřuta celých osm sezón, až do ročníku 2019 – 2020. Jeho podle statistik nejvydařenejší sezónou byla ta, v níž získal v základní části EBEL 28 bodů za devět branek a devatenáct přihrávek a dalších třináct bodů (3+10) přidal v play-off. Jedná se o ročník 2015 – 2016, ve kterém Orli dosáhli na své nejlepší umístění v EBEL, tedy na stříbrnou medaili a Antonímn Bořuta k tomu výrazným způsobem pomohl. Jednu sezónu, konkrétně 2018/19 si odskočil do Havířova, aby se pak znovu vrátil na znojemský led. Předminulou sezónu opět působil ve slezském klubu. Tu loňskou pak vyzkoušel zahraniční angažmá, v ICEHL nastupoval za žraloky z Insbrucku a šestnáct duelů odehrál v klubu ocelářů za Shefieldu v britské EIHL (Elite Ice Hockey League) .

  Nyní hlásí poctivý obránce návrat na česká kluziště, konkrétně tedy do Horácké Slavie Třebíč.

  Antoníne vítej v Třebíči a přejeme hodně štěstí!


  Antonín Bořuta na na eliteprospects.com


  Informace k prodeji permanentek ZDE


  Aktuální soupiska mužů HST ZDE


  Rozpis přípravných zápasů mužů HST ZDE


  Podobné články

  Aktuální zprávy

  Hlavní trenér Áčka Kamil Pokorný je kvůli nemoci momentálně indisponován

  včera
  Aktuální zprávy

  Staň se hokejovým rozhodčím ! Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej

  před 2 dny
  Aktuální zprávy

  Muži znovu na ledě v domácí hale, první zápas 16.8. se Znojmem

  02.08.2022