Rozhodla naše špatná produktivita, shodli se Šindel s Nahodilem

T ř e b í č - Favorizované Ústí se o výhru v Třebíči muselo strachovat až do dvaapadesáté minuty, kdy v přesilovce vstřelil vítězný gól Pavel Janků. Do té doby Horáci favorita trápili a chvílemi i přehrávali. „Nemůžeme vyhrát s jedním gólem, když dva dostaneme,“ vystihl celkem přesně autor jediné trefy domácích, Lukáš Nahodil.

V předposledním domácím utkání přivítali Horáci vedoucí tým soutěže Ústí nad Labem, které se netají ambicemi na postup do nejvyšší soutěže. Třebíčští s favoritem drželi dlouho krok. Až osm minut před třetí sirénou strhl vedení na stranu hostů v jedné z přesilovek Pavel Janků.

Jaromír Šindel: „Měli jsme dnes dvě slabiny. Jednou byla koncovka, zvlášť v první třetině, kdy jsme měli hodně šancí a mohli jsme jít do vedení. Tragické byly naše přesilové hry. Tohle dnes rozhodlo utkání. Ústí má zkušené hráče a ti svoji zkušenost prodali hlavně při druhém gólu. Tu situaci zahráli jako z učebnice. Přihrávka do volného prostoru a nekompromisní koncovka Pavla Janků. Nechtěli jsme s Ústím hrát otevřenou hru a lítat nahoru dolů, proto jsme hráli obranný val středního pásma. Dolníček ještě nemá doléčené žaludeční problémy, v optimální pohodě nebyl ani Lukáš Nahodil, který po nemoci absolvoval jen jeden trénink. Na ledě strávil spoustu času a v závěru při přesilovkách už chyběly síly. Náš nejlepší útok byl dnes ten čtvrtý, složený z mladých hráčů. Ti hráli velice dobře. Věřím, že na olympijskou přestávku a play-off tady budeme mít zpátky Honzu Káňu. Do konce přestupního termínu plánujeme už jen jednu kosmetickou úpravu do jednoho našeho útoku.“

„Tahle porážka nás mrzí. Myslím, že ve třetí třetině jsme soupeře téměř k ničemu nepustili, Ústí mělo dvě, tři šance. Bohužel z toho dali gól a na jeden gól se nedá vyhrát, když dva dostaneme,“ smutnil po utkání navrátilec Lukáš Nahodil, kterého v poslední době trápilo střevní onemocnění.

„Ústí má hodně silný tým, chtěli jsme je dnes trošku potrápit, což se myslím povedlo. Asi mělo Ústí trošku obavy o výsledek, ale my jsme to bohužel nedotáhli tam, kam jsme chtěli.“

S tímto konstatováním lze jedině souhlasit. Vždyť v první třetině zvonily za Orctem několikrát tyčky, či horní břevno po úniku Davida Ostřížka. Samostatný nájezd se nepovedlo dotáhnout do gólového konce ani Vilému Burianovi.

Nejlepší třebíčský střelec znovu osvědčil svůj čich na góly ve třicáté třetí minutě, kdy byl opět na tom správném místě, do brány uklidil Koktanou přihrávku a vyrovnal na 1:1.

„S klukama jsme sehrávali přesilovku, puk se dostal k Honzovi Koktanovi za bránu. On zkoušel chytře puk odrazit o gólmana do brány, ale kotouč Orcta přeskočil a padl mi přímo na hokejku před prázdnou bránu. Pak už jsem měl jen strach, abych mu netrefil hůl, protože na to jsem opravdu hodně šikovný. Naštěstí to tam spadlo,“ oddechl si jediný třebíčský střelec večera.

„Ve středu máme před zápasem s Havířovem dva těžké tréninky, takže to bude náročné, ale zkusíme na ně vletět a urvat všechny tři body,“ s úsměvem připomíná Lukáš Nahodil fakt, že ve středu Horácká Slavia s Havířovem nehraje. Panteři totiž pro finanční potíže museli ze soutěže odstoupit a zápasy Havířova byla kontumovány ve prospěch všech jeho soupeřů.

Třebíčský tým má tedy ve středu volno a k poslednímu utkání před boji v prvním kole play-off nastoupí v sobotu doma proti nepříjemnému soupeři z Benátek nad Jizerou.