Menu +

Rozjetá Horácká Slavia bude v sobotu na domácím ledě usilovat o skalp Frýdku-Místku

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy na startu letošní sezony Chance ligy naplno září a do třetího zápasu půjdou bez ztráty pomyslné kytičky. Horácká Slavia si po úspěšném otevíracím klání s ústeckým Slovanem vyšlápla i na Havířov, kterému nepovolila ani jednu branku a společně se svou pražskou jmenovkyní v současné době okupuje nejvyšší příčky tabulky. Rysi mají na kontě zatím jen jeden jediný bod, který získali po prohře v nastaveném čase s Litoměřicemi. Liga je sice teprve na samém začátku, ale každý bod může být v konečném účtování rozhodující. Pro partu okolo kapitána Ladislava Bittnera by vítězství znamenalo pojištění velice výhodné pozice, naopak Frýdek-Místek by se rád posunul do klidných vod tabulky a konečné získal první skalp soupeře. První vhazování zápasu mezi Horáckou Slavií a Rysi padne v sobotu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíčských hokejistů je v úvodu sezony znovu plný led. Po domácím úspěchu proti Slovanu se Horácké Slavii podařilo vykrást i havířovskou pevnost, odkud si domů přivezla maximální bodový zisk. Celek z kraje Vysočina za vítězstvím vykročil již ve druhé periodě, kdy využil své střelecké i herní převahy.

Střelecký účet nenačal nikdo jiný než David Michálek, který otevíral skóre utkání i proti Slovanu. Navíc mu akci znovu připravili jeho parťáci s formace, kterými jsou Radim Ferda a Tomáš Křehlík. Tato dravá trojice se na ledě jeví velmi dobře a obraně soupeře dělá velmi velké problémy. Klid na třebíčských hokejkách zvýšil svou trefou Michal Vodný a do tříbrankového trháku poslal bílé hvězdy Martin Dočekal, který stejně jako v minulém klání znovu zužitkoval nabídku Viléma Buriana.

Poslední hřebíček do rakve soupeře zabil po kombinaci s Vojtěchem Střondalou a Lukášem Nedvídkem Václav Krliš. První své čisté konto v sezoně navíc udržel fantastický Jekel, který zastavil celkem osmnáct střel soupeře.

Bílé hvězdy do obou klání naskočily s identickou sestavou, v níž ze zdravotních důvodů chyběla letošní posila v podobě Adama Gajarského.

Produktivita je zatím celkem rovnoměrně rozdělena mezi podstatnou většinu hráčů kádru Horácké Slavie, což poukazuje na vyrovnanost třebíčských formací. Soupeři si tak musejí hlídat každou pětici Horácké Slavie, která zrovna okupuje ledovou plochu.

Třebíčští hokejisté se v minulé sezoně s Frýdkem-Místkem utkali dvakrát a body se mezi těmito kluby rozdělily spravedlivě půl na půl. Nejprve brala veškeré body Horácká Slavia a následně si v odvetné bitvě připsali tři body Rysi.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Martin Dočekal (2+0), David Michálek (2+0), Matěj Psota (0+2), Radim Ferda (0+2), Tomáš Křehlík (0+2), Lukáš Nedvídek (0+2), Vilém Burian (0+2), Vojtěch Střondala (1+1)

nejlepší střelec: Martin Dočekal (2+0), David Michálek (2+0)

nejlepší nahrávač: Matěj Psota (0+2), Radim Ferda (0+2), Tomáš Křehlík (0+2), Lukáš Nedvídek (0+2), Vilém Burian (0+2)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 95,12%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, Poizl, Mlčák, M. Furch, Tureček – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Nedvídek, Krliš – Vodný, Dočekal, Burian – Ferda, Michálek, Křehlík.

HC Frýdek-Místek

Rysi nastoupili do letošní sezony s novým brankářským tandemem. Do Frýdku-Místku se stěhoval z Poruby talentovaný Frederik Foltán. Záda bude tomuto slovenskému brankáři krýt jeho krajan Juraj Šimboch. Ten se po roce stráveném v nejvyšší polské hokejové lize rozhodl pro návrat do Čech.

Frýdek-Místek si hodně slibuje také od nově příchozího útočného kvarteta Christov, Szturc, Lyszczarczyk a Bartoš. Poslední dva jmenovaní už se začínají pravidelně zapisovat do kanadského bodování. Daří se i Filipu Komorskimu, který právě s Alanem Lyszczarczkym vládne střeleckým tabulkám Rysů.

Rysi doplnili i obranný val. Z Poruby se do Frýdku-Místku přesunul Jakub Tepper, který už si udělal skvělé jméno ve Vsetíně. Po ruce bude tento útočně laděný obránce mít Mikuláše Zbořila s Lukášem Krenželokem, kteří také akceptovali nabídku Rysů.

Frýdek-Místek i přes výrazné vyztužení kádru zatím nezvítězil a patří mu až jedenáctá příčka. Sezóna je ale zatím stále na svém počátku a Rysi mají před sebou ještě mnoho klání, kde budou moci bodový deficit dohnat.

Statistiky hráčů Frýdku-Místku

lídr kanadského bodování: Alan Lyszczarczyk (2+2)

nejlepší střelec: Alan Lyszczarczyk (2+2), Filip Komorski (2+0)

nejlepší nahrávač: Alan Lyszczarczyk (2+2), Mikuláš Zbořil (0+2), David Bartoš (0+2)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Frederik Foltán 92,31%, Juraj Šimboch 83,33%

Sestava Frýdku-Místku z minulého utkání: Šimboch (31. Foltán) - Zbořil, Teper, Krenželok, Ciura, J. Adámek, Michálek, Z. Malík - Szturc, Bartoš, Šedivý - Łyszczarczyk, Komorski, Martynek - Christov, Peterek, Klimša - Blaško, Čmiel, Matiaško. Trenér: Mojmír Trličík.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy v sobotu vyzvou svou pražskou jmenovkyni

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká přímý souboj o první místo s Litoměřicemi

19.10.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká po jedenáctém vítězství v řadě cesta do Vrchlabí

16.10.2021