Třetí vítězství v řadě! Zápas rozhodl dvougólový Krliš

T ř e b í č - Ve třetím kole Chance Ligy jsme doma hostili Frýdek-Místek a bylo to pořádně vypjaté utkání. Bylo uděleno hned 49 trestných minut. V zápase jsme byli lepším týmem, vyslali jsme 45 střel na branku soupeře a zaslouženě tak bereme tři body. V tabulce jsme druzí o skóre za Slavií Praha.

3.kolo, sobota 18.9.2021
4:21:0, 1:1, 2:1
FRM FRM
Branky a nahrávky: 8. L. Bittner (Psota, L. Doudera), 37. Michálek, 42. Krliš (M. Furch, Vodný), 54. Krliš (Vodný, M. Furch) – 23. Christov (Šedivý, Zbořil), 43. R. Szturc (Šedivý, Teper). Rozhodčí: Skopal, Pilný – Jindra, Roischel. Vyloučení: 5:7, navíc Střondala (TRE) 25 minut + OT do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 647. Střely na branku: 45:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Hunkes, L. Doudera, Poizl, L. Forman, M. Furch, Mlčák, Tureček – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Nedvídek, Krliš – Vodný, Kusko, Burian – Ferda, Michálek, Křehlík.
HC Frýdek-Místek: Foltán – Teper, Zbořil, Ciura, D. Krenželok, J. Michálek, J. Adámek, Z. Malík – Šedivý, David Bartoš, R. Szturc – Martynek, Komorski, Lyszczarczyk – Klimša, Peterek, Christov – Matiaško, Čmiel, Ján Blaško.

Bílé hvězdy ukořistily kotouč z úvodního vhazování, ale přes dobře zformovanou obranu Rysů se nedokázaly prodrat do výraznější příležitosti. Nahození Jana Mlčáka se těsně před Frederikem Foltánem snažil tečovat Vilém Burian, ale jeho záměr mu nevyšel podle představ.

Čtvrtá třebíčská formace dělala soupeři velké problémy a vytvářela si mnoho střeleckých příležitostí. Tu největší měl David Michálek, ale brankář Frýdku-Místku dokázal odolat. Na druhé straně musel Jekel řešit nepříjemnou ránu Krenželoka, kterou dokázal vytěsnit vztyčeným pravým ramenem. Na svého kolegu z předešlé akce se snažil navázat Jakub Teper, ale ani tentokráte nebyla zeď v podobě Pavla Jekela prolomena.

Slovo si nakonec vzala Horácká Slavia. Matěj Psota se elegantní kličkou zbavil svého strážce a posunul kotouč na kapitána Ladislava Bittnera, který poslal černý nesmysl za Foltánova záda. Horácká Slavia stále zvyšovala nápor na soupeře a Foltán tak musel být v neustálé permanenci.

Svěřenci lodivoda Kamila Pokorného si svou aktivní hrou vynutili faul soupeře a v početní výhodě rozpoutali kanonádu ze všech stran kluziště. Foltán se musel přesouvat od tyče k tyči, aby udržel těsné skóre zápasu. I přes velký počet střeleckých pokusů se ale Rysi dokázali ubránit.

V další akci vybídl Ladislav Bittner ke skórování rozjetého Vojtěcha Střondalu, kterému nechybělo mnoho k tomu, aby se prosadil. Druhý jmenovaný byl v závěru vyloučen na pět minut a Rysi tak měli k dispozici dlouhou početní výhodu.

Tu si přenesli do druhé třetiny, ale dlouho se nemohli prosadit. Úspěch přišel až těsně před jejím vypršením, kdy střílenou přihrávku Ondřeje Šedivého usměrnil do odkryté Jekelovy klece Vít Christov. Hosté mohli znovu použít svou speciální přesilovkovou formaci při vyloučení Tomáše Křehlíka, ale Horácká Slavia svého strážce svatyně srdnatě bránila, a dokonce ve vlastním oslabení několikrát zahrozila.

Na trestné lavici bylo dnes opravdu velmi rušno. Podruhé na ni zamířil Komorski a moc nescházelo k tomu, aby ji předčasně opustil. I přes řadu nebezpečných ran se ale podruhé Horácká Slavia prosadit nedokázala.

Ve velké příležitosti se po přihrávce Lukáše Doudery ocitl Michal Vodný, ale ani on puk mezi tři tyče nedostal. Poté přidal několik gymnastických zákroků Pavel Jekel. Nad uměním třebíčského maskovaného muže žasl celý stadion. Na druhé straně hosté vyrobili obrovskou chybu, kterou potrestal nádherným lobem David Michálek a Třebíč znovu vedla.

Rysi chtěli na začátku třetí dvacetiminutovky srovnat krok ve skóre, ale ani jeden z pokusů se neujal. A tak znovu úřadovala Horácká Slavia. Frederik Foltán vyrazil kotouč pouze před sebe, kam se sjelo klubko hráčů, z něhož se nejlépe zorientoval Václav Krliš. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Odražený kotouč v Jekelově brankovišti mohl do sítě uklidit Ondřej Šedivý, ale jeho pokus Jekel fantasticky vytáhl. Na následnou dorážku Romana Szturce už ale třebíčský brankář dosáhnout nemohl.

Bílé hvězdy si mohly vzít své dvoubrankové vedení zpět, z přesilové hry, která však byla narušena faulem Viléma Buriana a poměr sil na ledě se tak rovnal. Ve zkrácené početní výhodě hostů zívala odkrytá brána na Davida Bartoše, kterého fantastickým zákrokem lapačkou zastavil dnes všudypřítomný Pavel Jekel.

Horácká Slavia se po ubráněném oslabení chopila otěží zápasu a vše vyvrcholilo sprintem Václava Krliše, který přebruslil dotírajícího obránce a kličkou zmátl i brankáře Foltána, který opustil své brankoviště, a Krliš tak mohl zavěsit do odkryté klece. Navýšit mohl ještě ze samostatného úniku Matěj Psota, ale skóre už se neměnilo.

Autor: Viktor Pavlovec

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes přijel velice kvalitní soupeř, na což jsme dokázali reagovat. Zápas měl grády se vším všudy, kluci podali skvělý týmový výkon. Přesilovky se nám ještě úplně nedaří, ale pracujeme na tom. Na soupeře jsme se chystali, kluci plnili to, co jsme si řekli. Myslím si, že jsme dneska za tím vítězstvím šli víc a odměnou jsou nám tři body.

Mojmír Trličík - HC Frýdek-Místek: Diváci mohli vidět rychlý, svižný zápas, ale zároveň zasloužené vítězství domácích. Rád bych zmínil výtečné výkony brankářů na obou stranách. V první třetině jsme udělali spoustu chyb, měli jsme hodně odevzdaných puků. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, dali jsme gól na 1:1. Měli jsme spoustu šancí a donutili jsme soupeře chybovat, bohužel jsme tyto šance nevyužili. Ve třetí třetině jsme na začátku dostali další branku, a to už se pak hrálo těžce.