Menu +

S Radkem Novákem o právě uplynulé sezoně

Rozhovory
T ř e b í č - V rozhovoru, který máte právě před sebou, hodnotí uplynulou sezonu sportovní manažer a hlavní trenér Horácké Slavie Radek Novák. Byl to právě on, kdo dal mužstvu tvář a kdo jej nasměroval k lepším výkonům. Od chvíle, kdy se postavil na střídačku, začala forma Horáků stoupat. Bílé hvězdy měly nakonec ideálně nakročeno do čtvrtfinále, kde by se postavily českobudějovickému Motoru. Vše ale nakonec zastínil koronavirus. Jak se Radek Novák za sezonou ohlíží?
Sdílejte článek
 

Začněme aktuálními záležitostmi. Hokejová sezona skončila vlivem opatření proti šíření koronaviru. Jak se vy na celou situaci díváte? Byla vůbec nějaká jiná možnost, jak to vyřešit?

V první řadě bych chtěl všem popřát, aby nynější stav zvládli i se svými rodinami ve zdraví! Vzhledem k vývoji a závažnosti celé situace jiné řešení prakticky nebylo. Na prvním místě je přece zdraví všech zúčastněných, tedy jak hráčů, tak i fanoušků.

Shodou okolností jste byli týmem, který si vyzkoušel zápas před prázdnými tribunami. Jaké to bylo? Dovedete si představit, že by se takto dohrálo celé play off?

Hokej se hraje pro fanoušky, energie na stadionu byla zkrátka jiná. Ze sportovního hlediska to bylo pro oba týmy stejné. Náš tým zvládl samotné utkání i v těchto nestandardních podmínkách výborně a za výhru jsme brali další bod.

Vaše forma byla každopádně skvělá. Kam až podle vás mohla letos Horácká Slavia dokráčet?

Od nového roku 2020 jsme si dávali krátkodobé cíle. Šli jsme den po dni. Ve vyřazovacích bojích jsme všichni chtěli dojít co nejdál. Naše fanoušky jsme si v další fázi soutěže, kam se náš tým probojoval, přáli potěšit kvalitními výkony a společně zažívat parádní atmosféru v zápasech, které se bohužel z výše zmiňovaných důvodů neuskutečnily. V Praze to náš tým zvládl. Po dvou venkovních úspěšných zápasech se celá naše kabina na utkání na ZS města Třebíče – KHNP ARENĚ velmi těšila. Prostě jsme chtěli s našimi fanoušky dál.

Jak vy vlastně hodnotíte sezonu jako celek? Byla poměrně turbulentní…

Ano, a to i včetně nepředpokládaného předčasného ukončení celého ročníku 2019 / 2020 Chance ligy.

Vy sám jste tým převzal coby hlavní trenér na konci prosince po odvolání Martina Sobotky. Co bylo první věcí, na kterou jste se po svém příchodu do kabiny zaměřil?

První věci bylo, že jsem si vybral za asistenta Jaroslava Barvíře. Když jsme se s Jardou domluvili na spolupráci, za což jsem byl rád, řešili jsme spolu prakticky všechno. Co jinak, co nechat, co upravit. Bylo toho zkrátka hodně.

Myslíte, že pro vás bylo výhodou to, že jste si ten tým skládal vy, a tudíž jste věděl, co od hráčů čekat?

Každý hráč byl před sezónou do týmu přijat po konzultacích a diskusích s trenéry. Přesto i toto období, od začátku roku 2020, mělo svůj vývoj.

Zlepšené výsledky se začaly postupně projevovat i na vyšší návštěvnosti. Vnímal jste to?

Bylo skvělé, že se návštěvnost na jednotlivých domácích zápasech zvyšovala. Zejména na dvě vítězně domácí derby s Jihlavou přišla opravdu pěkná návštěva. Podporu z hlediště od našich fanoušků jsme vnímali velmi pozitivně.

Zároveň jste stále vykonával post sportovního manažera. Jak náročné bylo pro vás skloubit obě funkce?

Všichni jsme se snažili pracovat na svém úseku, jak nejlépe to šlo. Byla to kompletně týmová práce.

Oslava vítězství.

Jak vidíte vlastní budoucnost? Chtěl byste u týmu coby trenér pokračovat?

Této otázce bych se rád věnoval na našich stránkách v nejbližší budoucnosti.

Nyní pojďme k hráčské otázce. Hráči se vyjadřovali v tom smyslu, že největší síla tohoto týmu je kolektiv. Vidíte to stejně?

Jednoznačně!

Mě osobně velmi překvapili například Radim Ferda a David Michálek. Jsou oni těmi, kdo mohou třebíčský tým v budoucnu táhnout?

Oba jsou v podstatě na začátku své kariéry. Jejich vývoj bude ovlivněn další pracovitostí výše zmiňovaných mladých hráčů.

Někteří hokejisté ze sestavy pro změnu vypadli. Mám na mysli Tomáše Havránka a Roberta Havláta. Jaké byly důvody?

Robert měl zdravotní problémy různého druhu. Tomáš nebyl do sestavy zařazován s přibývajícím časem.

Na střídavé starty jste přivedli třebíčského odchovance Marka Laše, který má bohaté extraligové zkušenosti. V čem byl jeho největší přínos?

Marka znám dlouho a mluvit o něm mohu pouze pozitivně. Marek splnil všechna očekávání.

Díky tomu, že jste byl v druhé polovině sezony trenér i sportovní manažer, tak jste mohl vidět, jak se daní hráči chovají v kabině nebo na střídačce. Pomůže vám tato zkušenost při skladbě kádru pro příští ročník?

Každý kontakt s hráči je velmi užitečný. Při vybírání hráčů hledíme na více faktorů.

Máte představu o tom, kolik hráčů ze současného kádru byste pro příští sezonu rád udržel?

Ano, představu mám. Odpověď na tuto otázku je však propojená na další otázky a jejich odpovědi. Fanouškům se toto téma rozkryje také během nejbližších dní.

Jak to vlastně vypadá se smlouvami? Některým hráčům končí, na jiné máte opci. Kdy začnou jednání?

Jak jsem již zmínil výše. Je to soubor otázek a jejich řešení. Vše je v chodu.

Nyní nás čeká období bez hokeje. Jak jej prožijete vy? Při čem získáváte potřebnou energii?

Novou sezónu již chystáme. Byla zmíněna tvorba týmu pro nadcházející ročník, takže bez hokeje nejsem. Řeší se další důležité body. A zmíněný odpočinek? Situace je teď opravdu, díky stavu, který nastal, nestandardní.

Úplně na závěr. Je něco, co byste chtěl vzkázat fanouškům?

Chtěl bych jim poděkovat za jejich přízeň. Velmi si jich vážíme! Na tomto místě bych chtěl také poděkovat i všem našim partnerům. V současné době, a to jsem již zmínil, přeji našim fanouškům i jejich rodinám hodně zdraví.

Skvělá fanouškovská kulisa.

Podobné články

Rozhovory

David Dolníček hodnotí dosavadní průběh sezony

29.12.2020
Rozhovory

Hraje ve vánočních ponožkách. Hezké, že? směje se Matěj Psota. Kdo mu leze do zelí?

21.12.2020
Rozhovory

V Ústí jsem nebyl tři čtvrtě roku, tak ty brány musel někdo vyčistit, směje se střelec Krliš

02.12.2020