Škoda, že jsme ten obrat nedotáhli, lituje střelec čtvrté branky Tomáš Kaut

T ř e b í č - První liga ukrojila už čtyřicátý osmý z padesáti dvou dílů základní části, do jejíhož konce zbývá odehrát už jen čtyři kompletní kola. Třebíčští přivítali na svém ledě o co nejlepší pozici v elitní osmičce bojující Havlíčkův Brod. Ačkoli domácím zápas dlouho nevycházel a ještě necelé čtyři minuty před koncem prohrávali o tři branky, nakonec díky vynikajícímu a infarktovému závěru získali velmi cenný bod, na jehož zisku se podílel i Tomáš Kaut, jenž vstřelil gól na 4:5.

Hokejistům Horácké Slavie se domácí duel s Havlíčkovým Brodem dlouho nedařil. Hosté působili živějším dojmem a dlouho si udržovali dvou a ve třetí třetině i třígólový náskok. Pak se ale potvrdilo známé a obehrané rčení, že hokej se hraje celých šedesát minut. Na příběhu, který by se dal nazvat „jak utéci hrobaři z lopaty,“ pomohl režírovat i Tomáš Kaut, kterého jsme po utkání požádali o krátký rozhovor.

“Vstup do utkání byl z naší strany špatný, to jsme asi viděli všichni. Přišlo mi, že Brod na nás byl dobře nachystaný, že věděli, jak bráníme střední pásmo a nám dělalo problémy je zastavovat. To se přeneslo i do obrany, byli jsme tam dnes takoví rozházení a nebylo to to, co bychom chtěli hrát. Pak jsme to museli honit až na konci a naštěstí se nám povedlo vyrovnat. To bylo super. Soupeř pak měl v prodloužení i trošku štěstí, to je škoda,“ shrnul střelec čtvrté třebíčské branky v několika větách dění šedesáti tří minut derby mezi Horáckou Slavií Třebíč a Havlíčkovým Brodem.

Tomáš KAUT

Třebíčští trenéři mohli využít téměř všech hráčů, které mají na soupisce. Přijeli Lukáš Nahodil, Vilém Burian, Martin Dočekal i Milan Hruška. Oproti duelu v Berouně se tedy sestava týmu dost změnila. Tomáš Kaut ale odmítá, že by se to podepsalo na souhře týmu.

“Ne, to ne, kluci už sem jezdí delší dobu, navíc jsou to skoro všichni Třebíčáci, takže se všichni známe. V tom bych problém neviděl, je to spíš o tom, jak nám ten který zápas sedne. Navíc právě Dodo (Martin Dočekal) dneska dal tři góly, takže si myslím, že tady se není o čem bavit. Je jen škoda, že jsme zaspali ten začátek,“ lituje nepovedeného startu duelu, který dal ráz celému utkání, třiadvacetiltý odchovanec Žďáru nad Sázavou.

Závěr zápasu přinesl neuvěřitelný obrat, jehož výsledkem bylo vyrovnání na 5:5 a důležitý dob, díky němuž Horácká Slavia utekla páté Kadani o další veledůležitý bodík. Prsty v tom měl i Tomáš Kaut, který vstřelil čtvrtou branku na 4:5 a to pouhých jedenáct vteřin po brance Marina Dočekala na 3:5.

Ještě tři minuty a dvacet osm vteřin před třetí sirénou prohrávaly Bílé hvězdy o tři branky poměrem 2:5 a nic nenasvědčovalo tomu, že by, z pohledu Rebelů, měla přijít ještě nějaká komplikace. Jenže přišla. A postarali se o ni již jmenovaní Marin Dočekal,autor hattricku, který v závěru utkání svítil branky na 3:5 a 5:5 a Tomáš Kaut, který rozsvítil počtvrté za Suchanem červené světlo a snížil na už zmiňovaných 4:5, čímž dostal do varu více, než tisíc a sedm stovek diváků.

Byli jsme rádi, že jsem aspoň trošku napravili ten špatný výkon, který jsme dnes předváděli. Jen škoda, že jsme to nedotáhli do úplného obratu,“ krčí trošku smutně rameny na závěr pozápasového povídání Tomáš Kaut, který už má na svém kontě dvacet kanadských bodů za osm branek a dvanáct asistencí.