Menu +

Skvělá jízda třebíčských dorostenců pokračuje. Mladé pušky jsou blízko bojům o extraligu

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Třebíčští dorostenci pokračují ve skvělé sezoně. Mladí Horáci stále vedou svoji nadstavbovou skupinu R. Pokud navíc zvládnou i následující utkání s Břeclaví, tak už budou účasti v závěrečné skupině, kde se bude bojovat o účast v příštím ročníku dorostenecké extraligy, velmi blízko.
Sdílejte článek
 

Třebíčští dorostenci pokračují ve své krasojízdě. Družina trenérů Mejzlíka a Svobody stále vede svoji Nadstavbovou skupinu R. K dispozici má solidní náskok šesti bodů na svého nejbližšího pronásledovatele. Tím je reprezentace Polska do šestnácti let.

Mladé bílé hvězdy tak mají nejlepším možným způsobem nakročeno k tomu, aby se probojovaly do závěrečné fáze sezony, kde bude v sázce vstupenka do příštího ročníku dorostenecké extraligy. To je další důkaz toho, že v Třebíči se práce s mládeží dělá opravdu dobře.

Tento fakt dokazuje rovněž bližší pohled na týmové i individuální statistiky. Naši dorostenci se ve své skupině mohou pochlubit nejlepší obranou a stejně tak nejlepším útokem, což svědčí o komplexnosti letošního týmu.

Brankoviště střeží spolehlivý Lukáš Vejmelka, obranu si řídí Svoboda či Bláha. V útoku pro změnu excelují Dolníček nebo Štorek. O zmíněné síle celého souboru přitom nejlépe hovoří jeho poslední výsledky. Ty jsou vítězné i přes nemalou marodku, která dorostence v současné době pronásleduje. Hráči nicméně drží za jeden provaz, přičemž také tohle jim pomáhá překonávat těžké překážky.

Tak jako v posledním utkání, které svěřenci trenérů Mejzlíka a Svobody odehráli. Postavili se v něm nebezpečnému družstvu z Brumova-Bylnice. Šlo přitom o těžkou bitvu a skutečnou zkoušku charakteru. Právě vzhledem k již zmíněným zraněním a nemocem. Bílé hvězdy však zápas zvládly velmi dobře. Odměnou jim je vítězství 6:4, které Horáky posouvá zase o kousek blíže vysněnému cíli.

Další důležitý krok na své cestě mohou dorostenci učinit už toto úterý, kdy zajíždí do Břeclavi. Jedná se o dohrávku, a pokud ji třebíčští hokejisté zvládnou, tak už je v jejich tažení do závěrečné skupiny o účast v příštím ročníku dorostenecké extraligy, nebude moci v podstatě nic zastavit.

Jejich bodový náskok by už totiž byl v takovém případě téměř dostatečný. Držme jim proto všichni palce. Už proto, že třebíčská mládež letos dělá našemu klubu opravdu dobrou reklamu.

Podobné články

Mládežnický hokej

V budoucnu bych si chtěl zkusit i dospělý hokej, říká produktivní junior Zdeněk Vedral

07.02.2020
Mládežnický hokej

Opora dorostu Denis Štorek: Necítím se být lídrem, dělám jen vše potřebné k tomu, aby se tým dostal co nejdál

06.02.2020
Mládežnický hokej

Předvánoční turnaj třebíčských žáků opanoval Böhme team Martina Čecha

30.12.2019