Menu +

Snažili jsme se, ale soupeř má výborný tým, je přesvědčen David Dolníček

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - První a velmi očekávané přípravné utkání má Třebíč za sebou, už o dalším úterku 7. srpna od 17:00 ji ale čeká další hokejový svátek – utkání reprezentací do dvaceti let České republiky a Ruska. Po utkání s Kometou jsme o pár postřehů požádali třebíčského kapitána, střelce postupového gólu v posledním zápase základní části 1. ligy 2012/12, Davida Dolníčka. “Když jsme hráli nejlíp, dostali jsme tři góly,“ říká mimo jiné Dolníček.
Sdílejte článek
 

Dlouhé čekání na první utkání skončilo. Diváci v Třebíči mohli po téměř pěti měsících jít na hokej. A nebyl to zápas jen tak ledajaký. Horáci si k přípravnému duelu pozvali poraženého finalistu loňského ročníku extraligy - Kometu Brno.

David Dolníček

“Myslím si, že se projevila kvalita soupeře, který předvedl dobrý hokej a jednoznačně vyhrál. My jsme se sice snažili, ale Kometa byla lepší a hokejovější, což je vzhledem ke složení kádru asi jasné. Škoda, že to byl náš první zápas, ještě jsme se na ledě trošku hledali, kdyby to byl třeba třetí, nebo čtvrtý zápas, bylo by to určitě lepší,“ popisuje své dojmy ze zápasu, který navštívilo 2 560 diváků, třebíčský kapitán David Dolníček.

Brněnští měli za sebou už jedno utkání a to s celkem Petrohradu, který platí za jeden z nejbohatších celků KHL. Mohli být tedy rozehranější.

“To je těžké posoudit, Kometa má tak dobré hráče, že i kdyby hráli první zápas, asi by to bylo stejné. Ale pro nás je to výborná zkušenost vidět, jak se takový hokej hraje, a zahrát si proti špičkovému týmu. Bude důležité poučit se z chyb, které jsme dělali a jedeme dál,“ vyhlíží třebíčská desítka další přípravná utkání. To nejbližší sehrají Horáci v úterý 7. srpna ve Znojmě, doma se opět představí ve čtvrtek 9. srpna od 17:30, kdy vyzvou v prvním domácím zápase Regionálního poháru Duklu Jihlava.

Jak po utkání uznal i zkušený trenér Komety Zděněk Venera, porážka 0:5 je pro Třebíč až příliš krutá. I domácí totiž měli pasáže, kdy hosty dostali pod tlak, měli gólové šance, které bohužel zůstaly nevyužity. Tu největší jen o centimetry neproměnil právě David Dolníček, jehož střelu zastavilo břevno Falterovy brány.

“Co tomu chybělo? No pár centimetrů,“ směje se třiatřicetiletý zkušený forvard.
“Od druhé třetiny jsme se začali trošku zvedat a v době, kdy jsme hráli nejlíp, jsme dostali tři góly během dvou minut a bylo hotovo,“ lituje David Dolníček nejen své neproměněné šance, ale i šancí spoluhráčů.

Bohužel závěr utkání pokazila skupina „takyfandů“ z Brna, kteří snad ani nepřijeli na hokej, ale chtěli na sebe za každou cenu upozornit. To se jim nakonec povedlo zapálením světlic a několika dýmovnic. Pozápasové nájezdy, na nichž se obě mužstva dohodla, se tak musely jezdit za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, jak říká předmluva ke známému Večerníčku o Rákosníčkovi.

“To bylo zbytečné. Celkově to fandění bylo dost proti sobě, mohlo to být přátelštější,“ končí pozápasové povídání střelec stovky branek v dresu Horácké Slavie, David Dolníček.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Jsem rád, že jsme zvládli hlavně ten závěr zápasu, říká po výhře Karel Nedbal

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Pavel Jekel: Nesmíme nic podcenit, jde o každý bod!

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Budeme se snažit urvat všechny možné body, velí Ondra Malec

18.02.2020