Menu +

V první přípravě vicemistr z Brna, Kometa míří do Třebíče

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Léto se pomalu přehupuje do své druhé poloviny, s přelomem července a srpna přicházejí i tolik očekávané přípravné zápasy před nacházející, šestnáctou prvoligovou sezónou. První přípravné střetnutí je pro třebíčské diváky velice atraktivní, v úterý 31. července 2012 přijede totiž do Třebíče vicemistr extraligy pro rok 2012, HC Kometa Brno. Utkání startuje od 17:30 hodin.
Sdílejte článek
 

Rizikové utkání = posílená bezpečnostní opatření

VÍCE INFORMACÍ ZDE


Brněnská Kometa zářila v play-off

Tradiční třebíčský soupeř v dobách prvoligových, HC Kometa Brno, odkoupil před třemi lety extraligovou licenci od Znojma. V prvních dvou letech se brněnský klub krčil u dna a musel překousnout i nepopulární skupinu play-out. Poslední hokejový ročník se ale hokejová Kometa rozzářila naplno.

Po 52. kolech základní části byla Kometa sice osmá, v play-off to dotáhla ale až do finále, když přejela v předkole 3:0 na zápasy Kladno a zejména porazila v šesti duelech (pozn. red.: i když prohrávala 1:2 na zápasy) po základní části suverénně první Spartu Praha.

Ještě hůře dopadla po základní části druhá Plzeň (4:1 na zápasy; v rozhodujícím utkání zvítězilo Brno v Plzni 7:2). Ve finále play-off přišel třetí tým v pořadí, Nahodilovy Pardubice. Na ty už ale hráči, kteří odehráli 20 utkání v jednapadesáti dnech, nestačili. I přes prohru ve finále zavládla v Brně i na celé jižní Moravě hokejová euforie.

Takto se radoval Roman Erat po jedné ze svých branek v play-off; foto: Michal Eger, HC Kometa Brno

Pohled na hráčský kádr Komety

Asi nejvýraznější podíl na cestě za prvním novodobým úspěchem Komety má hlavní trenér, Ing. Zdeněk Venera, jemuž sekunduje Lubomír Oslizlo.

V play-off zazářili především Tomáš Divíšek, jenž vyhrál kanadské bodování ligy (6G+20A) a brankář Jiří Trvaj, který chytal pravidelně proti Třebíči v dresu Havířova na konci 90. let.

Na úspěchu se nejvíce z dalších hráčů podíleli produktivní obránci Jozef Kováčik, Jiří Vašíček, zkušený Tomáš Žižka nebo Tomáš Malec, z útočníků pak – vyjma třebíčských odchovanců (viz níže) – trio Jakub, Tomáš a Jaroslav Svobodové, Radek Dlouhý, nebo Róbert Petrovický.

V aktuální sestavě už nenajdete z uvedených hráčů Jiřího Vašíčka, který podepsal v Pardubicích, a Jaroslava Svobodu, jenž bude hrát v dresu pražského Lva ruskou KHL.

Ještě k sestavě – zajímavosti

Za Kometu hraje od jejího vstupu do extraligy i Roman Erat. Odchovance třebíčského hokeje doplnil loni v létě další útočník z třebíčské hokejové líhně, Leoš Čermák, jenž se rozhodl vrátit z Ruska domů a Brno bylo pro něj ideální variantou. Oba dva patří ke klíčovým mužům v družině zkušeného kouče Venery.

LEOŠ ČERMÁK v přípravě Komety před loňskou sezónou; foto: Michal Eger, HC Kometa Brno

Leoš Čermák skončil po základní části v kanadském bodování klubu o pouhý bod druhý za Miroslavem Holcem, společně s ním byl zároveň nejlepším střelcem mužstva (18 branek). Celkově v sezóně: 52Z, 18G+15A; play-off 20Z, 5G+10A.

Roman Erat byl v kanadském bodování po základní části šestý (47Z, 10G+11A). Pak ale přišlo play-off a Erat střelecky procitl, společně s Tomášem Svobodou byl s osmi brankami nejlepším střelcem play-off vůbec (17Z, 8G+3A).

V přípravě Komety pro nadcházející ročník jsou i třebíčští Roman Kadela, který odehrál za Brno dvě utkání v lednu, a forvard Martin Dočekal. Oba dva se pokusí vybojovat extraligový dres.

V Třebíči je naproti tomu díky určité spolupráci s Kometou hned sedm hráčů z Brna (viz ZDE).

SK Horácká Slavia Třebíč

Kádr Třebíče nemá zdaleka definitivní podobu. V přípravě jsou čtyři brankáři, deset obránců a šestnáct útočníků. Počet hráčů se bude postupně zužovat podle toho, jakým způsobem se budou prezentovat v přípravných zápasech. Hned ten první, 31. července proti Kometě, je velmi atraktivní pro diváky, těší se na něj ale i trenér a sportovní manažer Horácké Slavie, Kamil Pokorný.

„Na ten zápas se už všichni těšíme, máme zprávy, že se na to utkání chystá hodně fanoušků jak z Třebíče, tak i z Brna. Diváci uvidí loňského finalistu extraligy. Je pro nás velké plus, že se nám povedlo na náš led dostat Kometu i s dvěma našimi odchovanci. Od zápasu očekávám, že naši hráči do něj půjdou z plného tréninku a proti kvalitnímu soupeři budou hrát, jak nejlíp dovedou,“ uvedl sportovní manažer a trenér v jedné osobě na dotaz směřující k úternímu duelu.

Až další přípravné zápasy ale ukážou, kdo nakonec v týmu trenérů Pokorného a Nováka zůstane. „Tenhle zápas s Kometou je spíše takovým poděkováním divákům a pro nás vítaným zpestřením programu,“ doplnil ještě Pokorný.

Poslední vzájemné zápasy

1. liga, SEZÓNA 2008/09

Třebíč – Kometa 2:3 (Hrbáček, Zahradník)
Kometa – Třebíč 7:2 (Čech, Kaláb)
Kometa – Třebíč 5:0
Třebíč – Kometa 3:5 (Sojčík, Obdržálek, Stejskal)

Soupiska Komety v prvním přípravném utkání proti Petrohradu

HC Kometa Brno: Trvaj – Krejčiřík, Kováčik, Kadela, Valach, Bičánek, Švrček, Hruška M., Malec – Erat, T. Svoboda, Haluza, Holec, Dočekal, Dlouhý, Koreis, Hruška J., J. Svoboda, Petrovický, Divíšek, Němec.

Atraktivní přípravné utkání SK Horácká Slavia Třebíč – HC Kometa Brno začíná v úterý 31. července 2012 v 17:30 hodin na Zimním stadionu Města Třebíče - MANN+HUMMEL aréně. Těm, kteří se nezúčastní osobně, zajistíme tradiční on-line přenos.

úterý 31. července 2012
17:30
Zimní stadion
Třebíč


Podobné články

Pozvánky na zápas

V sobotu opět doma! Přijede Ústí nad Labem

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Zápasové tempo nepolevuje! Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou

18.02.2020
Pozvánky na zápas

Boj Horácké Slavie o desítku bude pokračovat zápasem s Trhači

16.02.2020