Menu +

Třebíčské dorostence čeká prozatímní vrchol sezony! V souboji o první místo přivítají reprezentaci Polska U16

Mládežnický hokej
T ř e b í č - V sobotu se třebíčští dorostenci utkají o první místo v Nadstavbové skupině R. Družina Romana Mejzlíka a Martina Svobody přivítá na svém ledě reprezentaci Polska U16. Půjde o bitvu dvou nejlepších mužstev aktuální tabulky. Začínáme kolem 13. hodiny. Přijďte nás podpořit!
Sdílejte článek
 

Třebíčské dorostence čeká v sobotu prozatímní vrchol sezony. Svěřenci Romana Mejzlíka a Martina Svobody poměří své síly s reprezentačním výběrem Polska U16. Půjde přitom o bitvu dvou aktuálně nejlepších týmů dorostenecké skupiny R. Oba celky v tabulce dělí pouhé dva body.

Mladí Horáci získali v dosavadním průběhu již zmíněné skupiny R devatenáct bodíků. Třebíčské mužstvo spoléhá především na komplexní týmový výkon, podpořený maximální obětavostí a v neposlední řadě skvělými výkony brankáře Lukáše Vejmelky. Mladší bratr českého reprezentanta Karla Vejmelky patří mezi nejlepší dorostenecké gólmany napříč všemi dorosteneckými týmy z celé republiky.

Pravdivost tohoto faktu dokládá rovněž fakt, že dorostenci doposud inkasovali pouhých devatenáct branek, což je skvělé číslo, když uvážíme, že se vztahuje k sedmi odehraným utkáním. Skvělou hrou se však prezentuje rovněž ofenziva. Ta nastřílela rovných 44 branek. Žádný ze soupeřů není v této statistice lepší.

Borci jako Dolníček junior, Štorek či Michalčuk, ale i mnozí další zkrátka permanentně ukazují svůj potenciál.

I díky nim stále nepoznali třebíčští junáci hořkost porážky v základní hrací době.

Hlavní trenér dorostu Roman Mejzlík očekává vyrovnaný souboj, s kvalitními parametry. “Očekáváme velmi vyrovnaný zápas s fyzicky dobře vybaveným a trénovaným soupeřem. Důraz budou klást obě mužstva na obranu, což se projevilo v již odehraných zápasech a shodném počtu prozatím obdržených gólů. Cílem je samozřejmě uspět a udržet si první místo ve skupině.”

Šikovný zadák Adam Svoboda se na konfrontaci s mladými Poláky rovněž těší. „Na zápas se všichni v kabině těšíme. Nikdo z nás ještě nehrál proti žádnému reprezentačnímu mužstvu, jenom jsme hráli proti zahraničním klubům na turnajích v žácích,“ praví před sobotním svátkem patnáctiletý hokejista.

Souboj s Polském startuje po třinácté hodině mezi mantinely KHNP arény. Přijďte nás podpořit!

Podobné články

Mládežnický hokej

Někteří mládežníci už vyjeli na led! Trenéři si budou vzájemně pomáhat, hlásí Martin Čech

03.08.2020
Mládežnický hokej

Junioři i dorostenci už znají svůj program pro nadcházející sezonu

16.07.2020
Mládežnický hokej

Sportovní manažer mládeže Martin Čech hovoří o aktuálních tématech

25.06.2020