Menu +

V Ústí jsem nebyl tři čtvrtě roku, tak ty brány musel někdo vyčistit, směje se střelec Krliš

Rozhovory
Patří mezi nové tváře třebíčského týmu, nutno přitom říct, že Václav Krliš se na Vysočině zabydlel velmi dobře. To potvrdil i v úterním střetnutí proti Ústí nad Labem, ve kterém se šikovný útočník dokázal gólově prosadit. Navíc proti bývalým spoluhráčům.
Sdílejte článek
 

Druhá výhra ve dvou zápasech, navíc opět s čistým kontem. Čím to, že se takhle zvedáte?

Po té dlouhé pauze, kterou jsme měli, se trošku začínáme dostávat do zápasového rytmu a je to znát. Každý zápas je lepší a lepší a je potřeba v tom pokračovat. Nemyslet si, že to teď půjde samo. Musíme pořád pracovat, protože obzvlášť se Vsetínem byl ten zápas fakt parádní, ale je potřeba zvládnout i zápasy, kdy se až tak dařit nebude.

Po nezvládnuté třetí třetině s Benátkami jste dva zápasy po sobě neinkasovali. Soustředíte se o to víc na obranu?

S Benátkami nám tam napadaly opravdu smolné góly po 3 odrazech, ze vzduchu a další. Se Vsetínem jsme se snažili nedělat zbytečné chyby a hrát zodpovědně, protože víme, jak kvalitní hráče tam mají a s Ústí jsme až do tolika šancí nepustili. Všechni hráči to do puntíku dodželi. Jen já jsem si v Ústí neodpustil nádhernej námaz (směje se) Plus jsou samozřejmě dobře ubráněná oslabení a skvělé výkony gólmana, ze kterého padají peníze po každé nule, což je skvělá zpráva. Alespoň pro nás.

Kde se podle tebe zápas s Ústím lámal?

V přesilovkách. Při 5 na 5 moc šancí neměli, oslabení jsme ustáli a sami v přesilovce dali góly. Naštěstí v momentě, kdy se nadechovali k nějakému tlaku jsme dali 3. gól a ten nám dodal klid.

Využili jste dvě přesilovky, soustředíte se při trénincích hodně na jejich nácvik?

První přesilovka se zná už z loňska. Kluci o sobě ví, maj to nacvičené, a navíc Láďovi by v momentální formě vypadlo před bránu snad cokoliv a s momentální formou dokáže do brány uklidit prakticky všechno. My, jako druhá přesilovka s tím malinko bojujeme, ale v Ústí už to bylo lepší. Já sám jsem tam měl pár dorážek, ale ne, a ne to tam procpat, schovávám si to asi na později.

Ty sám jsi v Ústí ještě loni hrál. Vypisoval jsi proto do kabiny svačinku za porážku bývalých spoluhráčů?

Se Zukym (Lukáš Zukal pzn. aut) jsme vypisovali peníze do kasy. Trošku jsem to přehnal a plácnul se přes kapsu, tak do mě kluci ryli, že jsem dělal všechno proto, aby se prohrálo a já nemusel platit. Samozřejmě to není pravda, že... (směje se) Jen takovému Néďovi (Lukáš Nedvídek pozn. aut.), když někdo nedodá pořádnou motivaci, tak neudělá rychlý krok celý zápas a teď najednou byl u všeho důležitého. (směje se) Peníze, které jsem vypsal, dám rád a věřím, že si je pořádně užijeme.

Každopádně jsi se prosadil gólově, to bude asi ještě dražší, co?

Pokud dobře pamatuju, tak na nic takového řád v kabině nepamatuje, takže ze mě nevyloudí ani korunu navíc, to si ohlídám. (směje se)

Ta střela opravdu sedla, moc pavouků ji v bráně asi nepřežilo...

Je to tři čtvrtě roku, co jsem v Ústí skončil, tak jim tam ty brány musel znovu někdo vyčistit. (směje se) Ne, samozřejmě jsem rád, že jsem dal gól, natož Ústí. Mates to výborně vybojoval za bránou, já už pak měl práci, která mi v naší lajně svědčí asi nejvíc.

Bereš zápasy proti Ústí prestižněji?

Tak byl to první zápas. Těšil jsem se. Po dlouhé době jsem viděl i kluky. Mám rád zápasy proti bývalým klubům.

Souhra s Ladislavem Bttnerem a Matějem Psotou klape. V čem je vaše největší síla?

Tak myslím si, že jsme všichni chytří hokejisté a chceme si vyhovět. Nikdo z nás není líný na krok a není líný se za ty dva zatáhnout dozádu. Když nemusíte mezi sebou řešit tyhle banální problémy, tak se můžete soustředit jen na svoji práci. Všichni víme, jak je Matěj šikovný na puku, rád nahrává a já se snažim si hledat prostor, protože já zas radši střílím. Občas se smějeme, že mu jdu někam pomoct do rohu a on mi to v tu chvíli pinkne tam, kde jsem půl minuty čekal, ale to si sedne. Láďa je silný pravák, který rád hraje kolem brány. Má fazónu jak blázen a s Matesem hrají už leta spolu, takže se znají dokonale. Jako lajna jsme mohli těch gólů dát mnohem víc, ale na to, že na trénink nebylo tolik času a kluky znám krátce si myslím, že vše klape a může to být jen a jen lepší.

Teď vás čeká Slavia, kde jsi shodou okolností taky hrál. Jaký to bude soupeř?

Slavia se hodně změnila od doby, kdy jsem tam byl. Jsou to 3 roky a každý rok je znát. Hrají bruslivý hokej, mají šikovné kluky v prvních dvou pětkách a momentálně tam mají i starší hráče, kteří budou nesmírně nebezpeční v přesilovkách. Budeme muset podat zase 100% výkon, jít do zápasů s respektem, ale rozhodně to ale není tým, kterého bychom se měli bát.

Budeš se chtít o to víc ukázat?

To zas ne, každý zápas beru stejně a chci podat vždy co nejlepší výkon, ať už hraju proti komukoliv.

Podobné články

Rozhovory

David Dolníček hodnotí dosavadní průběh sezony

29.12.2020
Rozhovory

Hraje ve vánočních ponožkách. Hezké, že? směje se Matěj Psota. Kdo mu leze do zelí?

21.12.2020
Rozhovory

Fyzicky je to náročné, ale postupně se do toho dostáváme, říká Ladislav Bittner

16.11.2020