Menu +

V sobotu přijede nováček ligy, uspějí Třebíčští potřetí po sobě?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Již 8. kolo CHANCE ligy bude na programu v sobotu a do Třebíče zamíří nováček ze Sokolova, který zatím vyhrál pouze jedno utkání. Bílé hvězdy se konečně chytly a dvakrát po sobě braly tři body, naposled to schytal Havířov na vlastním ledě v poměru 1:3. Horáci jdou do duelu, který začíná od 17:30, v roli mírného favorita. Zajímavostí je, že oba týmy mají hodně podobné statistiky v oslabení i přesilovce. K dispozici bude také přenos na HOKEJKA TV, či textový přenos onlajny.com
Sdílejte článek
 

HC Baník Sokolov

Po postupu do CHANCE ligy kádr u nováčka nedoznal mnoho změn, ti hráči, kteří pomohli k úspěšnému tažení do druhé nejvyšší soutěže, si také tuto ligu zahrají. Největší posilou se stal Jaromír Kverka, od něj se body čekat budou, v minulé sezóně si během 22 duelů ve Slavii připsal devatenáct bodů. Kapitánem je Tomáš Rohan a zajímavou tváří v útoku je i důrazný Marek Švec, jenž si vyzkoušel i angažmá v Třebíči. V defenzívě jsou dvě velké osobnosti, Martin Rohan a Jan Tomeček, oba byli u postupu Energie do extraligy.

Vstup do soutěže Baníků přinesl tři porážky po sobě, ale to taky bylo se silnými soupeři (Chomutovem, Porubou a Vsetínem). Ve čtvrtém kole Sokolov poprvé vyhrál, a to doma proti Frýdku-Místku v poměru 4:2. Další body si již nepřipsal, naposled tým pod vedením Karla Mlejnka, který je asistentem Říhy u české reprezentace, padl vysoko s Jestřáby (3:9).

Karel Mlejnek po posledním zápase: "Vedli jsme a myslím, že jsme prvních deset minut byli lepším týmem. Bohužel, pro dnešní utkání to platilo pouze pro těch deset minut. Náš tým doznal změn příchodem Kverky, Osmíka nebo ukončením kariéry Davida Hrušky nebo Tomáše Závorky. Jinak ale tým zůstal pohromadě a jsme odhodlaní být i nadále s tímto týmem trpěliví. Ale k trpělivosti chceme přidat i body."
Foto: hcsokolov.cz

SOUPISKA SOKOLOVA

Posledních 5 duelů Sokolova:

Sokolov - Prostějov 3:9
Litoměřice - Sokolov 5:3
Havířov - Sokolov 4:2
Sokolov - Frýdek-Místek 4:2
Vsetín - Sokolov 3:2


Statistiky obou týmů:

CHANCE liga, 8. kolo
Třebíč – Sokolov

12. místo
umístění v tabulce
14. místo
17:21 - 7. bodů
skóre a body
18:32 - 3. body
Martin Šťovíček 7b (3+4)
nejproduktivnější hráč
Matěj Zadražil 6b (3+3)
Martin Šťovíček - 3 branky
nejlepší střelec
Matěj Zadražil, Marek Švec - 3 branky
Martin Šťovíček, Tomáš Havránek - 4 nahrávky
nejlepší nahrávač
Josef Stříbrný - 4 nahrávky
Václav Čejka 3b (0+3)
nejproduktivnější obránce
Patrik Kadeřávek 4b (0+4)
Pavel Jekel - 7 záp. (92,06%)
Dominik Svoboda - 1 záp. (87,88%)
úspěšnost brankářů
Ondřej Kuchař - 5 záp. (86,52%)
David Fečo - 2 záp. (80,00%)
16,13% - 7. nejlepší
úspěšnost v přesilovce
14,29% - 9. nejlepší
77,14% - 15. nejlepší
úspěšnost v oslabení
71,43% - 16. nejlepší
93 minut
tresty celkem
60 minut

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Start do soutěže Horákům zrovna nevyšel, po pěti zápasech měli na svém kontě jediný bod, jenž se jim povedlo získat proti Přerovu. Nutno poznamenat, že los nebyl pro Třebíčské zrovna lehký, protože hráli proti celkům, co jsou na vršku tabulky.

Poslední dva zápasy již třebíčskému týmu vyšly, když porazil doma Frýdek 4:1 a ve středu AZet 1:3, do tohoto zápasu nastoupila i nová útočná akvizice - Ladislav Bittner. "Myslím, že jsme po celé utkání byli mírně lepším týmem. Ještě jednou musím celý tým pochválit za dodržování taktiky a odhodlání, s kterým do hry šel. Láďa Bittner odehrál výborné utkání a také on přesně plnil to, co jsme po něm chtěli a co od něj očekáváme," řekl po zápase asistent trenéra Jaroslav Barvíř.

Posledních 5 zápasů Třebíče:

Havířov - Třebíč 1:3
Třebíč - Frýdek-Místek 4:1
Vsetín - Třebíč 4:2
Třebíč - Poruba 2:4
Chomutov - Třebíč 3:0Sestavy obou týmů v posledním zápase:

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, Jenáček, Hort, Forman, Furch, Kowalczyk – Psota, Šťovíček, Kusý – T. Havránek, Bittner, Michálek – Havlát, Nedvídek, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec – Podlaha.

HC Baník Sokolov: Kuchař (11. Fečo) – Přindiš, Vodička, J. Tomeček, Kadeřávek, A. Rulík, Michálek, T. Kvapil – Osmík, M. Zadražil, Švec – Stříbrný, Kverka, Vracovský – Kovařík, T. Rohan, Kuběna – Bečvář, Vrána, Čejka.


Živý přenos na Hokejka TV!

Kdybyste chtěli sledovat duel živě, můžete na HOKEJKA TV, kde podle údajů společnosti BPA sport marketing byly domácí streamy HST za minulý ročník na tomto serveru těmi čtvrtými nejvíce navštěvovanými.

Průměrně pak každý přenos z KHNP arény sledovalo 1074 hokejových příznivců. V obou statistikách patřilo našemu klubu čtvrtá příčka mezi všemi účastníky Chance ligy!

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021