Menu +

V úterý poslední prověrka před startem sezony, přijede Velké Meziříčí. Jak to vypadá s aktuální podobou kádru?

Aktuální zprávy
V úterý od 17:30 čeká třebíčské hokejisty poslední přípravný zápas před definitivním startem nové sezony. Bílé hvězdy se v něm postaví nedalekému Velkému Meziříčí, které se po několika letech vrací na druholigovou mapu. V následujícím článku se dočtete podrobnosti o soupeři, ale hlavně také to, jak to aktuálně vypadá s podobou kádru Třebíče. Ta se totiž začíná před prvním mistrovským zápasem krystalizovat do reálných kontur.
Sdílejte článek
 

SK HS Třebíč

Třebíčští zažívají podařenou letní přípravu. Svěřenci trenérů Mejzlíka a Barvíře zvítězili v šesti zápasech hned pětkrát. Tuto fazónu odnesl Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Prostějov, Poruba a naposledy Frýdek-Místek. Nad síly Horáků byla pouze Jihlava.

Velkým pozitivem je rovněž produktivita třebíčského souboru. V síti soupeřů zatím skončilo úctyhodných 31 puků, což je do sezony zcela jistě velkým příslibem. Prosazují se staré známé tváře i hráči, kteří byli na Vysočině formou zkoušky.

S blížící se sezonou se začíná taktéž krystalizovat finální podoba kádru pro její začátek. K již dříve oznámeným jménům, kterými jsou například Pavel Jekel, Martin Šťovíček, Lukáš Nedvídek, Michal Vodný či Matěj Psota a Ladislav Bittner přibývají další.

Na zkoušce v Třebíči uspěl brankář Jan Mičán. Spolu s ním obránci Lukáš Chalupa a Petr Vodička. Ti budou mezi bílými hvězdami hostovat ze svých mateřských klubů. O hostování Dominika Valíka už jsme se zmiňovali dříve. Na přestup míří do klubu i další bek Lukáš Zukal, který rovněž uspěl na try outu. V kádru nechybí ani Ondřej Ševčík, u něhož se také jedná o odkupu hráčských práv.

Ze zkoušených útočníků uspěli Václav Krliš, Tomáš Křehlík a Matěj Kořenek. Ke kádru se nově připojil Jakub Čížek, což je devatenáctiletý odchovanec českobudějovického Motoru, který loni nastupoval za tamní juniorku a druholigový Písek. Stejně tak budou trenéři moci využít služeb mladého Michala Kunce z Komety Brno. Své místo v týmu má zároveň Radim Ferda a v širším kádru mužů zůstává taktéž Zdeněk Vedral. Patrik Mojdl byl naopak přeřazen zpět k juniorům.

Trenérský štáb se během uplynulých dnů rozloučil s Ondřejem Malcem a Robertem Havlátem.

Potěšující je také fakt, že se Třebíči daří na sponzorském poli. Novou smlouvu o generálním partnerství podepsala společnost KHNP, portfolio partnerů navíc nově rozšířilo KFC, Decathlon nebo Huhtamaki.

Aktuální kádr Třebíče:

Brankáři: Pavel Jekel, Jan Mičán.

Obránci: Šimon Szathmáry, Karel Nedbal, Michal Furch, Václav Čejka, Lukáš Chalupa, Petr Vodička, Lukáš Zukal, Dominik Valík, Ondřej Ševčík.

Útočníci: Ladislav Bittner, Matěj Psota, Lukáš Nedvídek, Martin Šťovíček, Michal Vodný, Václav Krliš, Matěj Kořenek, Tomáš Křehlík, Jakub Čížek, David Michálek, Michal Kunc, Radim Ferda, Zdeněk Vedral.

HHK Velké Meziříčí

Náš úterní soupeř z Velkého Meziříčí se po několikaleté odmlce vrací do druhé ligy. Svůj kádr budou Horáci opírat o řadu jmen, která mají třebíčskou hokejovou minulost. Tak třeba Lukáš Paták, David Horký či Petr Krutiš. Poslední dva jmenovaní patřili dlouhé roky k největším hvězdám Moravských Budějovic.

To ale není zdaleka všechno. Opomenout nelze ani brankáře Jaroslava Judu, který se během letního drilu připravoval právě s Třebíčí. Fanoušci bílých hvězd si mohou pamatovat také Davida Křenka, Lukáše Horta, Aleše Trnku, popřípadě Michala Vlašína.

Nejaktuálnější přípravné střetnutí odehráli svěřenci trenéra Vejmelky na ledě Hodonína, kde po vyrovnaném průběhu padli těsně 3:4. Brankově se za Horáky prosadili Petr Slabý, David Křenek a David Horký.

Sestavy z posledního utkání:

SK HS Třebíč: Mičán (Jekel) - Chalupa, Vodička, Čejka, Doktor, Zukal, Kříž, Furch – Vodný, Nedvídek, Šťovíček, Křehlík, Krliš, Psota, Kunc, Šoustal, Havlát, Malec, Kořenek, Ferda, Vedral.

HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) - Slabý, Hort, Trnka, Ambrož (C), Kochánek, Vlašín P. (A), Báňa - Vlašín M., Krutiš, Horký, Strnad, Křenek (A), Střecha T., Rozmarín, Střecha F., Maštera, Karásek, Burian V., Burian M.

Podobné články

Aktuální zprávy

Stabilní i nový partner dnes uzavřel spolupráci s HST

dnes
Aktuální zprávy

Junioři stále bez ztráty bodu a další víkendová utkání

včera
Aktuální zprávy

Další posila, z Karlových Varů přichází forvard Matěj Zabloudil

14.10.2021