Menu +

JIH-TRE 3:1 - Jihlava po dvou porážkách zabrala, Třebíč se vrací s prázdnou

Reportáže
T ř e b í č - Pondělní podvečer přinesl první letošní derby, Horácká Slavia zavítala na led jihlavské Dukly. Ta se ujala ve druhé třetině dvoubrankového vedení. Třebíč sice dokázala zásluhou Michala Roháčika snížit, vyrovnat se jí už ale nepodařilo, naopak první jihlavská formace pojistila vítězství sedmnáct sekund před koncem střelou do prázdné branky. Pozitivem na prohraném utkání je výkon třebíčského brankáře Michala Nedvídka, který zlikvidoval třicet devět střel domácích.
Sdílejte článek
 
3.kolo, pondělí 17.9.2007
JIH JIH
3:10:0, 2:0, 1:1
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 25. Slavík (Hradecký), 30. Rytnauer (Bakus, Čachotský), 60. Bakus (Čachotský, Rytnauer) - 48. Roháčik (Kukla). Rozhodčí: Šír - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 13:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1570. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Sestavy
HC Dukla Jihlava: Zgraggen - Ščerban, Staněk, Kuchyňa, Balčík, Míka, Duben, Štrach, Martinka - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Říha, Hradecký, Slavík - Ježek, Hanzal, Krupka M. - Krupka L., Kubát, Nekvasil.
SK Horácká Slavia Třebíč: Nedvídek - Hrbáček, Cunik, Roháčik, Sláma L., Sláma B., Bulička, Dvořák - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Čech, Oliverius, Kukla - Matušík, Zahradník, Kubica - Burian V., Krätzer, Burian J.

Komentář k zápasu

První letošní derby se hrálo velmi dlouho za vyrovnaného stavu, ke kterému přispívali hlavně oba brankáři. Nedvídek i Zgraggen předváděli ve své brance husarské kousky, ale puk za jejich záda nechtěl propadnout. První šanci zápasu si připsal Martin Krupka, který tvrdou ránou napálil břevno třebíčské branky. Zanedlouho na druhé straně orazítkoval Kukla Zgraggenův beton. Velkou šanci si připsal i Dolníček, který při přesilovce 4 na 3 vystřelil puk na branku, ten začal na čáře neposedně tancovat, ale do branky nedojel. Když ani Martin Čech neskóroval a pálil jen do lapačky, ujala se slova Dukla. Extřebíčský obránce Ščerban nejprve několikrát tvrdě pálil od modré, pak Bakus spálil ohromnou šanci, když Nedvídek zázračně vykopl z branky střelu kapitána Dukly mířící na zadní tyč. Poslední šanci třetiny měl na své holi Oliverius, ale během nájezdu byl zahákován.

Druhou třetinu otevřel Dibelka, jehož střelu však Zgraggen s klidem skryl v lapačce. Na druhé straně mířil Čachotský jen do Nedvídkovy vyrážečky. Zanedlouho se ale jeho síť přeci jen rozvlnila. Josef Slavík jen nastavil bekhendovou část hole do nahrávky Hradeckého a puk zamířil za čáru - 1:0. Další šanci skórovat měl Ladislav Rytnauer, ale napoprvé pálil polovysokou střelou jen do lapačky, když mu ale kapitán Bakus nahrál na zadní tyč, neměl sebemenší problém zamířit do branky - 2:0. Třebíč se snažila snížit Oliveriem, ale jeho obkroužení branky nemělo úspěch. Na druhé straně pálil z úniku Čachotský do Nedvídkovy vyrážečky. Třebíč stále dotírala a asi největší šanci musel Zgraggen likvidovat až na brankové čáře. Puk mu projel mezi betony, ale jedním betonem jej ještě vyškrábl z čáry a pak jej skryl mezi betony.

Poslední část zahájil Říha dělovkou, která trefila Nedvídka jen do masky, pak Martin Krupka střílel mezi betony, ale ani on neuspěl. I jednu z akcí Třebíče zastavila brankářova maska. Michal Roháčik pak ale stejně tvrdou střelou poslal puk mezi Zgraggenovi betony a snížil na 2:1. Na domácí ještě čekala ostrá závěrečná desetiminutovka. Nejprve zkoušel štěstí Zahradník z velkého úhlu, pak Sláma bombil od modré, neuspěl ani Zahradník, jehož pokus Zgraggen zachytil na čáře těsně u tyčky. Hosté se uchýlili k power-play, při které ujel Tomáš Čachotský a v ideální okamžik naservíroval puk Oldřichu Bakusovi, jehož zásah stanovil skóre zápasu na 3:1.Ohlasy trenérů

Josef Horešovský

Josef Horešovský - Třebíč: "Nemá se dopředu nic čekat, nebo vycházet z toho, co bylo. My jsme dneska nehráli dobře, to bylo evidentní od začátku. Nepomohlo nám ani to, že v první třetině jsme byli stále v oslabení. Pak máme šest lidí propocených a dalších osm nám nehraje, nebo jen velmi sporadicky. Hra tím trpí a je rozbitá. Nechci hodnotit rozhodčího, protože jeho dnešní výkon se těžko hodnotí, ale chci říct obecně, že jestliže se náš hokej bude ubírat tím směrem, že jedno mužstvo bude nafilmovávat pády a těžit pak z přesilovek, a ten trend tady je, no tak pak nevím, kam náš hokej spěje. My jsme pak ty přesilovky měli taky, když se mužstvu nedaří a pak přijde takováhle šance, tak by ji mělo využít. My jsme ji bohužel nevyužili. Nakonec se utkání mohlo klidně otočit a mohlo dopadnout jinak a to mě mrzí. Přes všechny křivdy, protože jsme se především po po první třetině cítili poškození, jsme mohli to utkání otočit, bohužel se to nepovedlo."

Aleš Tomášek (Jihlava): „Nesmíme si takhle zkomplikovat zápas, který vedeme 2:0 a nechat se poslat pětkrát do tří. Celkově si myslím, že jsme ten zápas vyhráli se štěstím, protože kdyby nám ta Třebka v přesilovkách dala gól tak jsme to mohli zabalit.“

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024