Menu +

TRE - SAR 2 : 4 - Body za vítězství putují do Ostravy

Reportáže
T ř e b í č - Na domácím ledě přivítala tentokrát Horácká Slavia celek HC Sareza Ostrava. Vstup do zápasu se vydařil lépe hostům, kteří se dostali do vedení v osmé minutě. Domácí se snažili vyrovnat, ale v první třetině jim štěstí nepřálo. Vyrovnání přišlo až v šestadvacáté minutě z hole Davida Dolníčka. Za devět minut se mohli domácí radovat znovu, když se dostali do vedení zásluhou Lubora Dibelky. Od této chvíle už ale branky stříleli jen hosté, kteří vyrovnali v devětatřicáté minutě. Vítěznou branku si Ostrava připsala hned v první minutě třetí třetiny. Vedení si hosté pojistili ještě další brankou v pětačtyřicáté minutě. Třebíč se i přes snahu neprosadila. Ostrava si tak odváží vítězství v poměru 4:2.
Sdílejte článek
 
34.kolo, středa 9.1.2008
TRE TRE
2:40:1, 2:1, 0:2
SAR SAR
Statistiky
Branky a nahrávky: 26. Dolníček (Trončínský), 35. Dibelka (Přibyl, Sláma L.) - 8. Stránský (Kolařík, Najdek), 39. Svačina (Gelačák, Stránský), 41. Červenka (Svačina, Najdek), 45. Svačina (Najdek, Gelačák). Rozhodčí: Pešina - Guth, Matějček. Vyloučení: 8:9, navíc Novák (SAR) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 51:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Nedvídek - Hrbáček, Trončínský, Sláma L., Dvořák, Sláma B., Kaláb, Pálka, Bulička - Šurek, Dolníček, Sedlák, Přibyl, Obdržálek, Dibelka, Čech, Zahradník, Heřman, Burian J., Burian V., Bárta.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Holík, Palík, Mrázek, Tomis, Falter, Vnenk - Červenka, Najdek, Svačina, Gelačák, Novák, Bokroš, Kolařík, Stránský, Dušek, Hubáček, Glas.

Komentář k zápasu

Hned ve 40. vteřině zápasu napřáhl od modré čáry Třebíčský Sedlák a hostující gólman se po jeho střele velice těžce zvedal z ledu. Horáci hráli velice aktivně, snažili se co nejvíce střílet na brankáře. Avšak jako první se z gólu radovali hosté. V 8. minutě se přesně pod břevno Nedvídkovy branky trefil Vít Stránský. Utkání mělo stejný scénář jako většina těch předchozích. V úvodu nevyužité šance Třebíče, následuje poměrně snadno vstřelená branka soupeře. O minutu později se před domácím gólmanem ocitl osamocený Svačina. Jeho střela mířila těsně nad levý roh branky. V 10. minutě hráli Třebíčští přesilovou hru. Jak to tak při většině přesilovek Třebíče bývá více šancí mělo oslabené mužstvo. Nedvídek musel několikrát pozorně zasahovat. Do konce třetiny se odehrál poklidný hokej, a tak do šaten odcházeli spokojenější hokejisté Sarezy.

Domácí se do druhé třetiny pustili opravdu s velkou chutí obrátit skóre zápasu. Všechno to ve 23. minutě nastartoval Dibelka, který se dokázal prokličkovat mezi obránci a nebezpečně vypálil na branku. Při střelecké chuti byl i kapitán Marcel Hrbáček, který několikrát vypálil od modré čáry. Ve 26. minutě se domácím konečně podařilo vstřelit branku. V přesilovce zavřel oči a vypálil od modré čáry David Dolníček - 1:1. Další šanci si připravila dvojice Dibelka - Obdržálek, proti této povedené akci zasahoval brankář Štěpánek. Ve 35. minutě našel kotouč pod výstrojí Štěpánka Lubor Dibelka a strhl vedení na stranu Horácké Slavie. Třebíčský zimák byl na nohou, zdálo se že mizérie, která Horáky provází již delší dobou je konečně pryč. Až 38. minuta zkazila domácím radost z povedené třetiny. Nedvídka prostřelil pod lapačkou Vladimír Svačina.

Hodně pozvolna vstoupili domácí hráči do závěrečné dvacetiminutovky a také za to byli po zásluze odměněni. Ve 41. minutě nechala domácí obrana opět svého gólmana na holičkách. Nikým neatakován Adam Červenka věděl kam umístit střelu, Nedvídek neměl šanci. Ve 43. minutě domácí mohli vstřelit branku v přesilové hře, tak jak se to ve druhé třetině podařilo Dolníčkovi. Menší trest obdržel za svoji agresivitu vůči domácímu hráči Svačina. Třebíč sice dokázala v útočném pásmu kombinovat, ale takřka nevystřelila na branku a to bývá asi největším problémem v přesilovkách Horácké Slavie. Ve 45. minutě ukázala Ostrava domácím hráčům že vystřelit na branku není na škodu. Napřáhl se Vladimír Svačina a hosté vedli o dvě branky. Poté se domácí bohužel vrátili do starých kolejí a utkání takřka jen dohrávali. Třebíč tak nadále doma rozděluje body soupeřům, nutno však dodat že naprosto zbytečně!Ohlasy trenérů

Jan Vavrečka – HC Sareza Ostrava: „V prvé řadě musím svým hráčům poděkovat za bojovnost a nasazení. My jsme v trošku jiné pozici než Třebíč. Přijeli jsme s tím, že můžeme udělat dobrý výsledek, a z toho naše hra vyplývala. Třebíč byla nervózní v zakončení, kdyby dali ty šance, které měli, tak se zápas vyvíjel úplně jinak. Pak museli otevřít hru a ve třetí třetině se nám podařilo dát dva góly a zápas rozhodnout. Skvěle nám zachytal brankář a rozhodujícím momentem zápasu byly neproměněné šance domácích.“

Josef Horešovský

Josef Horešovský

Josef Horešovský – SK Horácká Slavia Třebíč: "Před zápasem jsem upozorňoval na to, abychom se nenechali zmást tím, že ze Sarezy odešli někteří hráči, protože vždy ti noví, kteří místo nich přijdou chtějí dokázat, že jsou dobří a to se dnes potvrdilo. Obě mužstva jsou v jiné situaci. Ostrava má zajištěno play-off, takže může hrát bezstarostně a bez tlaku. My jsme v naprosto opačné situaci, play-off jisté nemáme, je na nás vyvíjen tlak, nedaří se nám a prohráváme, čili ta tíha zápasu je pro nás daleko větší. To se pak projeví v tom nejchoulostivějším místě, kterým je zakončování šancí, kterých jsme měli spoustu, ale chybí nám ta preciznost a někdy i důraz.
I když se nám hra nedaří, tak nesmíme zpanikařit, protože do konce základní části zbývá ještě deset zápasů a my se musíme zápas od zápasu soustředit na bodový zisk a na nic jiného nehledět. Teď by bylo to poslední, co potřebujeme, podlehnout malomyslnosti a strkat hlavu mezi kolena. Musíme tu prohru vydýchat a připravit se na další zápasy. Jiná cesta není. Je umění vyrovnat se s tím, že mužstvo prohrává a prokázat v té situaci svoji úroveň, výkonnost a také svoji morálku.
Ta třetí branka na začátku třetí třetiny byla velká rána, to je jako by vám někdo do batohu na záda přihodil dvacetikilové závaží. To byl moment, který další průběh výrazně ovlivnil."

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Druhý bod v sérii! Třebíč porazila Slavii a získala mečbol

10.03.2020
Reportáže

Ujímáme se vedení v sérii! Třebíč po skvělém výkonu udolala Slavii

09.03.2020
Reportáže

Vítězná generálka po přestřelce v Kadani! V předkole vyzveme Slavii

07.03.2020