Menu +

TRE - UNL 1:2 - Vyrovnaný zápas rozhodla branka Janků

Reportáže
T ř e b í č - Do Třebíče přijel vedoucí tým soutěže, HC Slovan Ústečtí Lvi, se kterým domácí sehráli vyrovnanou partii. Po bezbrankové první třetině šli hosté do vedení, na které stačil vyrovnáním odpovědět Lukáš Nahodil. Rychlý, kombinační hokej rozhodl zkušený Pavel Janků v 52. minutě. Domácím nelze upřít snaha a bojovnost, za kterou by si zasloužili v tomto zápase minimálně bod.
Sdílejte článek
 
44.kolo, sobota 30.1.2010
TRE TRE
1:20:0, 1:1, 0:1
UNL UNL
Statistiky
Branky a nahrávky: 33. Nahodil (Koktan) - 27. Němeček (Alinč), 52. Janků (Pazourek, Němeček). Rozhodčí: Smítka - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1680. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Francouz - Ostrčil, Gula, Kania, Koktan, Hrbáček, Kaláb, Bulička, Kadela R. - Laš, Zahradník, Šedivý - Rod, Nahodil, Obdržálek - Heřman, Ostřížek, Stejskal - Přibyl, Burian, Čech.
HC Slovan Ústí nad Labem: Orct - Němeček, Sklenička, Klobouček, Zeman, Kříž, Gureň, Novotný, Gýna - Janků, Alinč, Pazourek - Kloz, Pajič, Heinish - Šagát, Hanzl, Heřman - Pšurný M., Pšurný R., Mikulík.

Komentář k zápasu

Utkání, ve kterém bylo favoritem hostující mužstvo z Ústí nad Labem, se začalo vyrovnaně. K vidění byla častá hra ve středním pásmu, ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Ve 3. minutě byl vyloučen hostující Heřman. Ústí však ukázalo, že hru v oslabení zvládá výborně. Třebíčští hokejisté se téměř k ničemu nedostali.

Pavel Farncouz chytal poprvé před třebíčským publikem. A podal velmi jistý výkon.
Obrovskou šanci měl v 10. minutě domácí Kadela, povedená střela se ke štěstí brankáře Orcta odrazila od břevna. Lvi na Horáky začali více tlačit v útočném pásmu, domácí však výborně bránili a v čele s brankářem Francouzem odolávali nebezpečným pokusům ústeckých Lvů.

V 16. minutě se přes obránce protlačil Ostřížek a mířil s kotoučem tváří v tvář brankáři, neuspěl. Horácká Slavia měla druhou velkou šanci. Třebíč se do přestávky protlačila do gólové šance ještě jednou. Poslední vteřiny třetiny si Třebíč vytvořila nápor na hostující branku, bohužel pro domácí byla slyšet místo sirény oznamující branku opět tyčka.

Do prostřední třetiny vstupovali domácí s přesilovou hrou. Ale ani tentokráte se přesilovkové pětky prosadit nedokázaly. Ve 23. minutě z velkého úhlu zkoušel překvapit Orcta Burian. Při hostech stálo štěstí. Kotouč prošel brankovištěm, ovšem jeho dráha směřovala ven z branky. Ve 27. minutě měli pro změnu tlak na branku hráči ve žlutých dresech. Domácí si museli pomoci zakázaným uvolněním. Přeci jen se hostům podařilo vstřelit první branku, když od modré prostřelil Francouze Roman Němeček.

Oba trenéři hodnotili utkání jako vyrovnané. Ústí však dokázalo dát o jednu branku víc, než domácí tým.
Třebíč se snažila rychle vyrovnat a opět se s kotoučem usadila v útočném pásnu, kde se snažila přelstít žlutou hráz včele s gólmanem. Výsledkem snažení byla dvouminutová přesilovka. Ve 33. minutě se podařilo zlomit prokletí přesilových her. Ležícího Orcta překonal Lukáš Nahodil. Když v závěru Třebíč přečkala hru ve čtyřech, do kabin mužstva odjela za nerozhodného stavu 1:1.

Domácí se do soupeře pustili s velkou aktivitou. Brankář hostů si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Většina střeleckých pokusů byla z větší vzdálenosti, takže s nimi zkušený brankář neměl problém. Zato problém měli později domácí, neboť je čekalo 18 vteřin oslabení třech hráčů proti pěti. Přesilovka Lvům příliš nevyšla. Dokonce se do přečíslení dostala domácí dvojice Obdržálek, Kania.

Rozhodující chvílí zápasu byla 51. minuta, vyloučen byl domácí Heřman za vysokou hůl. Řekněme, že to byl ten nejmenší zákrok v celém zápase, který měl být potrestán dvěma minutami.. Nicméně Horáci opět museli vzdorovat přesile. S celým utkáním sil ubývalo, a proto to byl hodně náročný úkol. Třebíč se tentokrát již přesile ubránit nedokázala. Francouze prostřelil Pavel Janků. Ač se Třebíč snažila ještě vyrovnat skóre zápasu ze všech sil, nepodařilo se. Ústí z Třebíče odvezlo všechny tři body. Řekněme objektivně, že dnes by zápasu více slušelo prodloužení.

Lukáš Nahodil po utkání Třebíč - Ústí 1:2

Tiskovka po utkání Třebíč - Ústí 1:2Ohlasy trenérů

Jaromír Šindel - Horácká Slavia Třebíč: "Měli jsme dvě slabiny. První byla koncovka. Tou druhou byly přesilové hry, to byla tragédie. Bylo tam spoustu příležitostí, věděli jsme, že Ústí nemůžeme nechat hrát. Obrana nám fungovala úspěšně, ale bohužel jsme selhali v koncovce. Lukáš Nahodil měl za sebou po pauze pouze jeden trénink a ta lajna dnes nefungovala. Nejlepším naším útokem byl dnes čtvrtý útok, který hrál velice dobře."

Petr Rosol - HC Slovan Ústečtí Lvi: - "Byl to vyrovnaný zápas. Domácí dobře bruslili a dobře přistupovali k hráčům. My jsme dnes bohužel chvílemi hráli profesorsky, což nemůžeme. Přidržovali jsme puky a chtěli jsme hrát více technicky. Hra se nám dnes nedařila, takže jsme rádi za těsný výsledek."

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024