Menu +

TRE - KOM 2:3 - Mladé výběry Třebíče i Komety bavily dva a půl tisíce diváků

Reportáže
T ř e b í č - Je už tradicí, že start do přípravy v Třebíči obstará duel s extraligovým partnerem, Kometou Brno. Tentokrát se na ledě utkaly mladé výběry na obou stranách, a diváci tak viděli spíše rychlý bruslivý hokej, nežli nějaké velké kombinační představení. Ostatně to v téhle části přípravy na novou sezónu ani nelze očekávat. Ostrému zápasu předcházela slavnostní chvíle, kdy se za potlesku zaplněné haly po prvním střídání rozloučil s bohatou kariérou Rostislav Malena, jedna z ikon třebíčského hokeje.
Sdílejte článek
 
přát., pátek 29.7.2016
TRE TRE
2:31:1, 0:2, 1:0
KOM KOM
Statistiky
Branky a nahrávky: 5. Přibyl (Kristl), 56. Kristl (Kadlec) – 4. Raška (Vondráček), 22. Nečas (Havránek, Trška), 38. Mrázek (Havránek). Rozhodčí: Blecha, Pokorný. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2340. Střely na branku: 18:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (30. Jekel) – Zdráhal, Bartejs, Čejka, Schejbal, Wasserbauer Jiří, Kovář, Kubeš, Kupčík, Hort - Petelin, Milfait, Zohorna R., Motloch, Huňa, Psota, Paták, Kristl, Pokorný, Přibyl, Kadlec, Stehlík, Všetečka.
HC Kometa Brno: Dostál – Malec, Trška, Mikyska, Koch, Král, Zábranský, Furch - Dočekal, Zohorna H., Vondráček, Káňa, Raška, Haščák, Havránek, Nečas, Novák, Mrázek, Mlynář, Dostálek, Škvrně.

Komentář k zápasu

Oba soupeři nastoupili k prvnímu přípravnému zápasu před nadcházející sezónou v omlazených sestavách, de facto bez starších zkušenějších hráčů. Výjimkou na straně domácích byl alespoň v prvním střídání Rostislav Malena, jenž se loučil s kariérou.

Zblokovanou střelu Hynka Zohorny ukryl Svoboda v lapačce. Po Vondráčkově průniku se zmocnil na kruhu puku Adam Raška a bekhendem po zemi ho poslal pod betonem třebíčského brankáře za brankovou čáru – 0:1. Třebíčští záhy odpověděli – Kristl pobídl ke skórování Milana Přibyla, který střelou k tyči z mezikruží vyrovnal. Z první pálil na Svobodu Káňa. Dočekalovu střelu schoval třebíčský brankář do lapačky. Po akci Kocha se musel natáhnout Svoboda. Třebíč šla navíc do čtyř, Králova střela však neměla gólové parametry. Vondráček po pohledné souhře první formace přestřelil. K zakončení se dostal Škvrně. Zohorna Svobodu z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Po vyloučení Haščáka si zahráli přesilovou hru také domácí, Milfaitovu ránu po minutovém zámku Dostál vyrazil. Zdráhal i Čejka mířili mimo. Moc nechybělo Luku Petelinovi.

Ihned po buly pálil Kristl, z protiútoku skóroval ovšem Martin Nečas, když projel podél mantinelu a z mezikruží zamířil mezi betony brankáře domácích. Hynek Zohorna se k zakončení nedostal, střelu Kocha našel Svoboda v náruči. Tvrdou ránu, ale nad branku, vyslal Stehlík. Radim Zohorna po bekhendovém blafáku nedokázal zvednout kotouč. Raška byl v úniku zastaven dvěma hráči nedovoleně, následovalo vyloučení i samostatný nájezd. Ten se Raškovi však příliš nepovedl, neboť ho Svoboda vybruslil. V následující přesilové hře hostů musel předvést třebíčský brankář hned po osmi vteřinách další důležitý zákrok lapačkou.

V polovině utkání došlo ke střídání brankářů, do branky domácích nastoupil Pavel Jekel. Toho prověřil na uvítanou od modré Král. Z první pálil Pokorný, Dostál však betonem vyrazil a poradil si i s dorážkou Schejbala. Ve vlastním oslabení vystřelil Dočekal. Kometa se dostala po pohledné souhře tří hráčů do zakončení, gólovou radost jim ovšem znemožnila posunutá branka domácích. Jenže uběhlo jen pár vteřin a Petr Mrázek, osamocený před brankářem, udělal blafák a poslal puk pod břevno – 1:3.

Do zakončení se pral Kristl, po faulu následovala přesilová hra domácích. Do střelecké pozice se dostal Čejka, o kličku na brankáře se pokusil Paták. Další výhodu jednoho hráče v poli získali domácí po vyloučení Nováka, tečovanou střelu Dostál podržel. Havránek z mezikruží branku netrefil. Horácká Slavia přeci jen snížila. Richard Kristl zavezl puk, přihrál do strany Kadlecovi, který mu kotouč nezištně vrátil na střed a třebíčský útočník zamířil z mezikruží pod břevno – 2:3. Domácí zkusili v závěru hru bez brankáře, vzali si time-out, brankový stav se však již nezměnil.Kamil Pokorný po utkání Tebíč - Kometa Brno 2:3

Martin Sobotka po utkání Tebíč - Kometa Brno 2:3Ohlasy trenérů

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Výsledek slušný, ano, ale chtěli jsme Kometu potrápit, chtěli jsme ji i porazit. Výsledek v této fázi přípravy ovšem není až tak důležitý. My jsme chtěli hlavně otestovat nové hráče. Bylo vidět, že kluci spolu nehráli, že nejsou úplně sehraní. Kombinace nám tam vázly. Z mého pohledu dnešní utkání splnilo svůj účel. Zjistili jsme, kde nás tlačí bota, kde máme chyby, na čem je potřeba zapracovat. A teď zas máme týden času zapracovat na tom do dalšího přátelského utkání v Nitře.

Kamil Pokorný - HC Kometa Brno: Utkání mělo tempo. My jsme hráli se strašně mladým mužstvem. Měli jsme tam devět mladých kluků, z toho osm reprezentantů. Chtěli jsme, aby se tady v Třebíči předvedli, a rozhodně nezklamali. Byla to pro ně obrovská škola. Pro nás ten zápas byl hodně účelný, trénujeme týden. Byl těžký led, bylo horko, bylo to hodně vyčerpávající, ale mělo to atmosféru. Myslím, že jsme viděli vyrovnaný zápas.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024