Menu +

Osm branek a osm různých střelců! Horáci v Šumperku řádili

Reportáže
Š u m p e r k - Už sedmá výhra v řadě! Třebíč zajížděla na led Draků, kde potvrdila svou formu z posledních zápasů. Už po první třetině byl stav 4:0 pro Horáckou Slavii. Do zbytku duelu přidali Horáci další čtyři branky a z Šumperku si vezou tři body po výhře 8:2. Jan Mičán nastoupil v brance poprvé v novém roce a k vítězství pomohl 29 zákroky.
Sdílejte článek
 
24.kolo, středa 27.1.2021
SUM SUM
2:80:4, 1:3, 1:1
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 25. Moučka (Ševčík, Tadeáš Král), 50. P. Kratochvíl (Milfait, Jaroš) – 12. Malý (Křehlík, Stehlík), 14. Vodný, 17. Krliš (Vodný), 20. Kowalczyk (Hrubec, Michálek), 24. Šťovíček (L. Chalupa, Ferda), 27. Nedbal (Vodný, Psota), 39. Hrubec (Michálek), 58. Bittner (Psota, Šťovíček). Rozhodčí: Skopal, Dědek – Zedník, Kráľ. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 31:40. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7, 2:7, 2:8.
Sestavy
Draci Šumperk: Peksa (27. Altrichter) – L. Rutar, Ševčík, Kabelka, Machů, Záruba, Dosek – Moučka, Tadeáš Král, Baláž – Jaroš, Spratek, Krejčiřík – J. Kučera, Milfait, P. Kratochvíl – Danielčák, Scheuter, Horký – Blaško.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Kowalczyk, Stehlík, Zukal, Nedbal, Tejnor, Vodička, L. Chalupa – Šťovíček, Bittner, Psota – Vodný, Nedvídek, Krliš – Hrubec, Michálek, Ferda – Křehlík, Malý, Oščádal.

Komentář k zápasu

Začátek zápasu byl aktivnější ze strany Třebíče. Hosté v prví polovině počáteční periody předvedli několik slibných akcí, ale šumperští hokejisté byli ve střehu. Úvodní branku však ve 12. minutě vstřelila právě Horácká Slavia. Po lehké chybě domácích zadáků se k puku dostal Křehlík. Třebíčský útočník viděl před sebou připraveného brankáře Peksu, proto přihrál na Jakuba Malého, který byl v předbrankovém prostoru úplně osamocený a proti jehož střele se šumperský brankář už nedokázal přesunout.

První brankový zásah ještě zvýšil aktivitu hostí. Ve 14. minutě se nepovedená rozehrávka Draků dostala na hokejku Michala Vodného, který z pravého kruhu vymetl horní růžek Peksovy brány. Následně hosté drželi PARS pod velkým tlakem. V 17. minutě se Horácká Slavia opět brankově prosadila. Peksa zlikvidoval střelu autora druhé branky, Vodného. Krátký byl už však na dorážku z hole třebíčského kapitána Lukáše Nedvídka. To, bohužel pro Draky, nebylo ze strany Třebíče vše. Hosté trestali všechny chyby Šumperanů. Ve 20. minutě se po uvolnění do samostatné akce, po přihrávce Hrubce, dostal Daniel Kowalczyk, který zakončil přesně k pravé tyči šumperské svatyně. První periodu tedy jasně ovládli hosté, kteří šli do čtyř brankového vedení.

Domácí dostali na začátku druhé dvacetiminutovky šanci na úpravu skóre v podobě přesilové hry, tu ale nevyužili a krátce po jejím konci dokonce inkasovali. Pár sekund poté, co se na led vrátil Nedbal se do dobré střelecké pozice dostal Martin Šťovíček, jenž po přihrávce Chalupy zakončil do horní části branky, nad Peksovu vyrážečku. Ve 25. minutě se konečně ke slovu dostali domácí. Po dobré souhře se ke střele dostal Král, který pálil od modré čáry a jehož pokus před bránou tečoval Jaroslav Moučka. V ten moment ukazovala tabule ve Škoda aréně skóre 1:5.

Naděje v podobě první branky, ale aktivitu Draků nepřinesla. Ve 27. minutě se opět prosadili hosté. Horácká Slavia držela před šestým zásahem Draky dlouho pod tlakem, který vyústil v branku, kterou dělovkou od modré vstřelil Karel Nedbal. Po tomto gólu došlo ke střídání v šumperském brankovišti, kdy se na Peksovo místo postavil Altichter. Střídání dalo týmu impuls a ve 33. minutě byl v obrovské šanci Krejčiřík, jenž se dostal sám před Mičána, ale puk nedokázal usměrnit kotouč ke střele.

Poté byli Draci aktivní, vytvářeli akce, ale jejich snaha šla vniveč, jelikož v 39. minutě se posedmé prosadila Třebíč. Michálek přenechal puk Matouši Hrubcovi, který z vrcholu kruhu překonal Altrichtera. Druhá perioda byla tedy opět v režii hostů, kteří své vedení zvýšili na 1:7.

Ve třetí části hry opět Draci dostalo možnost snížit nepříznivé skóre, když byla Třebíč poslána do čtyř. Početní výhodu PARS nevyužil. Následně ale Draci přeci jen snížili. V 50. minutě zacílil přesně z mezikruží Petr Kratochvíl. Jeho rána upravila stav na 2:7. Třebíč ale přes vysoké vedení svou aktivitu nesnížil a mohla přidat osmý zásah, když bekhendovou kličkou hrozil Šťovíček. Svým pokusem na Altrichtera nevyzrál. Osmá branka ale přece jen přišla. V 58. minutě se prosadil ránou pod břevno Ladislav Bittner. Tento gól byl pomyslnou tečkou za utkáním, ve kterém Horácká Slavia jasně zvítězila 2:8.


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024