Bez gólu se vyhrát nedá, body si z Třebíče odváží Prostějov

První domácí zápas roku 2021 se bílým hvězdám nevydařil. Třebíčští hokejisté si vylámali zuby zejména na skvělém brankáři Prostějova Ondřeji Bláhovi, který si připsal celkem čtyřiačtyřicet úspěšných zákroků. Také Pavel Jekel se činil, avšak jeho výkon Horákům k bodovému zisku tentokrát nestačil. Jestřábi zvítězili v KHNP ARÉNĚ 2:0.

19.kolo, sobota 9.1.2021
0:20:0, 0:1, 0:1
PRO PRO
Branky a nahrávky: 28. Mrázek, 45. Novák (TS). Rozhodčí: Grech, Hucl – Měkýš, Komínek. Vyloučení: 8:8. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 44:26. Průběh utkání: 0:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Zukal, Furch, L. Chalupa, Stehlík, Tejnor, Nedbal, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Ferda, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Křehlík, Oščádal.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, P. Krejčí, Pěnčík – Mrázek, Janeček, Vachutka – M. Novák, T. Kaut, Komínek – Žálčík, Chlán, Hrníčko – Ouřada, Motloch, T. Jandus.

Utkání se začalo v rychlém tempu, které spíše diktoval hostující Prostějov, který byl dříve u puků a několika střelami zkoušel hned zkraje překvapit domácího gólmana Jekela. Tlak měl gradovat na konci páté minuty, kdy hráli hosté poměrně dlouhou početní výhodu pěti proti třem. Zvýhodněná přesilovka byla ale sehrána více než bídně a Třebíč se v pohodě ubránila.

Kromě úvodních pár šancí byl zbytek třetiny spíše úporným bojem s velkým množstvím nahazovaných kotoučů. Hokejové krásy pomálu, a to i přes to, že i Třebíč sehrála dvě přesilové hry.

Druhá část hry začala nahoru dolu, oba týmy útočily a najížděli na soupeřova brankáře v rámci přečíslení, nicméně, branka z toho nebyla. Platilo to i po Hrníčkově samostatném úniku na Jekela. Brankou skončila až přesná střela pod víko od

Petra Mrázka, který najel s kotoučem mezi kruhy, využil volného prostoru kolem sebe a v klidu zamířil. Prostějov vedl.

Ve 39. minutě mohl vyrovnat Zukal, který měl více než stoprocentní šanci, jenže v dobré pozici mezi kruhy brankáře Bláhu nepřekonal. Ten doposud neměl příliš mnoho práce, ale s tím málem si poradil dobře.

O osudu utkání rozhodla 44. minuta. Nejprve brankář Bláha vyklízel kotouč téměř z brankové čáry po střele Šťovíčka, a poté byl před Jekelem faulován Matěj Novák, který sice ujížděl s kotoučem na holi, nicméně byl tísněn dvěma hráči a sudí možná trochu přísně nařídil trestné střílení. S ním si Matěj Novák poradil skvěle a zvýšil náskok proti svému mateřskému klubu na 0:2.

Třebíči to dnes nešlo. Téměř všechny střely šly doprostřed branky, přesilovky byly bezzubé. Ačkoliv to Horácká Slavia zkoušela i v šesti, dnes prostě nebylo na ledě mužstvo, které by soupeře dokázalo něčím překvapit. Utkání by se dalo shrnout tak, že ani jedno mužstvo nepředvedlo oslnivý výkon, ale hosté dokázali alespoň vstřelit branky. Prostějov si z Třebíče odvezl velice důležité body.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas se nám hodnotí těžko, první třetina vůbec nebyla podle našich představ. Od druhé třetiny si myslím, že jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Dnes jsme si nepomohli ani přesilovkami, ale klukům za čtyřicet minut nemůžeme nic vyčíst, hráli to, co jsme si řekli, a snaha tam byla.

Jiří Šejba - LHK Jestřábi Prostějov: Z mé strany dnes spokojenost, změnili jsme kompletně taktiku a myslím si, že to mělo úspěch. Nicméně svými zbytečnými fauly jsme pomáhali domácím, aby hráli přesilové hry. Musím hodně pochválit našeho brankáře, který pochytal spoustu šancí. Dnes klobouk dolů před klukama, kteří to odehráli v deseti lidech.