Bílé hvězdy otočily zápas v Ústí a po výhře 3:2 v samostatných nájezdech vezou domů dva body

T ř e b í č - Další důležité dva body dnes přidali do své sbírky třebíčští hokejisté. Na ledě Ústí nad Labem sice prohrávali 0:2, pak ale družina Martina Sobotky a Jaroslava Barvíře opět ukázala svou vnitřní sílu. Nejdříve vyrovnali Michal Vodný s Martinem Šťovíčkem a v samostatných nájezdech rozhodl o druhém bonusovém bodu povedenou střelou Luboš Horký.

32.kolo, čtvrtek 19.12.2019
UNL UNL
2:3sn0:0, 1:0, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 40. Smetana (Vildumetz, Severa), 48. Vildumetz (Smetana, Kružík) - 49. Vodný (Kratochvíl, Tadeáš Král), 52. Šťovíček (Forman, Nedvídek), rozhodující samostatný nájezd Horký. Rozhodčí: Pavlovič, Pilný - Hejl, Bosák. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 505. Střely na branku: 30:45. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Müller, Smetana, Vl. Brož, Hes, Veber, Zukal – Kružík, Ma. Svoboda, Severa – Tůma, Vildumetz, Maršoun – Filip, Kordule, O. Bláha – Grim, Houška, Krliš – M. Harkabus.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Forman, Nedbal, Jenáček, Szathmáry, V. Čejka, Furch – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – T. Havránek, Bittner, Psota – L. Horký, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Malec, Kunc, Havlát – Ferda.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří si z úvodu třetiny dokázali vybudovat tlak v domácí třetině, jenž vyústil v mnoho střeleckých pokusů. Avšak Stahl v domácí brance likvidoval jednu střelu za druhou, což muselo hostující hráče hnát k zoufalství. Velkou šanci otevřít skóre zápasu měl Furch, ale jeho pokus od modré pouze orazítkoval tyč. Vzápětí měl Stahl velké štěstí, když Král přehodil žabičkou jeho beton, ale kotouč se zastavil opět o tyč. Domácí Slovan se pomalu dostával také do zápasu a druhá polovina první třetiny byla v jeho režii, avšak obrana Třebíče pracovala výborně, takže z toho příliš nebezpečných střel nebylo a první dějství skončilo bez branek.

Druhé dějství začalo v podobném duchu jako to první, kdy hosté kontrolovali tempo hry a Slovan nepouštěli do žádných šancí. Třebíč se mohla chopit vedení, když se po chybě ústecké obrany zjevil sám před Stahlem Nedvídek, ale prostřelit nedokázal. Zanedlouho měl největší šanci utkání Vodný, ale odkrytou branku trestuhodně minul. Ke konci třetiny rozvlnil jako první síť za Stahlem Lukáš Nedvídek, ale jeho branka byla následně odvolána kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Na konci třetiny si Slovan mohl zahrát dvojnásobnou přesilovku, kterou dokázal ranou od modré využít dvě sekundy před koncem Ondřej Smetana a poslal tak domácí do vedení.

Na začátku třetí třetiny se Slovanu naskytla opět příležitost přesilovky pět na tři, kterou znovu dokázali využít, když se dělovkou prosadil Tomáš Vildumetz. Dvoubrankové vedení však nemělo dlouhého trvání, jelikož hosté dokázali bleskově odpovědět krásnou kombinací během přesilové hry, na jejímž konci stál Michal Vodný. Zanedlouho bylo vyrovnáno, jelikož nahození Formana se štěstím tečoval za záda Stahla bývalý hráč Slovanu Martin Šťovíček. Třebíč byla po vyrovnávací brance při chuti, kdy Slovan prakticky pouze bránil a vyhlížel konec základní hrací doby, což se nakonec povedlo a utkání šlo do prodloužení.

Téměř ihned po začátku prodloužení Třebíč hrála přesilovku po faulu Kružíka, ale domácí hráči oslabení zvládli na výbornou. Kružík se po návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, ale svoji šanci neproměnil a nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Nájezdy nakonec lépe zvládli hosté a odvážejí si tak dva body na Vysočinu.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč:

Myslím, že jsme hráli dobrý hokej. Měli jsme spoustu šancí, neříkám, že soupeř ne, ale řekl bych, že my jsme jich měli víc. Bohužel jsme je nevyužili. Pak jsme udělali hloupé fauly a soupeř se dostal do vedení. Na druhou stranu si cením, že jsme to pak zvládli ještě v základní hrací době vyrovnat na 2:2. No a v nájezdech jsme získali bonusový bod. Dva body jsou pro nás dobré, bereme je, ale je pravdou, že jsme dnes chtěli všechny tři. Venca Čejka i Matěj Psota odehráli dobrý zápas. Venca je takový ten tvrdý defenzivní bek. Matěj Psota je pro nás také špičkový hráč. Oba svůj návrat zvládli dobře. Logicky si myslím, že jim bude ještě chvilku trvat, než se dostanou do toho správného tempa, protože trénink je trénink a zápas je zápas, ale určitě to zvládnou rychle. Ohledně Mihala Furcha, který zápas nedohrál, to vypadá na rameno. Bližší informace nicméně zatím nemáme.