Bílé hvězdy týmovým výkonem přehrály Zlín a srovnaly stav série!

T ř e b í č - Horácká Slavia po skvělém gólovém vstupu do utkání ve druhé periodě ještě přiložila pod kotel a dvěma slepenými trefami se dostala do tříbrankového trháku! Zlín se sice snažil korigovat stav, ale svěřenci Kamila Pokorného už si své vedení pohlídali a srovnávají s Berany krok v sérii.

, neděle 19.3.2023
4:21:0, 2:1, 1:1
ZLN ZLN
Branky a nahrávky: 6. Dočekal (Novák, Bořuta), 27. Novák (Psota, Bittner), 28. Šilhavý (I. Sedláček), 48. Malý (Tureček, Klímek) – 37. Hejcman, 56. Gazda (Mrázek, Kratochvíl). Rozhodčí: Petružálek, Hucl – Jindra, Hnát. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3111. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Fajmon, Poizl – Ferda, D. Michálek, Dočekal – Psota, Bittner, Novák – Klímek, Malý, M. Svoboda – I. Sedláček, Šilhavý, Pšenička.
PSG Zlín: Huf – Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, Novotný, Riedl, Talafa – Köhler, Sadovikov, P. Sedláček – Mrázek, Kindl, Kratochvíl – Pospíšil, Hejcman, Kubiš – Z. Sedlák, Luža, Lang.

Bílé hvězdy začaly druhý semifinálový duel skvěle, jelikož už v šesté minutě využily nabídnutou přesilovou hru. Matěj Novák poslal nádherný křižný pas na Martina Dočekala, který z pravého kruhu z první trefil fantasticky. Srovnat mohl Petr Mrázek, který se skvěle prosmýkl kolem soupeře, ale jeho zakončení si Jekel pohlídal.

Hosté se ovšem nevzdávali a hned z kraje prostřední části základní hrací doby to zkoušel Daniel Gazda, který svou kličku sice bravurně zvládl, ale ztroskotal na fantomu v třebíčské kleci. A tak úřadovala Horácká Slavia! Matěj Psota vybojoval kotouč za brankou soupeře a adresoval jej Matěji Novákovi, který mířil z kruhu do horní poloviny Hufovy klece. Pevné nervy pak ukázal Ivo Sedláček, který si s kotoučem nabruslil až před zlínského gólmana a v ideální čas puk přenechal Vojtěchu Šilhavému. Ten už měl snadnou práci a poslal Třebíč do tříbrankového trháku.

Beranům se v závěru podařilo snížit, když do brankoviště nahodil kotouč Darek Hejcman a Martin Dočekal si jej nešťastně srazil do vlastní klece.

Horáckou Slavii to ovšem mrzet nemuselo, jelikož svůj náskok v osmačtyřicáté minutě získala zpět díky ráně Davida Turečka, která se odrazila od skvěle clonícího Jakuba Malého do sítě.

V závěru už stav pouze korigoval Daniel Gazda, který upravil na konečných 4:2. Série se nyní za stavu 1:1 na zápasy přesouvá do Zlína.

Autor: Viktor Pavlovec

Oldřich Horák po utkání SF2 Třebíč - Zlín 4:2

Jaroslav Barvíř po utkání SF2 Třebíč - Zlín 4:2

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Kluci dnes odvedli skvělý výkon od gólmana po posledního hráče. Do utkání jsme vstoupili dobře, pomohli jsme si první brankou zápasu, takže vstup do zápasu byl dobrý. Po celých šedesát minut jsme dobře bruslili, hráli jsme to, co chceme. Toto byla naše tvář a z toho nechceme ustupovat. Tato hra a takový výkon, to je cesta, a toto nás zdobilo a přinášelo úspěch v základní části. Jsme rádi, že jsme to předvedli i v play off před takhle skvělou kulisou a atmosférou, před skvělými diváky. Teď se pojedeme rvát do Zlína získat další bod. Asi to i dnes bylo o prvním gólu. Včera byla první třetina rozkouskovaná opravou ledu, a my jsme pak nemohli chytit tempo. Včera byla na naší straně i nervozita, toho jsme si vědomi a věřím, že to viděli i diváci. Dneska už to bylo o něčem jiném a jak říkám, odvedli jsme skvělý výkon, který nás dovedl k prvnímu bodu v sérii. Poděkovat chci i divákům, protože podpora od nich byla neuvěřitelná. Ve Zlíně chceme získat druhý bod. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Všichni víme, že série bude těžká, ale my budeme hrát to, co chceme, připravíme se nejlíp, jak umíme. Věřím, že hráči budou plnit pokyny a ten druhý bod získáme jako první my. S hráči se bavíme o obětavosti, padání do střel, ale vychází to od samotných hráčů. Zdobilo nás to i v sezóně a teď už není kam uhýbat. Před takovými diváky to ani nejde. Kluci jsou výborně nastavení, obětavost, to je základ. Pak jsou další věci, pohyb atd., na kterých musíme pracovat s týmem my trenéři. Ale toto je práce kluků, jsou to bojovníci a jen to potvrzují na ledě. (přemýšlí) Já myslím, že nás hodně uklidnil ten druhý gól. Nemyslím si, že si Zlín vytvořil až tolik příležitostí. Možná tam byl optický tlak, ale to vychází z naší hry, že je soupeř víc na puku. Odvedli jsme perfektní práci v defenzivě. Co rozhodlo dnešní zápas přesně nevím, pro nás je důležité, že máme první bod a že jsme, myslím, v tom utkání byli lepší. Ve Zlíně budou domácí určitě aktivní a hnaní diváky tak, jak jsme byli hnaní my. Musíme hrát v defenzivě naši hru a věřím, že to, co připravíme na třetí utkání, že bude správný recept a že nás to dovede ke druhému bodu tak, jak už jsem říkal před chvílí. Klíčový je i výkon brankáře, každá série je těžká a Pavel Jekel chytá celou sezónu dobře. Dnes jsme byli lepší v detailech, vyhráli jsme 4:2 a Pavel Jekel odvedl lepší výkon než hostující gólman. Matěj Novák v sezóně dostával méně prostoru, ale věděli jsme, co v něm je. Teď nám vypadl Michal Vodný, v minulé sérii s Přerovem zase chyběl Martin Dočekal. Nahradili jsme je Matějem. V první lize má už něco odehráno, teď odvádí velice dobrý výkon. Jsme za to samozřejmě rádi a spokojeni s tím, že se toho chopil a že je pro tým platným hráčem. V přesilovkách dáváme hráčům volnost, mají od nás sestříhané materiály, bavíme se o tom... Matěj je kreativní hráč, který tomu umí dát myšlenku, umí to i trefit. O tom jsme se včera i dnes přesvědčili, proto jsme ho do přesilovky zařadili.

Oldřich Horák – PSG Berani Zlín: Měli jsme špatný vstup do utkání, vůbec jsme nedělali to, co jsme si řekli. Puky nám odskakovaly, nedělali jsme ty základní věci, v oslabení - zbytečné fauly, dostali jsme první gól. Do druhé třetiny jsme dobře nastoupili, v prvních dvou minutách jsme měli tři gólovky, které jsme nevyužili. Pak už se to s námi táhlo, zbytečné fauly, góly po našich chybách, a pak už se to tady v Třebíči těžko dotahuje. Nemyslím si, že rozhodl první gól, příležitosti jsme měli k vyrovnání i otočení zápasu. Rozhodly naše chyby ve druhé třetině, kdy jsme dostali gól na 2:1 a tři jedna. To asi bylo klíčové. Větší počet vyloučených už nebude náhoda, k tomu si musíme něco říct. Budu souhlasit, že čtvrtý gól byl asi rozhodující. Za stavu 3:1 jsme se ještě snažili se zápasem něco udělat, měli jsme tlak do brány, byly tam šance. Čtvrtý gól jsme dostali, když chybělo osm minut do konce... Pak už je to těžké. Za stavu 1:1 jedeme domů, spokojeni, nespokojeni. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát oba dva zápasy, ale je to hokej, je to play – off. Doma budeme mít diváky v zádech, tak věřím tomu, že uspějeme. Série bude určitě vyrovnaná, to jsme viděli v těchto dvou utkáních. Bude to o detailech a malých chybách, které budou rozhodovat.