Bílé hvězdy v divoké přestřelce porazily svého soka z Prostějova

T ř e b í č - Horácká Slavia má za sebou na branky bohatý duel s Jestřáby. Vše začali Michalčuk s Bořutou, kteří přisoudili bílým hvězdám dvoubrankový náskok. Na následnou trefu hostujícího Ostřížka odpověděla parta okolo kapitána Ladislava Bittnera třemi trefami a rázem to bylo 5:1. Prostějovští hokejisté však po oddechovém čase mocně dotahovali a v závěru třetí periody závěrečné hrací doby srovnali. O výhře domácích musel rozhodnout až Ladislav Bittner v nastaveném čase.

, úterý 23.8.2022
6:5p3:1, 2:3, 0:1 - 1:0
PRO PRO
Branky a nahrávky: 2. Michalčuk, 6. Bořuta (Furch), 15. Poizl, 25. Krliš (Vodný), 25. Dočekal (Psota), 61. Bittner – 7. Ostřížek, 26. Burian (Ostřížek), 31. Jiránek (Maruna), 35. Burian, 57. Routa. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:5, 6:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Furch, Poizl, Tureček, Forman, Sedláček, Svoboda A. – Vodný, Bittner, Krliš, Dočekal, Malý, Psota, Svoboda M., Michálek, Ferda, Michalčuk, Šilhavý, Novák Matěj.
LHK Jestřábi Prostějov: Němeček – Malát, Pěnčík, Poledna, Hamšík, Prchal, Benda – Jiránek, Machač, Jansa, Burian, Venkrbec, Routa, Ostřížek, Jandus, Slanina, Maruna, Novák Martin, Dubský.

Bílé hvězdy už v samém úvodu klání působily velmi aktivně, což se jim vyplatilo. David Michalčuk se dostal k odraženému kotouči a s úmyslem objet branku a zasunout kotouč neuspěl, ale vzápětí si znovu našel černý nesmysl a uklidil jej do sítě. A zanedlouho opět úřadovali hráči v bílých dresech. Antonín Bořuta si po přihrávce od Michala Furcha vybruslil až ke kruhu a razantní ranou navýšil skóre.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Po pobídce od jednoho ze svých spoluhráčů se uvolnil David Ostřížek, který si roztáhl třebíčského brankáře a propasíroval kotouč do svatyně Horácké Slavie. Radost zkazil Jestřábům Daniel Poizl, jehož nahození skončilo za Němečkovými zády a rázem měla Třebíč zpátky své dvoubrankové vedení.

Ve druhé periodě hosté na začátku nepřetavili v branku obrovskou šanci, což nezůstalo bez potrestání. Václav Krliš se chytře dostal ke kotouči, který mu přenechal jeho kolega z formace Michal Vodný a mířil přesně. Než se Prostějov zorientoval po inkasování branky Němeček lovil kouč ze sítě znovu. Psotovu pobídku přes šíři brankoviště využil Martin Dočekal. Bílé hvězdy šly tedy do trháku 5:1!

S brankami se ale roztrhl pytel i na druhé straně. Nejprve Ostřížek adresoval kotouč Vilému Burianovi, jenž překonal přesouvajícího se Jekela. Na tohoto střelce navázal Tomáš Jiránek, který si proklestil cestu až do brankoviště, kde upravil skóre na rozdíl dvou branek. Ještě do konce třetiny dokázal po šťastném odrazu snížit Vilém Burian.

V závěrečné periodě dorovnal skóre David Routa a šlo se do prodloužení. Zde rozhodl symbolicky třebíčský kapitán Ladislav Bittner a Horácká Slavia si tak připsala první domácí vítězství v přípravě.

Autor: Viktor Pavlovec

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas se hrál ve vysokém tempu, dostali jsme se po první třetině do dvoubrankového vedení a pak jsme odskočili do vedení až 5:1. Ale ty góly nám spadly z nebe. Využili jsme každou příležitost, ale i přesto jsme věděli, že to nebude jednoduchý zápas. Soupeř si vzal time, ale i my jsme upozorňovali, že musíme zlepšit hodně věcí. Na straně Prostějova je velká ofenzivní kvalita a na to jsme se chystali, ale v některých momentech jsme to nezvládli. Ve druhé třetině nás soupeř přehrál, nedostali jsme se skoro z naší třetiny, nebyla tam nabídka od útočníků, beci neměli komu přihrát. Buď jsme situace nezvládli technicky nebo individuální chybou a soupeř to potrestal. Pozitivum vidím v tom, že se nám povedlo zapracovat a zlepšit od minulého utkání hodně věcí. Dobré je kvůli psychice i to, že jsme prodloužení už po půl minutě strhli na svou stranu. Stále jsme v nějaké únavě, zápas byl plný soubojů, což bere hodně síly. Prostějov má hodně vysokých hráčů, proti nim musíme být šikovnější na hokejce. Zápas nám ukázal další věci, na kterých musíme pracovat. Pořád hodně trénujeme a ta únava se pak v těch rozhodujících chvilkách projevuje. Věřím, že do prvního mistráku budeme velice dobře nachystaní. Tento týden ještě budeme hodně trénovat, v minulých zápasech jsme navíc hodně měnili přesilovkové formace, takže jsme si udělali obrázek, co nám fungovalo a kteří hráči nám z toho vykrystalizovali, a teď už to zkusíme formovat. Nevím, jestli už v úterý na Znojmo, protože nejsme kompletní, chyběli nám Jirka Hunkes a Míra Holec, ale od Skalice, se kterou hrajeme ve čtvrtek 1. září doma, už se budeme chtít soustředit na to, co budeme chtít předvádět v sezóně. Zmínit musím i první gól Davida Michalčuka za muže. Je to náš junior a všichni mu k tomu gratulujeme. Jeho výkony jsou pro nás zatím pozitivním překvapením a jsme za to rádi.

Aleš Totter – LHK Jestřábi Prostějov: Pořád je to takové syrové, hodně šancí, hodně útočného hokeje z obou stran. Domácí vyhráli zaslouženě, pro nás kredit za to, že jsme zápas nevzdali ani za stavu 1:5 a dotáhli jsme to do prodloužení. Pořád máme ve hře hodně věcí ke zlepšení. Je to proces, máme nový tým a jedeme dál. Na hodně věcech musíme pracovat, ale zápas to byl dobrý, útočný a v dobré atmosféře. Oba týmy si vyzkoušely přesilovky a oslabení, všichni se ale připravují až na 14. září a start ligy. Nechtěli jsme, aby to skončilo nějakým debaklem, proto jsme si vzali čas na poradu a jsme rádi, že tým ten impuls vzal. Celý tým, i realizační tým, prostě celá střídačka jsme si mysleli, že ten velký rozdíl ve skóre neodpovídá obrazu hry. Chtěli jsme se srovnat a koncentrovat. Moc nám pomohlo, že jsme po time outu dali rychlý gól na 2:5 a začali jsme věřit, že můžeme s tím zápasem něco udělat.