Bílé hvězdy v předlouhé třaskavé bitvě těsně nestačily na Berany

T ř e b í č - Tahle bitva opravdu stála za to! Bílé hvězdy šly do vedení díky přesilovkové trefě kapitán Ladislava Bittnera a tento stav vydržel až do poloviny třetí třetiny, kdy bombou srovnal Denis Kidl. S odpovědí přispěchal po famózním průniku Radim Ferda, ale hosté opět v závěru srovnali zásluhou Husy. Po prodloužení pak v dovednostní soutěži rozhodl jediný úspěšný exekutor Zdeněk Sedlák.

, čtvrtek 23.3.2023
ZLN ZLN
3:2sn0:1, 0:0, 2:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 50. Kindl (Novotný, Kratochvíl), 59. Husa (Kratochvíl, Köhler), rozhodující samostatný nájezd Z. Sedlák – 15. Bittner (Bořuta, Dočekal), 53. Ferda (Malý). Rozhodčí: Petružálek, Hucl – Otáhal, Kotlík. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4913. Střely na branku: 52:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
PSG Zlín: Huf – Gazda, Husa, Zbořil, Suhrada, Talafa, Novotný, Riedl – Pospíšil, Hejcman, Frömel – Z. Sedlák, Kindl, Kratochvíl – Mrázek, Luža, Lang – Köhler, Sadovikov, P. Sedláček.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Kříž, Fajmon – Dočekal, D. Michálek, Ferda – Novák, Bittner, Psota – M. Svoboda, Malý, Klímek – Vodička, Šilhavý, I. Sedláček.

Berani mohli vést už v úvodu utkání, když šla Horácká Slavia do tří, ale svěřenci Kamila Pokorného se v čele s Pavlem Jekelem srdnatě bránili a dokázali uhájit bezbrankový stav. Z početní výhody však trestaly bílé hvězdy. Antonín Bořuta nabil na střelu z první kapitánovi Ladislavu Bittnerovi, který nekompromisním projektilem bez přípravy poslal Třebíč do vedení. V závěru první dvacetiminutovky mohl srovnat Šimon Frömel, který byl sám před Jekelem, ale třebíčský maskovaný hrdina mu včas vypíchl kotouč.

Další příležitost měli domácí v přečíslení z kraje druhé periody. Petr Mrázek ovšem nedokázal dostat kotouč na Martina Langa, jelikož se do jejich kombinace skvěle vložil Antonín Bořuta. Podobná akce byla k vidění i na druhé straně. Jakub Malý volil místo přihrávky na Daniela Klímka střelu, ale Huf si jeho pokus pohlídal.

Berani pak nevyužili další přesilovou hru, ale po jejím skončení to zkoušeli Marin Lang a dorážející Pospíšil. Ani jeden ovšem nedokázal třebíčského fantoma překonat. Pospíšil byl i v další akci, kdy vybídl Hejcmana, ale ani tentokráte se domácí neradovali. Na druhé straně neuspěl ani Ladislav Bittner.

Ve třetí třetině prchl do úniku Zdeněk Sedlák, ale Jekel znovu fantasticky zasáhl. Neúspěšný byl také Denis Kindl, který po přihrávce zpoza branky napálil kotouč do výstroje Jekela. Poté už se ovšem Denis Kindl prosadil, když dostal parádní přihrávku do levého kruhu odkud přesnou ranou srovnal.

Horácká Slavia si své vedení vzala zpět, když Jakub Malý uvolnil skvěle rozjetého Radima Ferdu, který sám proti Hufovi proměnil obrovskou příležitost. Hosté ovšem vyrovnali díky bombě od modré čáry z hole Jakuba Husy, pár minut před koncem základní hrací doby.

V prodloužení branka nepadla samostatné nájezdy rozhodl v poslední páté sérii jediný úspěšný exekutor, kterým byl Zdeněk Sedlák.

Autor: Viktor Pavlovec

Oldřich Horák - PSG Berani Zlín: Myslím si, že jsme zápas začali dobře, pomohly nám přesilovky. Jen škoda, že jsme je nedokázali využít. Třebíč pak ze své první přesilovky dala gól. Ve druhé třetině jsme si tvořili šance, ale bohužel jsme je neproměňovali. Náš výkon byl daleko lepší než včera, byli jsme lepším týmem. Vyzdvihl bych, že jsme měli lepší pohyb, od začátku jsme plnili to, co jsme si řekli. Musím kluky pochválit. Od třetí třetiny jsme si prostě šli za vítězstvím, navíc nás opět podpořili výborní fanoušci.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Kluci se vydali ze všech sil, odehráli výborné utkání, které bylo ze začátku hodně ovlivněné našimi vyloučeními, ale všechna jsme ustáli. Rozhodovaly maličkosti. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů a domácím se podařilo získat třetí bod v sérii. My se ale nevzdáváme, vyspíme se z toho a v sobotu hrajeme doma. Chtěl bych pozvat diváky. Věřím, že kluci jim ukážou hokej, ve kterém ještě neřekli poslední slovo. Věřím, že bude parádní atmosféra. Chceme se ještě vrátit do Zlína.