Čekání na body stále trvá, Třebíčští neudrželi vedení a v Havířově prohráli

T ř e b í č - Utkání v Havířově měli hokejisté Horácké Slavie dobře rozehrané a dlouho drželi jednobrankové vedení. To zařídil po faulu na Lukáše Patáka Silvester Kusko z parádně provedeného trestného střílení ve čtrnácté minutě. To Třebíčští drželi až do začátku třetí třetiny, když vyrovnal Kotala. V následné přesilové hře poslal domácí do vedení Veselý. Hosté pak začali kupit chybu za chybou a rozjetý AZet toho náležitě využil. Další dvě branky přidali Gřeš a pět minut před koncem uzavřel gólový účet zápasu na konečných 4:1 Rehuš.

30.kolo, sobota 1.12.2018
HAV HAV
4:10:1, 0:0, 4:0
Branky a nahrávky: 42. Kotala (Gřeš, Pořízek), 46. R. Veselý (L. Bednář, Bořuta), 50. Gřeš (Kotala), 55. Rehuš (R. Veselý, Chroboček) – 14. Kusko (TS). Rozhodčí: Skopal, Dědek – Měkýš, Dohnal. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 868. Střely na branku: 39:21. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
AZ RESIDOMO Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Rutar, Dudek, Mrowiec, Bořuta, Cihlář – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Bambula, Haas, Maruna – Rehuš, Pořízek, Gřeš – L. Bednář, R. Veselý, Macuh.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – D. Mikyska, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Vl. Brož, Furch – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Tadeáš Král, Paták – Süss, Raška, M. Novák – Mlynář, Škvrně, Ferda.

Vstup do utkání vyšel lépe hostujícím hráčům, už v 1. minutě trefil Havlát tyč Bláhovy branky. Další velkou šanci Třebíče měl na konci 4. minuty Malec, ale netrefil branku. O minutu později nebezpečně pálil Nedbal, ale Bláha jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

V 9. minutě měl velkou šanci domácí Pořízek, ale trefil jen Dostálův beton. První branka utkání padla ve 14. minutě, když Chroboček fauloval unikajícího Patáka a rozhodčí nařídil trestné střílení. To proměnil střelou mezi betony Silvester Kusko.

V závěru první třetiny si AZ zahrál přesilovku, ale gól nedal a přenesl si třicet vteřin početní převahy do druhé části. Po první třetině proto domácí prohrávali 0:1.

Ve druhé třetině domácí ve zbytku přesilovky sice tlačili, ale Dostála nepřekonali. hosté si pak zahráli dlouhou přesilovku, když byli dvakrát po sobě vyloučení domácí hráči, krátce to bylo i 5 na 3, ale tuto výhodu Bílé hvězdy nevyužily.

Velkou šanci měli hosté ve 30. minutě, když Vágner přebruslil domácí hráče a dostal se před Bláhu, ten jeho střelu zastavil betonem. Ve 36. minutě byl blízko vyrovnání Kotala, jenž v situaci 2 na 1 po Pořízkově přihrávce přestřelil Dostálovu branku.

I v závěru prostřední části byli aktivnější domácí hráči, ale nedařilo se jim překonat obranný val Třebíče. Zkoušeli pálit z každé pozice, jenže puk často blokovali hráči hostí a nebo končil u připraveného Dostála. Po čtyřiceti minutách utkání tak stále vedla Třebíč 0:1.

Třetí část utkání patřila domácímu AZetu, který čtyřmi góly otočil zápas. Vše začal už ve 42. minutě Jakub Kotala, jenž po rychlé souhře s Pořízkem a Gřešem zakončoval do odkryté branky.

Ve 46. minutě se prosadil dorážkou Radek Veselý, čímž se postaral o vítězný gól domácích. V 50. minutě nabil Kotala po chybě hostujícího obránce na hůl Tomáši Gřešovi, jenž propálil Dostála potřetí. Na konečných 4:1 upravil po dorážce Chrobočkovy střely Branislav Rehuš.

AZ tak dokráčel k domácí výhře za tři body po třech neúspěšných domácích utkáních. Další utkání sehrají naši hokejisté ve středu 5.12. na ledě Ústí nad Labem.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas jsme začali velmi dobře a v první třetině jsme nastřelili tyčku, měli jsme tam několik dalších výborných šancí, kdy byli naši hráči sami před gólmanem. Do vedení jsme šli až brankou z trestného střílení. Ve druhé třetině jsme bohužel ustoupili od naší jednoduché hry a začali jsme vymýšlet. Z toho pak přicházely ztráty puků a tlak soupeře. Ten jsme ve druhé třetině ještě ustáli i díky Lukáši Dostálovi, který předvedl několik fantastických zákroků. Ve třetí třetině ale přišla rychlá branka domácích a přišly další chyby našich hráčů. Pokud hráč nedokáže vyvézt puk nebo zvládnout obrat s pukem na holi, ztratí ho a je z toho gól, tak pak můžeme na tréninku dělat co chceme a k ničemu to stejně nepovede. Holt asi buď ty chyby hráči přestanou dělat, nebo budou hrát ti, kteří je nedělají.

Jiří Režnar - AZ RESIDOMO Havířov: V posledních domácích utkáních jsme nedávali moc gólů, maximálně dva. Venku hrajeme jinak, více sebevědomě. Doma jsme více zakřiknutí hlavně ze začátku utkání. Už jsme změnili nějaké věci, přípravu a zase to moc nepomohlo. Prohrávali jsme 0:1 a v polovině třetí třetiny už jsme to stáhli na tři lajny a hráli jsme vabank. Podařilo se nám dát góly a hráči už byli v laufu a hráli tak, jak jsou zvyklí.