DOR: TRE-HAV 1:6 - O výsledku rozhodla lepší koncovka hostů

T ř e b í č - V rámci 3. kola play-out extraligy dorostu přivítala Horácká Slavia Havířov Panthers. Utkání přineslo vyrovnaný hokej. Domácí ovšem nebyli schopni, na rozdíl od Havířova, proměňovat svoje šance. Výsledek je pro domácí příliš krutý vzhledem k předvedené hře. Jedinou branku Třebíče vstřelil při přesilovce Štěpán Koukal v době největšího tlaku domácích. Ostatní šance zůstaly nevyužity, a proto si Havířov odváží tři body na sever Moravy.

P-OU, pondělí 3.3.2008
1:60:3, 1:2, 0:1
HAV HAV
Branky a nahrávky: 30. Koukal (Deveri) - 2. Pechanec (Videlka, Křivohlávek), 12. Pechanec (Videlka, Vyčesaný), 19. Videlka (Pechanec), 22. Křivohlávek (Pechanec, Videlka), 38. Fábry (Videlka), 43. Krupa (Fábry). Rozhodčí: Kubičík - Mlčoch, Musil. Vyloučení: 9:13. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 112. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Němec, Belatka, Koukal, Dobrovolný, Kotrba, Hlaveš, Krejčí, Bartejs - Pavlík, Kubát, Paták, Zdražil, Fusek, Sochor, Šulc, Němec, Vondráček, Kazatel, Vlašín, Deveri.
AZ RESIDOMO Havířov: Matoušek - Ondrek, Grigel, Kocurek, Pinka, Šurin, Duda - Krupa, Dočkal, Pechanec, Šefčík, Slavík, Křivohlávek, Fábry, Mráz, Vyčesaný, Videlka.

Než se hráči pořádně rozkoukali na ledě, vyloučil hlavní rozhodčí velmi přísně Vondráčka. První střelu zápasu si připsal domácí Belatka, ovšem hosté svou první střelou hned udeřili. Přesilovkovou kombinaci Křivohlávka s Videlkou zakončil Antonín Pechanec - 0:1. Třebíč měla poté výhodu přesilové hry, ve které si její otřesení hráči nebyli schopni přesně přihrát a jejich rozehrávka končila zakázaným uvolněním. V osmé minutě se domácím naskytla 29 vteřin dlouhá dvojnásobná převaha. Na konci akce byl Vondráček, jenž ve velmi dobré pozici nedokázal zvednout puk a trefil položenou Matouškovu lapačku na brankové čáře! Dvanáctá minuta přinesla velké útočné manévry domácích, jenže když gólové šance neproměnili Šulc ani Vondráček po přisunutí Kubáta, platilo staré známé pravidlo nedáš - dostaneš. Hosté se dostali do rychlého protiútoku 3 na 2, které zakončil nepokrytý Antonín Pechanec - 0:2. Třebíčští mladíci se nevzdávali, důsledně napadali chybující Pantery. V 17. minutě při vyloučení Křivohlávka zkoušel dvakrát štěstí znovu Vondráček. Pak ujel domácí obraně Pechanec. Svůj brejk zakončil střelou mezi betony, ale Wolf si mezírku pohlídal. Domácí zmatkovali v rozehrávce, čehož využil David Videlka - 0:3. Tento stav svítil na ukazateli po prvé třetině.

Na začátku prostřední části využili hosté přesilovou hru. V nepřehledné situaci před domácí klecí se puk došoural před Jana Křivohlávka, který puk nadvakrát dostal za brankovou čáru – 0:4. Třebíčští zvýšili forčeking a hnali se do útoku. Ve 27. minutě při vyloučení Videlky ostřelovali Matouška ze všech možných pozic. Gól doslova visel na vlásku. Při dalším vyloučení hostů, pykal Ondrek, již zahřmělo. Štěpán Koukal vypálil od modré čáry, čímž vymetl pavučiny v levém horním rohu Matouškovy svatyně – 1:4. Domácí i nadále vesele útočili. Šulc vystihl rozehrávku havířovských obránců a svým průnikem způsobil značný průvan v hostující obraně. Ve 33. minutě se dostal ke střele i k dorážce havířovský Slavík. Horáci stále bušili do obrany Havířova, ale při střelách z dobrých pozic duněl pouze mantinel za branou Matouška díky velmi nepřesné střelbě. Ve 38. minutě dostal přihrávku za obranu Videlka, blafákem rozhodil Wolfa, touš předložil Jakubu Fábrymu, který tuto oku lahodící akci zakončil - 1:5.

Třetí třetina se dohrávala z povinnosti. Ve 42. minutě dokončil brankový výčet utkání David Krupa pod padajícím Wolfem – 1:6. Tempo zápasu opadlo. Více méně se přestalo bránit. Obě mužstva si připravila několik šancí, ale ty už zůstaly nevyužity. Domácí se trochu více snažili zkorigovat tak nepříznivé skóre. Petr Matoušek jim to ale nedovolil.

Třebíč prohrála tento zápas díky neefektivní koncovce. Havířovští měli méně šancí, ale dokázali si s koncovkou poradit.