DOR: TRE-HAV 3:2 - Dorostenci dokázali zvítězit i dnes, tentokrát okradli o body Havířov

T ř e b í č - Dorost Horácké Slavie přivítal na domácím ledě Havířov. Celý zápas byl velice zajímavý. Hrálo se v rychlém tempu a nechyběly ani šance. Nejzajímavěší byla poslední třetina, protože do ní obě mužstva nastupovala za nerozhodného stavu 2:2. Již ve 43. minutě dokázala Horácká Slavia vstřelit branku a ujmout se vedení v zápase. V závěrečných minutách zápasu podržel své mužstvo několika vydařenými zákroky Jan Ilašenko. Třebíč tak díky bojovnému výkonu a díky brankáři zvítězila a po včerejší bodové nadílce z Brna si dnes připsala vítězství také nad hokejisty z Havířova.

28.kolo, sobota 8.12.2007
3:20:1, 2:1, 1:0
HAV HAV
Branky a nahrávky: 26. Pavlík (Němec), 39. Vysloužil (Vondráček), 42. Beránek (Honza) - 18. Jaško (Slavík, Šefčík), 31. Pechanec. Rozhodčí: Čech - Mlčoch, Musil. Vyloučení: 10:12 + navíc Kocurek 10. minut osobní trest, Slavík (oba HAV) 5. minut + osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 95. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ilašenko- Belatka, Záhradný, Koukal, Kotrba, Latner, Hlaveš, Bartejs, Honza, Pavlík, Fryauf, Zdražil, Vysloužil, Fusek, Beránek, Němec, Vondráček, Vlček, Večeřa, Deveri.
AZ RESIDOMO Havířov: Matoušek- Jaško, Ondrek, Grigel, Kocourek, Pinka, Šurin, Duda, Bálint, Puffer, Dočkal, Pechanec, Šefčík, Čaja, Slavík, Fábry, Mráz, Kanaloš, Malík, Videlka, Fúzik.

Utkání se již od prvních minut zdálo být pro oko hokejového diváka velice zajímavé. Hned třetí minuta přinesla obrovskou šanci pro domácího kapitána Němce, který však nadvakrát brankáře hostujících Pantherů nepřekonal. V 7. minutě hrálo domácí mužstvo první početní výhodu. Velkou šanci zahodil domácí Vondráček, který se dostal s kotoučem za záda hostující defenzivy. Na hostujícího brankáře vyzrát nedokázal. Stejně jako Horácká Slavia nedokázala v 9. minutě využít přesilovou hru pěti proti třem. Do gólové šance se dostali také Havířovští hokejisté. Ve 12. minutě ujel domácím obráncům Šefčík. Ilašenko jeho šanci také zlikvidoval. Branky jsme se dočkali až v 18. minutě. Při přesilové hře hostů od modré čáry skóroval David Jaško. Po úvodní dvacetiminutovce tak vedlo havířovské mužstvo 0:1.

Do prostřední části hry naskočila Horácká Slavia s přesilovou hrou, ale i tato početní výhoda dopadla neúspěchem. Hosté tak stále vedli a zásluhou domácího gólmana, který vychytal v samostatném úniku Videlka, pouze o jednu branku. Třebíčští se vyrovnání dočkali až ve 26. minutě, kdy překvapil střelou z levé strany a z poměrně velkého úhlu Radek Pavlík. Ve 30. minutě hráli domácí opět přesilovku, tentokráte pět na tři. Ovšem byli to právě domácí, kteří inkasovali branku. Po chybě domácích zadáků ujel z trestné lavice Antonín Pechanec a tváří v tvář domácímu brankáři byl úspěšný - 1:2. Domácí se pokusili o rychlé vyrovnání. Nebezpečně z mezikruží vypálil Deveri, ovšem mimo branku. Ve 39. minutě Třebíč opět slavila vstřelení branky. Za brankou se ocitl s pukem Vondráček, našel přesně u tyčky Radka Vysloužila, který srovnal.

Třebíč vstoupila do závěrečné třetiny velice aktivně a také za to byla po zásluze odměněna. Petr Beránek si s kotoučem najel do výhodné střelecké pozice a nemýlil se. Třebíč ztrhla vedení na svoji stranu. Obrovskou šanci odskočit soupeři na větší brankový rozdíl měli domácí ve 43. minutě, kdy po nevybíravém zákroku u mantinelu odjel pykat na pět minut hostující Slavík. Třebíč si ale v početní výhodě nedokázala vytvořit větší šanci a možnost zvýšit skóre v této dlouhé přesilovce tak promarnila. V 50. minutě předvedl domácí gólman několik vydařených zákroků, právě díky němu domácí drželi jednobrankový náskok před soupeřem. Závěrečné minuty patřili hostům. Havířov zamkl domácí borce v útočném pásmu a ve snaze vyrovnat také odvolal brankáře. Třebíčští dokázali náporu odolat a po dramatickém závěru zvítězili nad havířovskými Panthery 3:2.