DOR: TRE-JIH 3:2 sn - Vítězství vůle, bojovnosti a srdce

T ř e b í č - Utkání, které přineslo vynikající hokej se vším co k tomuto krásnému sportu patří, viděli diváci, kteří si našli cestu na zápas dorostu Třebíče s rivalem z Jihlavy. Domácí začali poněkud zakřiknutě a už v desáté minutě prohrávali 0:2. Ještě do konce první třetiny však dokázali vyrovnat brankami Zdražila a Vondráčka. Druhá a třetí třetina byly poznamenány mnoha vyloučeními a zejména třetí třetina někdy až příliš tvrdou hrou. Ani jeden tým však už branku nevstřelil a to ani v prodloužení, a tak přišly na řadu nájezdy, v nichž se jako jediný krásně trefil domácí Radek Vysloužil.

34.kolo, pondělí 7.1.2008
3:2sn2:2, 0:0, 0:0 - 0:0
JIH JIH
Branky a nahrávky: 11. Zdražil (Honza), 19. Vondráček (Vysloužil, Němec), 65. Vysloužil - 3. Zeman (Kuřítko), 10.Vysloužil M. (Polcar). Rozhodčí: Čech - Musil, Skopal. Vyloučení: 11:15, navíc Kuřítko, Musil (oba JIH) 10. minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 58. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ilašenko - Belatka, Kolda, Koukal, Kotrba, Hlaveš, Bartejs, Honza, Pavlík, Zdražil, Vysloužil R., Caudr, Tůma, Beránek, Němec "C", Vondráček, Kazatel.
HC Dukla Jihlava: Šťastný - Šidlík, Musil, Tobola, Pekárek, Tichý, Kvasnička, Brychta, Kuřítko, Malec, Zídek, Vysloužil M. , Zeman, Polcar "C", Brabec, Mikeš, Přidal.

Lépe do utkání vstoupila Jihlava. Už v čase 02:38 a dokonce v oslabení potrestal nedůraznou rozehrávku domácích naopak velmi důrazný Adam Zeman po asistenci Martina Kuřítka - 0:1. Jihlavští byli i nadále aktivnějším mužstvem a domácím zle zatápěli. Slavisty probrala až druhá branka v Ilašenkově síti. Tu totiž pohodlně vsítil v polovině desáté minuty Martin Vysloužil, když u tyčky dostal tolik času a prostoru, že si mohl dovolit tři dorážky. Ta třetí byla gólová - 0:2. V jedenácté minutě pak osvědčil důraz před brankou Jihlavy Marek Honza, který po přihrávce Michala Zdražila dotlačil kotouč poprvé za Šťastného záda - 1:2. O necelou minutu později měl velkou šanci na srovnání skóre Radek Vysloužil, když se zjevil sám před brankou Dukly, ale místo aby Dukla inkasovala gól, inkasoval tentokrát neúspěšný střelec dvě minuty za sekání. Vyrovnání se však Třebíčští přece jen dočkali ještě před první sirénou. Zasloužila se o ně v tomto utkání velmi aktivní trojice Ondřej Němec, Radek Vysloužil a Tomáš Vondráček - 2:2. Třetí jmenovaný byl autorem gólu, kterého dosáhl dorážkou přesně k levé tyči Šťastného branky. To na kostce nad ledem svítil čas 18:10. Do konce první dvacetiminutovky se už skóre nezměnilo a tak se do kabil šlo za nerozhodného stavu, s čímž byli určitě spokojenější domácí.

Do druhé třetiny vstoupili třebíčští hráči o poznání aktivněji. Hned na jejím začátku, konkrétně v její třetí minutě měl gólovku Tomáš Vondráček, ale protlačit puk mezi betony jihlavského gólmana se mu nepovedlo. Vzrušení přinesla osmadvacátá minuta, kdy Jihlavští dostali puk do branky, ale přehnali přitom svůj důraz v brankovišti. Rozhodčí branku pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal. Přesně v polovině utkání se hezky probíjel mezi třemi hráči soupeře třebíčský Vysloužil, ale nakonec se přes přesilu neprobojoval. Jednatřicátá minuta přinesla velkou šanci Dukly. Martin Kuřítko se dostal do úniku, ale byl faulován a za hákování musel na trestnou Martin Belatka. Byl to však „dobrý faul“, protože jinak by Kuřítko jel sám na brankáře. Hosté se v přesilovce neprosadili a tak přišla třicátá šestá minuta a velmi hezká individuální akce Tomáše Vondráčka. Ten udělal solné sloupy ze tří hráčů soupeře, ale jeho střelu už z poměrně velkého úhlu brankař Šťastný zlikvidoval s přehledem. Druhá třetina byla rozdrobena velkým počtem vyloučených. Na třebíčské straně pykalo v jejím průběhu hned šest hráčů, na jihlavské hráči čtyři. Přesto, nebo snad právě proto, v této části zápasu diváci branku neviděli.

Začátek třetí třetiny se opět nesl ve znamení náporu hostujícího celku Jihlavy, ale třebíčští hráči bojovali a hráli tentokrát s opravdu velkým srdcem. Slavisté se pomalu osmělovali a povedlo se jim z tlaku vymanit. V šestačtyřicáté minutě měl dobrou příležitost Ondřej Němec, ale z levé strany branku přestřelil. Jestliže se v předchozích dvou třetinách hrálo tvrdě, pak ve třetí třetině se tvrdost ještě více vystupňovala. V sedmé minutě třetí třetiny si však tvrdost se záludností popletl David Musil a za útok na hlavu vyfasoval zcela po právu 2+10 minut. Napadený hráč naštěstí odešel z ledu po svých. Hra byla v této části opět rozkouskována mnoha vyloučeními, ale žádné mužstvo nedokázalo početní výhodu využít. Další hrubý faul přinesla šestapadesátá minuta, kdy musel na dvě minuty za faul kolenem na hanbu domácí Kotrba. I tento faul se naštěstí obešel bez zranění. Vzrušení ještě přinesla předposlední minuta, kdy Tomáš Vondráček ujel obraně Dukly, brankář Jihlavy však upustil hokejku takovým způsobem, že jej při tom podrazil. Rozhodčí však nenašel odvahu k nařízení trestného střílení a tak domácí hráli další přesilovku. Protože ji nevyužili, přišlo na řadu prodloužení.

Do prodloužení si Slavisté přinesli 43. sekund trvající výhodu jednoho muže z konce třetí třetiny, hrálo se tedy čtyři na tři, ale ani tuto přesilovku Třebíčští nevyužili. V čase 63:29 musel na trestnou opět David Musil za držení hole, ale ani tato výhoda domácím rozhodující gól nepřinesla, přesto, že několik dobrých šancí si vypracovali. Protože i po prodloužení byl stav nerozhodný 2:2, musely na řadu přijít samostatné nájezdy.

V těch byl domácí brankář Jan Ilašenko stoprocentně úspěšný. Jeho spoluhráč Radek Vysloužil se stal jediným hráčem, který se v této dovednostní disciplíně prosadil. A povedlo se mu to opravdu náramně. Puk umístil krásně do levého horního rohu nešťastného Šťastného branky a rozhodl tak o zisku druhého prémiového bodu a také o vítězství domácích hokejistů.

František Zeman – HC Dukla Jihlava: „Myslím, že diváci, kteří na utkání přišli, tak nelitují, protože to bylo kvalitní utkání se vším všudy. Viděli dobré utkání, prodloužení, penalty a my jsme v nich bohužel nebyli úspěšní, takže dva body zůstávají, jak se říká, doma. Musel jsme svým hráčům poděkovat, protože za výkon, který zde předvedli, se nemusíme stydět. Utkání sice bylo vyhrocené, ale viděli jsme na mistrovství světa dvacítek jaký je trend. Bohužel nám ujíždí vlak, protože naši rozhodčí nejsou schopni rozpoznat tvrdou hru od zákeřné. Myslím, že některé fauly z obou stran fauly nebyly, byla to pouze tvrdá hra, která se dnes ve světě hraje. Rozhodně se nechci vymlouvat na rozhodčího, nepískal fauly na naší i na třebíčské straně, ale ta tvrdá hra z obou stran byla parádní, akorát rozhodčí to nevyhodnotil.“

Jiří Čelanský

Jiří Čelanský – SK Horácká Slavia Třebíč: „Zápas hodnotím samozřejmě kladně. Všichni jste viděli, že jsme bojovali do poslední minuty a asi po právu nám patří dva body, i když nájezdy jsou loterie. Hráče musím pochválit za to, že dobře pracovali. Měli jsme trošku problémy se sestavou, ale nakonec jsme to slepili. Hráli jsme dnes srdcem, které nám občas chybí, a sami hráči si vyzkoušeli, že když takhle budeme hrát, tak můžeme sehrát dobrá utkání s kýmkoli, nejen s Jihlavou, nejen se Slávií, ale s kýmkoli. Nechci hodnotit metr rozhodčího, ať si každý udělá svůj názor. Jen mě mrzí, že rozhodčí nemá tu odvahu přijet a vysvětlit svůj výrok.“