DOR: TRE - KOM 5:2 - Dorostenci porazili Kometu Úvoz 5:2, mohli opět nasázet desítku

T ř e b í č - Předposlední mistrovské utkání roku 2008 dorostenci zvládli. Soupeř byl stejně jako minule vcelku neškodný a kdyby se domácím trošku víc dařilo v koncovce, mohl si opět odvézt dvoucifernou porážku. I když první dvě třetiny se hrálo téměř stále před brankou Komety, první třetina skončila bez branek a až ve druhé se povedlo Třebíčským dostat se góly Ondřeje Šulce, Davida Horkého a Jana Caudra až do tříbrankového úniku. Hosté ale po dvou chybách snížili na rozdíl jediné branky. Jejich snahu ovšem rychle utnuli Lukáš Paták a Michal Vlašín, který střelecký účet zápasu uzavřel.

27.kolo, pátek 19.12.2008
5:20:0, 3:1, 2:1
KO2 KO2
Branky a nahrávky: 29. Ivaník (Šulc), 33. Horký (Caudr), 36. Caudr (Krejčí, Peroutka), 46. Paták, 50. Vlašín (Deveri) - 39. Coufal (Křen), 42. Beránek (Hakl). Rozhodčí: Čech - Lukš, Musil. Vyloučení: 4:9, navíc Kučera (TRE) 5 + do konce utkání - Novoměstský (KOM) 5 + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: . Diváci: 81. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (53. Černý) - Vyhnalík, Kučera, Weiss, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Jakič, Ivaník, Paták, Caudr, Peroutka, Šulc, Svoboda, Vlašín, Fusek, Marek, Deveri, Roupec, Horký.
HCM Warrior Brno: Guštafík (33. Čiliak) - Kočko, Křen, Šimeček, Vágner, Beneš, Kohoutek, Kříž, Theimer, Kevezsda, Farsa, Hradil, Lainka, Hakl, Maršálek, Píše, Beránek, Coufal, Novoměststký.

Domácí začali zápas hodně aktivně. Důkazem toho bylo hned několik jejich gólových šancí. Jednu z nich měl ve třetí minutě Jakub Fusek, když si pěkně vybruslil zpoza brány, počkal až brankář udělá pohyb a vystřelil. Gólman však v pádu stačil puk přisednout. Neujalo se ani přečíslení dva na jednoho, do kterého se dostali Paták s Weissem, bek Brna stačil střelu mířící do prázdné části branky zblokovat. V sedmé minutě si připsal první vážnější zákrok také brankář domácích Dusík. Výborně zlikvidoval příležitost dvou útočníků komety. Až na začátku jedenácté minuty zápasu byl vyloučen první hráč zápas, první třetina se hrála velmi slušně. V předposlední minutě první třetiny musel znovu zasahovat domácí brankář, když po nedorozumění s obráncem rozehrál přímo na hůl útočníka soupeře. Stačil však ještě proti jeho následné střele dobře zasáhnout. Ačkoli domácí měli v první třetině velký tlak a mnohem více se hrálo před brankou Komety, střeleckou listinu nikdo otevřít nedokázal a tak se šlo do kabin za stavu 0.0.

Stejný obrázek mohli diváci sledovat i ve třetině druhé, ovšem jen do deváté minuty, v níž otevřel skóre zápasu Ondřej Šulc po samostatné akci - 1:0. Zápas se začal přitvrzovat, hosté byli po po právu vylučovaní a na nečistou hru také dopláceli. Devětadvacátá minuta zápasu byla poslední pro Marka Novoměstského, který po nebezpečném faulu kolenem musel nedobrovolně opustit arénu. Inkasoval totiž trest na pět minut a do konce zápasu. Přesilovku ještě znásobil Tomáš Kohoutek, který musel na trestnou za sekání. Domácí přesilovku využili ke vstřelení druhé branky, jejímž autorem byl David Horký, přihrával Jan Caudr - 2:0. To běžela třiatřicátá minuta zápasu a Guštafíka v brance Komety vystřídal Čiliak. Do třígólového trháku poslal Třebíč o tři minuty později Jan Caudr, kterému tentokrát ostrými nabíjeli Lukáš Krejčí a Jiří Peroutka - 3:0. Hosté však ještě do konce druhé dvacetiminutovky stihli korigovat. Jejich první gól vstřelil dvě minuty před druhou sirénou Patrik Coufal po přihrávce Josefa Křena - 3:1. Za tohoto stavu druhá třetina skončila.

Třetí část začala dalším gólem Brna, který znamenal snížení na rozdá¨íl jediné branky. Hezkou přihrávku mezi obránce využil Roman beránek hezkou střelou nad Dusíkovu lapačku - 3:2. Dvaačtyřicátá minuta znamenala stp pro domácího Vítězslava Kučeru, jenž byl stejně, jako brněnský hráč ve druhé třetině, vyloučen na pět minut a do konce zápasu za faul kolenem. Domácí mírně znervózněli, ale jen na chvíli. Dvougólové vedení jim totiž v pětačtyřicáté minutě vrátil aktivně hrající Lukáš Paták po hezké samostatné akci - 4:2. Poslední gól zápasu viděli diváci v padesáté minutě utkání. Domácí vystihli chybnou rozehrávku Komety ve středním pásmu a Michal Vlašín střelou z hranice kruhů překonal brankáře Komety po páté - 5:2. V brance domácího týmu vystřídal Lukáše Dusíka Jiří Černý a do konce zápasu už žádný puk za svá záda nepustil. Třebíčští byli na koni, téměř každá jejich šance měla gólové parametry, ovšem střely končily ke škodě slávistů povětšinou těsně mimo tři tyče brněnské brány. Zejména úniky Danka Deveriho po šestém gólu doslova volaly, leč marně. I proto utkání skončilo vítězstvím Horácké Slavie o tři branky - 5:2. Výhra domácího týmu však mohla být mnohem výraznější, kdyby se dařilo využívat vypracované šance.

Jakub Fusek po utkání dorostu TRE-KOM Úvoz 5:2

Luboš Sláma po utkání dorostu TRE-KOM Úvoz 5:2

Luboš Sláma

Luboš Sláma - SK Horácká Slavia Třebíč: "Jsem spokojen s tím, že jsme si vytvořili dobrý tlak na soupeře, ale nedali jsme šance, které jsme si vytvořili. Kluci dodržovali naše příkazy, ale přesto jsme udělali nějaké chyby. Gólmanovi se pak špatně chytá, když toho na něj moc nejde a pak nám ujede hráč. Je potřeba abychom takhle pokračovali dál, čeká nás ještě nedělní zápas s Frýdkem a máme pořád co zlepšovat."