DOR: TRE-KOM 5:2 - Třebíčští dorostenci sfoukli brněnskou Kometu

T ř e b í č - Dorostenci Horácké Slavie Třebíč si poradili s brněnskou Kometou. V tomto derby byli domácí o málo lepším týmem a vyhráli zaslouženě. Na stadioně v Třebíči byl k vidění pohledný, rychlý a důrazný hokej se šancemi na obou stranách. Dvě branky za domácí dal Petr Beránek na snímku. Více o utkání se dozvíte v následujícím reportu.

38.kolo, sobota 19.1.2008
5:20:1, 2:0, 3:1
KOM KOM
Branky a nahrávky: 21. Beránek (Sochor), 39. Němec (Vondráček, Kotrba), 57. Kolda (Latner), 59. Vondráček (Němec), 60. Beránek (Sochor) - 12. Komínek (Crhák), 47. Tesař (Kala). Rozhodčí: Čech - Reich, Skopal. Vyloučení: 12:15. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ilašenko, (Wolf) - Belatka, Kolda, Koukal, Kotrba, Latner, Hlaveš, Bartejs - Honza, Pavlík, Zdražil, Vysloužil, Fusek, Sochor, Tůma, Beránek, Němec, Vondráček, Večeřa, Deveri.
HC Kometa Brno: Jíra, (Barus) - Hradil, Nedvěd, Bilčík, Ježko, Horák, Pospíšil, Krejčiřík - Kala, Sedláček, Hnilička, Komínek, Zavadil, Tesař, Touška, Maša, Procházka, Crhák, Heža.

Utkání začalo z hurta a první zákrok zápasu si připsal Ilašenko hned v osmé sekundě prvního dějitství. Další těžký zákrok měl Ilašenko, když zneškodnil střelu jednoho z brněnských hráčů. První větší Třebíčskou šanci mněli domácí až ve druhé minutě, když Němec hledal svého spoluhráče před brankou, ale k tomu se puk bohužel nedostal. Obrovskou šanci domácích spálil Pavlík, když se řítil úplně sám na hostujícího brankáře a nastřelil bohužel jen tyčku! Další šance měli hráči Brna, ale ani jeden ze střelců netrefil branku. Následný protiútok Třebíče a střela končí mimo branku Komety. Další nebezpečnou střelu vyslal Beránek, ale brankář byl pozorný. Po jedné chybě domácí obrany jel sám na Ilašenka Komínek, ale domácí golman se vytáhl a střelu vyrazil. Na opačné straně měl příležitost Němec, ale byl faulován. Třebíč mněla k dispozici přesilovou hru, která zůstala nevyužita. Paradoxně největší šanci mnělo Brno, když ve vlastním oslabení ujeli dva hráči na jednoho domácího obránce a naštěstí zůstala nevyužita. Na opačné straně hostující obrana zblokovala střelu Sochora. Následný protiútok byl také zastaven. Nebezpečnou střelu vyslal domácí Bartejs, ale hostující gólman byl pozorný. Hned z protiútoku ohrozil Ilašenka Maša, ale domácí brankář byl také pozorný. V čase 10:08 po závaru před brankou nařídil rozhodčí trestné střílení, ke kterému se postavil domácí kanonýr Vondráček, ale puk mu v důležité fázi sjel z čepele a netrefil bránu. Další nebezpečnou situaci mněl na svědomí hostující Komínek, ale na dobře chytajícího Ilašenka nevyzrál. Další zákrok domácího fakíra byl také úspěšný, když chytil dalekonosnou střelu. Brněnští hráči si vytvářeli více šancí a další mněl Ježko, když vystřelil z mezikruží. První branku zápasu dali bohužel Brněnští hráči, když v čase 11:16 po nepřehledné situaci dorážel do odkryté klece Komínek po příhře Crhy – 0:1. Hned na to mněl šanci Vysloužil, ale byl faulován. Po minutovém závaru a několika střelách byla hra přerušena po efektivním zákroku hostujícího gólmana. Další střelu na Ilašenka v domácí kleci vyslal hostující hráč z mezikruží, ale domácí brankář si s ní poradil bez sebemenšího problému. Ve vlastním oslabení mněl velkou šanci Vondráček, ale také nedal. Hned na to se hráči Komety dostaly do útočné třetiny to však netrvalo dlouho a domácí Kotrba vyhodil až za Brněnskou bránu. Po dalším pokusu dostat se do pásma vyhodil kotouč Beránek, Brnu se přesilovka moc nepovedla, vůbec neohrozili Třebíčskou bránu. Velikou šanci mněli domácí těsně před skončením první třetiny v přečíslení 2 na 1, ale stejně jako všechny šance tuto příležitost nevyužily. První třetina skončila 0:1. V první třetině byla hra vyrovnaná, ale víc šancí měli domácí.

Hned na začátku měli hostující hráči velkou příležitost, když se dostali do přečíslení 3 na 1, ale nedali. Tentokrát se naplnila otřepaná fráze ,,Nedáš dostaneš“ a za Třebíč skóroval z dorážky Beránek, když dorazil Sochorovu střelu. Třebíč po brance ožila a další velkou šanci hostující gólman vyrazil. Hned na to mněli Brněnští po sporném faulu přesilovou hru, která se změnila ve dvojnásobnou, když Ilašenka potrestal hlavní rozhodčí za sekání. Domácí toto oslabení ubránily. Velkou střelu mněl v přesilové hře domácí hráč, ale nedal a z následné dorážky branka také nepadla. Další střelu Brna Ilašenko pouze vyrazil. Na druhé straně střílel po vhazování jeden z obránců, ale Brněnský brankář pouze promáchl lapačkou. O pár okamžiků později mněli hostující hráči opět výhodu jednoho muže a to se změnilo po pár minutách v přesilovou hru, když Kotrba dostal dvě minuty za zdržování hry. Hned na začátku domácí vyhodily a mohli vystřídat. Následně na to se dostali pod tlak, který vyvrcholil v několik střel které Ilašenko vychytal. Při dalším domácím vyloučení chytá domácí brankář tečovanou střelu, stejně tak chytá i další nahození. Po ubráněném oslabení mněli šanci Třebíčští, ale střelu od modré hostující brankář chytl. Třebíč mněla výhodu dvou hráčů v poli kterou využil krásným gólem Němec po přesné přihrávce Vysloužila a Kotrby – 2:1. Další ukázkovou akci Třebíče vychytal hostující brankář. Druhá třetina skončila za stavu 2:1. Domácí mněli více ze hry. Své šance dokázali na rozdíl od Brna využít a zaslouženě vedli 2:1.

První střelu na bránu mněli domácí, ale brněnský brankář byl pozorný. Další nesmyslné vyloučení domácího hráče mněl na svědomí rozhodčí. V této přesilovce hosté branku nedali, protože v domácí brance čaroval Ilašenko. Stejně si počínal i proti dalším střelám. Velkou šanci spálili domácí, když před odkrytou branku jeden z útočníků pouze promáchl a obrovská šance gólem neskončila. ,,Nedáš dostaneš“ se opět naplnilo a hostující hráči vyrovnali, když po nepřehledné situaci dorazil puk za Ilašenkova záda Tesař po dotírání Kaly – 2:2. Při následné přesilové hře mněla šanci Třebíč, ale nedala stejně jako přečíslení 2 na 1, kdy po Vysloužilově přihrávce trefil Němec pouze gólmana. Další zákrok si připsal Ilašenko, když chytil střelu z mezikruží. Po buly vystřelil jedez z obránců Brna a před bránou se strhla měla, rozhodčí to vyřešil vzájemným vyloučením. Slibnou šanci domácích přerušil evidentní ofsajd. Brnu se naskytla šance na obrat, ale přesilovou hru 5 na 3 hostující hráči nevyužili. Třebíč mněla v této pasáži více ze hry a to vyústilo po nepřehledné situaci v gól Koldy a rázem to bylo veselejší domácí totiž vedli 3:2. Hned na to z další akce dal čtvrtý gól Třebíče Vondráček a domácí mohli slavit – 4:2. To ovšem nebylo všechno a v poslední minutě prostřelil brankáře Komety mezi betony Beránek a o osudu utkání bylo rozhodnuto – 5:2. Domácí ukázali větší vůli po vítězství a zaslouženě vyhráli 5:2.