DOR: TRE-MBL 1:4 - O vítězi rozhodla již první třetina zápasu

T ř e b í č - V extralize dorostu přivítalo mužstvo Horácké Slavie Třebíč na svém ledě tým BK Mladá Boleslav. O vítězství hostů rozhodla již první dvacetiminutovka, ve které hráli hosté pět přesilovek a z toho tři dokázali využít. Třebíč během zápasu vyrovnat nedokázala. Jedinou trefu za domácí si připsal ve 26. minutě Pavol Záhradný. Mladá Boleslav si z Třebíče nakonec odvezla zasloužené vítězství v poměru 1:4. Do fotogalerie byly doplněny fotografie z utkání.

5.kolo, pátek 14.9.2007
1:40:3, 1:1, 0:0
MBL MBL
Branky a nahrávky: 26. Záhradný - 3. Škorlík (Belay, Musil), 5. Anděl (Sochor), 14. Krňanský (Protivný), 30. Belay. Diváci: 110. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Belatka, Záhradný, Kousal, Ivaník, Vít, Drápela, Bartejs, Velecký, Fryauf, Zdražil, Vysloužil, Fousek, Dočekal, Němec,Vobdráček, Kazatel, Vlašín, Stahorský, Večeřa.
BK Mladá Boleslav: Klimíček - Švaříček, Mozík, Brabenec, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim, Musil, Škorík, Bednář, Belay, Kadaně, Jirásek, Rys, Holas, Protivný, Jankovský, Sochor, Lenc.

Mladoboleslavští začali utkání lépe a důrazněji. Právě důraz před domácí brankou byl pro hosty odměněn přesilovou hrou. Hosté na nic nečekali a hned první početní výhodu zužitkovali. Poprvé překonal domácího gólmana ve 4. minutě střelou z pravé strany útočného pásma Stanislav Škorlík - 0:1. Hosté povzbuzeni vedoucí brankou se okamžitě po buly opět tlačili před Wolfovu klec a výsledkem toho bylo další přísné vyloučení, kterých bylo v dnešním zápasu nadmíru. I tentokrát skončila přesilovka hostů dříve, než po dvou minutách. Branku na 0:2 si po střele Anděla připsal pohotovou tečí Jiří Brabenec. Vrcholem třetiny bylo již páté vyloučení třebíčského hráče. Ovšem ani tentokrát se nejednalo o velký faul, kterých bylo více a byli bez povšimnutí. Stejný scénář připravili mladoboleslavští hráči v přesilovce. Třígólový náskok pro hosty vystřelil Josef Krňanský.

Hlavní sudí pokračoval v trendu vylučovat domácí hráče a hned druhá minuta prostřední třetiny znamenala další přesilovku pro hosty. Tentokrát se branku Mladé Boleslavi vstřelit nepodařilo a poprvé se ke slovu dostali domácí hráči. V 26. minutě se vydařenou ránou trefil nad levé rameno hostujícího brankáře Klimíčka obránce Pavol Záhradný - 1:3. Nadšení ze snížení výsledkového rozdílu netrvalo Horácké Slavii příliš dlouho, když se ve 30. minutě při vlastním oslabení trestuhodně dostal po vyhraném vhazování do střelecké pozice Martin Belay - 1:4. V dalším průběhu třetiny se již žádná kloudná šance neurodila, takže mužstva opouštěla po čtyřiceti minutách ledovou plochu za stavu 1:4 pro Mladou Boleslav.

Úvodní minuty závěrečné dvacetiminutovky patřili domácímu brankáři Wolfovi, který se zaskvěl několika hezkými zásahy a na vrch dokázal zneškodnit přečíslení hostujícího celku dva na jednoho. Třebíč se snažila zlepšit svoji hru. V některých případech se Horácké Slavii podařilo úspěšně napadat soupeře ve vlastním pásmu, ovšem to, co domácím chybělo, bylo zakončení. Poslední nadějí pro zdramatizování zápasu byla pro Třebíč dvojnásobná přesilovka, která trvala celé dvě minuty, protože hostující hráči byli vyloučeni současně. Trápení hokejistů v bílém však pokračovalo. Třebíč se za dobu početní výhody nedostala k větší šanci. Tím skončila poslední naděje Třebíče a hosté z Mladé Boleslavi tak mohli slavit tři body získané v třebíčském doupěti.

Jiří Otoupalík

Jiří Otoupalík – Třebíč: „Mladá Boleslav je jedno z mužstev v této soutěži, které je hodně silné, hrají hokej hodně dobré kvality. My jsme bohužel vůbec nezachytili začátek zápasu, kdy jsme měli čtyři oslabení po sobě a ve třech z nich jsme inkasovali góly. Za takového stavu a s takovým soupeřem je pak už těžké s tím utkáním něco udělat. Poslední třetina ale z naší strany nebyla až tak špatná, povedlo se nám v ní uhrát stav 0:0. Bohužel jsme dnes nemohli nastoupit kompletní. Máme problémy s obránci a navíc Pavel Kotrba, který v dorostu odehrál celou loňskou sezónu, byl celý srpen nemocný, tři týdny trénoval a teď nám znovu chybí, protože je po operaci. Navíc nám scházel i Danko Deveri, který má zánět v patě. Co nás ale trápí nejvíc, jsou obranné řady, tam máme velké problémy.“