DOR: TRE-ORL 8:5 - Třebíčští si cestu za vítězstvím zbytečně zkomplikovali

T ř e b í č - Dorost Horácké Slavie přivítal na svém ledě celek z Orlové. Horáci měli dobrý vstup do zápasu. Již v 6. minutě vedli 2:0 a po celý zápas měli herně na vrh, ovšem vlastními chybami drželi svého soupeře ve hře o body. Hostujícím hokejistům se dokonce na začátku prostřední části hry podařilo vyrovnat skóre na 3:3. Třebíčští byli značně rozhozeni, naštěstí pro domácí se ve 28. minutě trefil Jakub Fusek, který v zápase nastřílel hattrick. Další vyrovnání Horácká Slavia nepřipustila a mohla se radovat z konečného vítězství 8:5, když 20 vteřin před koncem zápasu potvrdil vítězství střelou do prázdné brány opět Fusek.

17.kolo, neděle 2.11.2008
8:53:2, 4:2, 1:1
ORL ORL
Branky a nahrávky: 2. Ivaník (Paták, Šulc), 6. Fusek (Vyhnalík, Krejčí), 15. Paták (Šulc), 28. Fusek (Caudr), 30. Caudr (Stromecký, Fusek), 39. Vlašín (Deveri), 40. Stromecký (Fusek, Vyhnalík), 60. Fusek (Stromecký)- 15. Kanaloš, 19. Celner (Plášek), 22. Majolda (Divoký), 37. Celner (Plášek), 46. Celner (Kalanoš, Foukal). Střely na branku: 39:18. Vyloučení: 6:9, navíc Deveri (TRE) 10 minut osobní trest. Diváci: 100.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Ivaník, Kučera, Peroutka, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Vyhnalík, Jakič, Paták, Caudr, Kazatel, Šulc, Stromecký, Vlašín, Fusek, Weiss, Deveri, Svoboda, Salák, Roupec
HC Orlová: Noga - Foukal, Dusík, Maczurek, Weisser, Ondrek, Pollak, Kanaloš, Szajter, Horák, Přívara, Majola, Divoký, Vrána, Plášek, Celner

Domácí začali utkání velice dobře. Vytvořili si tlak na branku soupeře a již ve 2. minutě dokázali skórovat. Přihrávka Patáka směřovala mezi kruhy, odkud přesně zakončil Filip Ivaník. V 6. minutě hrála domácí Třebíč přesilovou hru 4 na 3. Domácí soupeře zamkli do obranného pásma a kombinovali. Finální částí několika přihrávek byla nahození Vyhnalíka na branku a následná dorážka Jakuba Fuska, která skončila za zády hostujícího brankáře. Nápor Třebíče pokračoval i po přesilovce, hosté se několikrát zmohli pouze na vyhození kotouče. Ve 13. minutě hosté zakládali útočnou akci,. ale rozehrávku zachytil Ondřej Šulc, který se na okamžik ocitl sám před brankářem. Jeho pohotová střela skončila ve výstroji brankáře Nogy. V 15. minutě, v době, kdy Třebíč zahrávala další početní výhodu udělal na modré čáře hrubku třebíčský obránce, který ztratil kotouč, kterého se zmocnil Jiří Kanaloš a ten nikým neatakovaný překonal Dusíka povedeným blafákem do bekhendu. Hokejisté Orlové se ze sníženého skóre radovali pouze 23 vteřin. Lukáš Paták předvedl důraz. Nejprve objel branku a poté dotlačil kotouč pod levý beton hostujícího brankáře. Poslední slovo v úvodní třetině však měli hosté. V 19. minutě se prosadil střelou z dobré pozice před brankou Patrik Celner.

Ve 22. minutě domácí opět propadli v obraně. Hosté uháněli na branku v přečíslení dva na jednoho. Michal Divoký přihrál Richardovi Majolovi, který dopravil kotouč do sítě nohou. Po krátké konzultaci rozhodčích byla branka pro neúmyslné kopnutí uznána, bylo vyrovnáno. Hosté najednou jakoby pokropeni živou vodou začali mnohem více napadat domácí při rozehrávce, hra se celkově oboustranně zrychlila. Třebíčští znervózněli a to se projevilo na přesnosti a kvalitě některých přihrávek. Klid na třebíčské hole znovu vnesla až 28. minuta. Při přesilové hře se ve skrumáží před brankou hostí prosadil Jakub Fusek. Ve 30. minutě byl vyloučen hostující Foukal. Třebíč znovu rovnala v útočném pásmu přesilovkovou pětku. Za brankou se s kotoučem ocitl Stromecký, který přihrál k pravé tyči Fuskovi a ten přihrál k levé tyčce Janu Caudrovi, který do odkryté klece vstřelil pátou branku. Velice povedená kombinace domácích! Ve 35. minutě zasáhl úmyslně do krku jednoho z domácích Kalanoš a mohl být rád, že obdržel pouze menší trest. Třebíči se tentokrát nepodařilo početní výhodu proměnit v branku, i přes to, že byl v průběhu přesilovky faulován Vlašín, který ujížděl na brankáře a byl zahákován. Rozhodčí neváhal a okamžitě nařídil trestné střílení. Kotouč si na středový bod postavil kapitán Deveri, klička do bekhendu se mu však nepovedla. Hostující brankář neměl mnoho práce. Ve 37. minutě hosté neproměněné trestné střílení potrestali. Klečícího brankáře překonal žabičkou ve zkrácené přesilovce Patrik Celner. Diváci opět nečekali na domácí odpověď dlouho. Ve 39. minutě se krásně trefil z prostoru mezi kruhy střelou pod víko Michal Vlašín.Ve 40. minutě předvedl důraz před brankou Roman Stromecký, který dorážkou vsítil již sedmou branku a zajistil tak domácím dostatečný náskok do závěrečné třetiny.

V úvodu třetiny nevyužila Třebíč přesilovku. Hned v zápětí dostali možnost početní výhody také hosté. Ve 46. minutě se domácím při bránění nepodařilo vyhodit kotouč a toho hostující hráči dokázali využít.. Dusíka popáté překonal Patrik Celner, hostům se opět podařilo snížit, ovšem tentokrát na rozdíl dvou branek, z čehož nemuseli být domácí hokejisté výrazněji nervózní. Ve 48. minutě to mohlo být znovu rozdílem tří branek, ale třebíčský Paták trefil tyč. O minutu později uháněli hosté do přečíslení dva na jednoho, tentokráte hostujícímu útočníkovi nevyšla příhra, tudíž nedošlo k ohrožení třebíčské klece. V 50. minutě povedeně vystřelil od modré Jiří Peroutka, ke smůle domácích opět pouze do tyče. V 56. minutě hráli hosté přesilovku. O jediné nebezpeční v přesilovce hostí postaral Horák, který se snažil nasměrovat kotouč z dorážky do sítě. V poslední minutě zápasu si hosté vyžádali time out. Vhazovalo se před domácím gólmanem, hosté bez brankáře a se šesti bruslaři na ledě. Výborně zahrál Roman Stromecký. Vybojoval kotouč na vlastní polovině a zavezl ho až do útočného pásma, kde jej předložil Jakubovi Fuskovi a ten vstřelil do opuštěné klece hattrick. Domácí tak porazili soupeře z Orlové 8:5.

Luboš Sláma po utkání dorostu TRE-ORL 8:5

Stanislav Sztefek –HC Orlová: Trenér hostů odmítl utkání hodnotit.

Luboš Sláma

Luboš Sláma SK Horácká Slavia Třebíč: „Myslím, že dnes jsme měli zápas rozhodnout už v první třetině, kdy jsme byli výrazně lepší, měli jsme mnoho střel v poměru 16 : 2. Přesto první třetina skončila 3:2, dostali jsme v ní dva laciné góly. V poslední době dostáváme stále laciné branky po našich chybách v obraně, po dorážkách. Pořád si s hráči říkáme, že naše obranná činnost je špatná, snažíme se to zlepšit, ale nejde nám to. Je důležité, že alespoň dáváme dost branek, ale dnes jsme branek mohli dát ještě víc. Bohužel jsme zase udělali hrubky v obraně a soupeře jsme dostali do zápasu. Místo abychom zápas rozhodli vždy hned na začátku, tak soupeře pustíme do hry. Je tam z naší starny určitá nezodpovědnost hráčů. Pořád chtějí hrát hokej a trošku nám to takticky vázne.“