DOR: TRE-UST 5:1 - Dorostenci vstoupili do boje o záchranu pravou nohou

T ř e b í č - Dorost Horácké Slavie přivítal v rámci play out v prvním zápase ústecké Lvy. Po bezbrankové 1. třetině, kdy jsme mohli pozorovat na obou stranách nervózní a nepříliš pohlednou hru, se v té druhé začalo střelecky dařit domácím. Ve 23. minutě otevřel brankový účet Michal Sochor. Horáci stihli do konce prostřední části přidat další tři branky. Poslední třetina přinesla ze strany Třebíče už jen jedinou branku, kterou si na své konto připsal opět Sochor. Hosté stihli v 60. minutě již pouze korigovat na konečných 5:1 pro domácí Horáckou Slavii.

P-OU, čtvrtek 28.2.2008
5:10:0, 4:0, 1:1
UNL UNL
Branky a nahrávky: 23. Sochor (Deveri, Zdražil), 31. Bartejs, 36. Bartejs (Vysloužil), 38. Pavlík (Deveri), 42. Sochor (Kubát) - 60. Andres (Kučera). Rozhodčí: Hejduk O. - Hejduk R., Křivský. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 198. Střely na branku: 25:15. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ilašenko - Krejčí, Belatka, Koukal, donutil, Kotrba, Latner, Hlaveš, Bartejs, Pavlík, Kubát, Zdražil, Vysloužil, Fusek, Sochor, Tůma, Němec, Vondráček, Vlašín, Večeřa, Deveri.
HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek - Šefl, Žoha, Herna, Andres, Poláček, Kubů, Tuček, Kučera, Kalina, Faigl, Rybalkin, Chytrý, Svatý, Klouček, Kuchynka, Purma, Bezpalec, Kašák, Medřický.

Obě mužstva si zpočátku velice dobře uvědomovala důležitost zápasu, proto jsme mnoho šancí neviděli. Na ledě se odehrával spíše silový hokej. První střelu na branku si až ve druhé minutě připsala na své konto Horácká Slavia Třebíč. Ve 3. minutě nabídl hostující Rybalkin přesilovku domácím borcům, když se provinil zbytečným útočným faulem. Elitní přesilovková pětka domácích téměř celou početní výhodu sehrála kombinací v útočném pásmu, leč bez brankového efektu. V 6. minutě poprvé zahrozili také Lvi. Frank Kučera se pokusil překvapit domácího brankáře střelou po vyjetí zpoza branky. Domácí gólman byl však pozorný a prostor u tyčky si pohlídal. V 9. minutě se osamocený před domácím Ilašenkem ocitl pro změnu Faigl ani ten proti gólmanovi Třebíče neuspěl. Ve 14. minutě hráli ústečtí hokejisté přesilovou hru pěti proti třem, která se hostům nevydařila podle představ, Třebíč se bez problémů dokázala ubránit. Když v 19. minutě nezužitkoval pohlednou souhru hostů Poláček skóre bylo po úvodní třetině bezbrankové.

Po úspěšně ubráněném oslabení, které si domácí přenesli i do úvodu prostřední třetiny se zrodila první branková akce zápasu. Ve 23. minutě si Deveri všiml před brankou volného Michala Sochora, kterému už zakončení do sítě nečinilo velké problémy- 1:0. Ve 26. minutě měl domácí útok na svých hokejkách druhou branku v zápase. Po pohledné akci však brankář hostí zachytil kotouč těsně před brankovou čárou. Ve 31. minutě zbytečně fauloval domácí Němec. Ústí se nadechovalo k náporu, který se však nekonal, ba naopak. Ve vlastním oslabení ujel Tomáš Bartejs a střelou nad pravý beton zvýšil na 2:0 pro Horáckou Slavii. Ve 36. minutě to bylo již 3:0 pro domácí. Z trestné lavice ujel opět Tomáš Bartejs, kterému se podařilo zavést kotouč až do ústecké brány. Druhou třetinu korunoval ještě ve 38. minutě Radek Pavlík, který prostřelil Petráska mezi betony- 4:0.

Střelecká kanonáda Třebíče pokračovala i v poslední třetině. Ve 42. minutě se podruhé v zápase trefil Michal Sochor- 5:0. Poté Třebíč mírně zvolnila tempo a do útoku se tolik nehnala. Proto jsme další akci zhlédli až v 50. minutě. Hezkým průnikem se blýskl hostující Kučera. V 56. minutě se do velké šance dostal dobře hrající Sochor, když se mu v tísni před brankářem podařilo vypálit z otočky. Hosté přece jen korigovali. Na konečných 5:1 snížil střelou od modré čáry Radek Andres. Třebíč si tak po vysokém vítězství připsala první body do tabulky skupiny o záchranu.