DOR: TRE-ZLN 1:7 - Domácí nestačili na favorizovaný Zlín

T ř e b í č - Třebíčští dorostenci tentokrát přivítali na svém ledě celek ze Zlína. Atraktivní utkání, ve kterém mohli diváci vidět celkem osm branek, skončilo nakonec výsledkem 1:7. V utkání se nejvíce rozstřílel hostující Pavel Klhůfek, který si připsal hned dvě branky. Jediný gól domácích vstřelil Petr Beránek.

42.kolo, sobota 2.2.2008
1:70:1, 1:4, 0:2
ZLN ZLN
Branky a nahrávky: 36. Beránek (Deveri, Belatka) - 4. Valenta (Vodný), 23. Horák (Holík), 29. Klhůfek (Šlahař, Zámorský), 32. Haloda (Matějíček, Šoula), 34. Klhůfek (Řezníček, Zámorský), 56. Sadil (Haloda), 57. Smetana (Sedlář, Laciga). Rozhodčí: Coufal, Doležálek, Pelikán. Vyloučení: 5:5 . Využití: 1:3. Oslabení: 0:0. Diváci: 152. Střely na branku: 17:40.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Němec V., Belatka, Koukal, Latner, Hlaveš, Pavlík, Kubát, Zdražil, Vysloužil, Sochor, Tůma, Beránek, Němec O., Vondráček, Večeřa, Deveri.
PSG Zlín: Zavadil - Zábojník, Matějíček, Šenkeřík, Zámorský, Valenta, Řezníček, Haloda, Sadil, Horák, Smetana, Sedlář, Šlahař, Laciga, Kundera, Herman, Šoula, Vodný, Merta, Holík, Klhůfek.

Hned z úvodu utkání bylo jasné, že asi bude zajímavé. Obě mužstva si vytvořila mnoho slibných šancí, stav se však zatím nezměnil. První, kdo se prosadil, byl ve čtvrté minutě po nahrávce Michala Vodného Tomáš Valenta hosté tak unikli soupeři na rozdíl jedné branky – 0:1. V osmé minutě se ukázali také třebíčští útočníci, které ovšem zlínský brankář vychytal. V deváté minutě přišla první přesilovka hostí, ve které zlínští mnohokrát prověřili domácího gólmana Wolfa, ten však zachytal skvěle. O dvě minuty později si zkusili svoji první přesilovku také domácí, ale žádné velké šance si nevytvořili. Ke konci první třetiny mohli domácí z protiútoku srovnat, ale koncovka nebylo ideální. Po zaznění sirény skončila první třetina výsledkem 0:1.

Ve druhé třetině by se dalo čekat, že budou chtít domácí s nepříznivým výsledkem něco udělat. Opak byl pravdou, Zlín Třebíč hned z úvodu druhé třetiny jasně přehrával a v čase 22:56 se trefil Oldřich Horák a zvýšil tak náskok svého mužstva na 0:2. Bylo vidět, že domácí jsou vyčerpáni z pátečního utkání v Opavě a v tu chvíli přišla černá sedmiminutovka třebíčských. V 29. minutě vstřelil v přesilovce po úplném rozebrání třebíčské obrany svoji první branku Pavel Klhůfek po asistenci Jakuba Šlahaře. V 32. minutě zvýšil stav utkání opět v přesilovce hostující Marek Haloda, který vymetl všechny pavučiny v pravém horním rohu - 0:4. Další třešničku na dort přidal v 34. minutě opět Pavel Klhůfek - 0:5. Už to vypadalo, že utkání skončí debaklem, ovšem skóre snížil v čase 35:18 domácí Petr Beránek - 1:5. Domácí jako by se po vstřelené brance opět probudili a začali být aktivnější, vytvořili si mnoho šancí, ale druhé branky se diváci nedočkali, třetina tak skončila výsledkem 1:5.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s jasným cílem, zkrotit už tak vysoké skóre. V 5. minutě třetí třetiny si Horácká Slavie vytvořila menší tlak před hostujícím brankářem, ten byl ovšem vždy na svém místě a udržel svému mužstvu stále čtyřbrankový náskok. V 55. minutě se předvedl také třebíčský gólman, pravým betonem vytáhl tvrdou střelu od modré a nedovolil hostům opět skórovat. O minutu později, tedy v 56. minutě však nestačil domácí brankář Wolf na tvrdou střelu Zdeňka Sadila, který zvýšil výsledek na 1:6. V čase 56:31 vstřelil poslední branku utkání Tomáš Smetana po asistenci Marka Sedláře – 1:7. V poslední minutě ještě nastřelili hosté tyč Wolfovy branky. Utkání skončilo výsledkem 1:7.

Roman Vondráček – Třebíč: "My jsme včera odehráli těžké utkání v Opavě, které nás stalo mnoho sil, přijeli jsme pozdě v noci domů, takže na regeneraci a odpočinek bylo málo času. V současné době máme plno hráčů, ať jsou to obránci nebo útočníci, zraněných. V dnešním utkání jsme hráli na pět obránců, kteří už toho od druhé třetiny měli plné zuby a silou vůle tento zápas odehráli, ještě ke všemu proti takovému soupeři, který hraje na čtyři útoky, výborně kombinuje a dobře bruslí. Jako každé utkání nás soupeři nepřehrávají v rovnovážných situacích pět na pět, ale většinou dostáváme góly v oslabení, což dnes ve druhé třetině rozhodlo utkání. A pokud se tohoto nevyvarujeme, tak těžko budeme držet s těmito soupeři krok."