DOR: TRE - ZNO 3:2 - Třebíčští zdolali i nepříjemné Znojmo

T ř e b í č - Třebíčští dorostenci ve 32. kole ligy dorostu přivítali na svém ledě Orly ze Znojma. A protože Orel znojemský nepatří mezi chráněné dravce, mladí slávisté mu křídla jak se patří přistříhli. I když boj to byl až do konce. Domácí nejprve o dvě branky prohrávali, ale od druhé třetiny už stříleli góly jen Horáci. Dvakrát se prosadil nejproduktivnější Třebíčan Danko Deveri, jednou se do černého trefil také Milan Kazatel. Třebíčští tak dokonale otočili skóre zápasu a připsali si další dva body.

32.kolo, pátek 16.1.2009
3:20:2, 1:0, 2:0
ZNO ZNO
Branky a nahrávky: 38. Kazatel (Deveri), 51. Deveri, 60. Deveri (Vlašín, Weiss) - 3. Adámik (Kún), 9. Telesz (Nahodil) Rozhodčí: Kopeček- Mlčoch, Jaška . Vyloučení: 5:7, navíc Kameš (ZNO) 10 min osobní trest. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Ivaník, Robotka, Peroutka, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Jakič, Vyhnalík, Salák, Roupec, Kazatel, Šulc, Horký, Vlašín, Fusek, Weiss, Deveri, Svoboda, Paták, Caudr
Orli Znojmo: Kameš - Hobza, Bukáček, Jankových, Nováček, Telesz, Adámik, Kastner, Kún, Hejl, Hlávka, Pelikán, Nahodil, Jurečka

Začátek utkání, který byl naplánován na 15:00 se zřejmě pozdržel kvůli rozhodčím, proto začalo utkání o několik minut později. První ostrý pokus vyslal na hostujícího brankáře ve 2. minutě domácí Ondřej Šulc. Hostující gólman vyrazil. Ve 3. minutě ujel domácí obraně Miloš Adámik a bekhendovým blafákem po ledě zasunul kotouč mezi nohy domácího brankáře. Hráči Třebíče začali hodně zvolna. Málo stříleli na bránu a tvořili chyby v obranných řadách. Jednu takovou využil v 9. minutě Michal Telesz, jež prostřelil domácího brankáře a Orli vedli již o dva góly. Ve 13. minutě mohli Horáci snížit, ovšem první přesilová hra se třebíčským hokejistům příliš nevydařila, hosté se ubránili bez vážnějších problémů. V 18. minutě využil dobrého postavení před brankářem Deveri. Podařilo se mu těsně před brankářem tečovat nahození spoluhráče. Brankář Kameš měl lapačku na správném místě. Po úvodní třetině tak hosté zaslouženě vedli 0:2.

Také v prostřední třetině pokračovala nedůrazná hra obrany. Důkazem toho byl samostatný únik hostujícího Pelikána. Domácí brankář Dusík byl připraven. Ve 31. minutě si Horácká Slavia opět koledovala o vstřelení branky, několika střelám a dorážkám dokázal domácí brankář odolat. O minutu později pálil od modré nebezpečně Jurečka, ačkoliv toho domácí gólman mnoho neviděl, kotouč zachytil ve své výstroji. Třebíč měla potíže také s rozehrávkou, z toho pramenilo několik zakázaných uvolnění za sebou. Ve 38. minutě nečekaně udeřila Třebíč. Milan Kazatel prostřelil brankáře z prostoru mezi kruhy a bylo sníženo.

Ve 42. minutě hrála Třebíč další početní výhodu a měla obrovskou šanci na vyrovnání, avšak střílející Vyhnalík trefil od modré čáry tyč! Poté ani jedno z mužstev nevyužilo početní převahu pěti hráčů proti třem, domácí tuto možnost měli v závěrečné třetině dokonce dvakrát. V 51. minutě se zrodila asi klíčová akce utkání. Důraz na brankovišti předvedl kapitán Danko Deveri, který dotlačil kotouč do sítě. Hostující gólman hodil hokejku o mantinel proti brankovému rozhodčímu, který doporučil branku uznat, za což si vysloužil desetiminutový osobní trest. Dokonalý obrat završil v 60. minutě opět Danko Deveri. Horácká Slavia tak zvítězila se štěstím 3:2 a sebrala všechny body.

Po konci utkání ještě hostující trenér hrubě slovně napadal brankového sudího, což ke sportu a k fair play rozhodně nepatří.

Luboš Sláma

Luboš Sláma - SK HS Třebíč: „Bylo to pro nás hodně nervózní, nakonec šťastné utkání se šťastným koncem, ale my jsme tam na první třetinu přišli jak mistři světa. Chtěli jsme hrát na tři pětky. Vůbec nám to nešlo, tak jsme zapojili do hry čtvrtou pětku. Soupeř nám ujel a dal gól, pak nám dali i druhý gól. My jsme se memohli dlouho prosadit a vstřelit branku. Bylo to pro nás strašně nešťastné, znojemský gólman Kameš dobře chytal a oni velice dobře bránili obranné pásmo. My jsme je nemohli prostě přestřílet. Ten samý zápas, možná ještě o trošku víc výraznější v Novém Jičíně jsme měli ještě větší převahu, taky jsme tam prohráli. My jsme dnes chtěli jít do útoku, dát góly a neměli jsme štěstí. Tyčka tam byla, kdybychom ty góly dali, tak jsme ten mančaft jasně přehráli, to bylo jasně vidět. U nich byl rozbruslenej led, u nás se leskl. Máme poslední dobou smůlu, že nemůžeme dát góly. Musíme to zlomit, abychom ty gólmany přestříleli. Takhle z nich děláme akorát hvězdy. Já bych na konci chtěl poděkovat hráčům, že to zlomili. K tomu spornýmu gólu, který uznal vlastně brankový rozhodčí - nevím nebylo to ze tsřídačky vidět. Trenér soupeře se rozčiloval, že gól nebyl. Já samozřejmě se přikláním k tomu, že gól to byl. Hráči mi po zápase řekli, že gól byl, ale je to věc rozhodnutí toho rozhodčího. Já jsem strašně rád, že ho uznal. Věřím tomu, že jsme měli takovej tlak, že bychom stejně vyrovnali. Někdy se ten gól nedá dát a můžete dělat co chcete. Kluci se snažili, ale dva na jednoho nám nejde. Musíme to začít více trénovat."