DOR: VIT-TRE 5:0 - Třebíčští dorostenci v prvním zápase roku body neurvali

T ř e b í č - Třebíčští dorostenci si v prvním utkání roku 2008 připsali vysokou porážku 5:0. Utkání bylo velmi tvrdé, mnoho o tom vypovídá počet vyloučených jak na straně domácích, tak na straně hostí. Nejtrestanějším hráčem hostujícího týmu byl Josef Kolda na snímku.

33.kolo, neděle 6.1.2008
VIT VIT
5:01:0, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 16. Řehák (Kolouch), 32. Prokop (Hruzík), 42. Hlinka (Kucsera, Slovák), 59. Sedlák (Kolouch), 60. Hlinka (Slovák, Kucsera). Rozhodčí: Jeřábek - Tuizal, Vengřín. Vyloučení: 11:14. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 5:0.
HC Vítkovice Steel: Mrázek - Prokop, Hruzík, Sedlák, Polášek, Pastor, Kovář - Slovák, Hlinka, Kucsera - Kolouch, Šebesta, Řehák - Gutierrez, Němec E., Stránský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ilašenko - Kotrba, Belatka, Hlaveš, Kolda, Koukal, Bartejs, Hrbek - Vondráček, Vysloužil, Němec O. - Pavlík, Tůma, Beránek - Stahorský, Matějka, Kazatel - Zdražil, Honza, Fryauf.

Už od úvodního hvizdu mněli hráči Vítkovic převahu. Třebíčští dorostenci se z tlaku vymanili až v polovině první třetiny, kdy jim byla nabídnuta přesilová hra 5 na 3, která však zůstala nevyužita. Poté měli hráči Vítkovic opět navrch a to vyústilo v první gól domácích, když se Řehák trefil přesně k tyčce hostující branky, kterou do té doby střežil neomylný Ilašenko. Další šance domácích Vítkovic zůstaly nevyužity, a proto se šlo do kabin za pro hosty přijatelného stavu 1:0 pro domácí.

Hned na začátku druhé třetiny měli největší šanci Horáků Tůma s Pavlíkem, když ve vlastní přesilovce ujížděli na jediného obránce Vítkovic, šance ovšem zůstala nevyužita díky výbornému zákroku domácího brankáře. Pořekadlo nedáš - dostaneš se potvrdilo o několik minut později. Po několika slibných šancích domácího celku se prosadil jeden z domácích beků a dal Vítkovicím uklidňující náskok 2:0. Další šance domácích zůstaly bohudík nevyužity a hosté měli pořád šanci na bodový zisk.

Třetí třetina začala pro hostující hráče nešťastně a hned v úvodu inkasovali gól na 3:0. Tento moment byl zlomový, utkání se spíše dohrávalo a hostující hráči byli pod permanentním tlakem domácích hokejistů. Vzrušující byla především bitka mezi hostujícím Koldou a domácím Hruzíkem, kterou vyhrál domácí hráč. Konečnou podobu výsledku dali Vítkovičtí v 59. a 60. minutě, když upravily na konečných 5:0. Hokejisté Třebíče si odvážejí krutou porážku 5:0. Další šanci na získání prvních mistrovských bodů v roce 2008 budou mít již toto pondělí, kdy nastoupí proti hokejistům Dukly Jihlava v tradičním Horáckém derby, proto neváhejte a přijďte podpořit třebíčské naděje.