Dorost: Poslední domácí špíl a sedm branek Přerovu

T ř e b í č - V předposledním, šestačtyřicátém kole extraligy dorostu přivítala již najisto v soutěži zachráněná Horácká Slavia sestupující Přerov. Už začátek zápasu ukázal, že diváci uvidí spíše útočný hokej. To se potvrdilo. V zápase padlo dvanáct branek. O dvě více vstřelili domácí hokejisté, kteří zdolali hostující Minor Přerov 7:5, když tři branky inkasovali až v posledních deseti minutách hry, kdy o vítězi již bylo rozhodnuto a na obranu Třebíčští už příliš nemysleli. Fotografie z utkání najdete ZDE.

46.kolo, čtvrtek 23.2.2006
7:53:1, 1:1, 3:3
PRE PRE
Branky a nahrávky: 1.Němec L. (Adámek, Kesner), 2. Novák R. (Novák I.), 6. Novák R., 25. Vítek (Kadela R.), 43. Novák I. (Kuřátko), 49. Němec L., 51. Němec O. (Vondráček, Sochor) - 15. Loskot M. (Hodaň, Loskot J.), 30. Loskot M. (Hodaň), 51. Svoboda (Berčák), 55. Tomaník (Gabriška), 60. Svoboda (Berčák, Surovec). Rozhodčí: Vampola - Jonáš, Dittich. Vyloučení: 8:7. Diváci: 77. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka, od 51. Telecký - Berger, Švaříček, Málek, Bartejs, Kadela R., Kuřátko, Vítek, Adámek, Kaut, Nykrmajer, Němec L., Horký, Novák I., Němec O., Kadela E., Kesner, novák R., Vondráček, Sochor
HC ZUBR Přerov: Škůrek, od 6. Dočkal - Dostál, Řezníček, Parýzek, KopečnýLinet, Gabriška, Berčák, SurovecBrumar, Loskot J., Loskot M., Hodaň, Blaheta, Svoboda, Tamaník

Než se někteří diváci stačili uvelebit na svých místech vedli domácí již 1:0. Nedůraznou hru Přerova za vlastní brankou totiž už ve dvacáté šesté vteřině první třetiny potrestal domácí kapitán Lukas Němec po přihrávkách Richarda Adámka a Karla Kesnera. Už o necelou minutu později vedli domácí o branky dvě. To se střelecky prosadil Rostislav Novák po příhře svého jmenovce a zároveň nejproduktivnějšího třebíčského hráče, Ivo Nováka – 2:0. Ani na třetí branku v síti hostujícího brankáře Jana Škůrka se nečekalo dlouho. Na světelné kostce nad ledem svítil čas 05:23, když znovu Marek Loskot 3:1. Asistovali mu Martin Hodaň a Jiří Loskot. Tento stav se již do konce první části hry nezměnil.

Ke společnému pokřiku se dorostenci schází před každým zápasem

Druhá třetina už na branky nebyla tolik bohatá jako ta první, přesto se bylo na co dívat. Hra měla spád a Třebíčští dokazovali, že extraligovou příslušnost pro příští sezónu si určitě zaslouží. Soupeře přehrávali a mnohdy jen díky vystřídavšímu brankáři hostů Rostislavu Dočkalovi nenarůstalo skóre tak rychle, jako v třetině první. Přesto se domácí gólově prosadili. Třígólové vedení jim vrátil ve dvacáté páté minutě David Vítek po přihrávce Romana Kadely 4:1. Hosté ještě v této třetině dokázali snížit a opět to bylo v pěkně zakulaceném čase. Přesně v polovině utkání, tady v čase 30:00 snižoval Marek Loskot po přihrávce kolegy z útoku Martina Hodaně – 4:2. To bylo od střelců obou týmů ve druhé třetině vše a do šaten se tady odcházelo za stavu 4:2.

Třetí část byla na branky nejbohatší. Padlo jich celkem šest. Nejprve se třikrát prosadili domácí, kteří si pak dovolili téměř gentlemanský luxus a nechali hosty vstřelit stejný počet, tedy také tři branky. Ale vezměme to pěkně po pořádku. Prvním střelcem poslední třetiny dorostenců před vlastními diváky v tomto ročníku extraligy byl ve třiačtyřicáté minutě Ivo Novák po asistenci agilního Radima Kuřátka – 5:2. Po faulu na ujíždějícího třebíčského útočníka nařídil hlavní sudí Vampola trestné střílení, které s přehledem mazáka proměnil kapitán Lukas Němec a v minutě čtyřicáté deváté donutil obsluhu časomíry opět změnit číslice u pole ukazujícího skóre zápasu, tentokrát na, pro Přerov již hrozivých 6:2. Ještě ale do konce zápasu zbývalo dost času. Domácí si v této části zápasu vytvářeli jednu šanci za druhou a hostující brankař si musel připadat nejméně jako na řetízkovém kolotoči. V jedenapadesáté minutě došlo ke střídání brankářů také na straně Horácké Slavie. Leoše Mikulku do poslední desetiminutovky vystřídal Petr Telecký. V padesáté první minutě vstřelil poslední gól domácích Ondřej Němec po přihrávkách Tomáše Vondráčka a Michala Sochora. Stav utkání byl v této době pro hosty již velmi nepříjemných 7:2. Domácí stále útočili, ale zapomínali při tom na zadní vrátka. Hráči Přerova z Třebíče nechtěli odjet s tak výrazným debaklem a povedlo se jim třemi rychlými brankami snížit. Nejprve se prosadil v padesáté druhé minutě kapitán hostí Jakub Svoboda. Přihrával mu Tomáš Berčák – 7:3. Už o necelé čtyři minuty později lovil Telecký puk ze své sítě znovu. Tentokrát jej překonal Martin Tomaník. Přihrávajícím hráčem byl Michal Gabriška 7:4. Nutno říci, že domácí v této části jakoby zapomněli, že v hokeji neexistuje pouze útok, ale je třeba i bránit. Pod dojmem pětigólového náskoku v obranné činnosti hodně polevili a hosté je trestali. Poslední branku utkání vstřelili opět hostující hráči. Na konečných 7:5 upravil svým druhým gólem v zápase kapitán Přerova Jakub Svoboda po přihrávkách Tomáše Berčáka a Martina Surovce. To už ale běžela poslední minuta posledního extraligového domácího utkání dorostenců Horácké Slavie Třebíč v sezóně 2005/2006.