Drama v Kolíně Horákům úspěch nepřineslo

Zápas v Kolíně bílým hvězdám nevyšel. Horáci nezachytili především začátek utkání, když už po 20 vteřinách prohrávali 0:1. Poté Kozlové své vedení ještě o gól zvýšili, avšak Třebíč dokázala vyrovnat na 2:2. O vítězství domácích ovšem ve třetí třetině rozhodl Jan Veselý.

4.kolo, sobota 24.9.2022
KOL KOL
3:22:1, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 1. Piegl (Z. Král, Čáp), 9. Niko (Ouřada, Síla), 54. Veselý (Z. Král) – 17. Meluzín (Bořuta, Bittner), 39. Krliš. Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík – Bohuněk, Pěkný. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 939. Střely na branku: 17:23. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC Kolínští Kozlové: Soukup – Čáp, Piegl, Niko, Naar, Kolmann, Aubrecht – Z. Král, Koukal, Veselý – Ouřada, Nedvídek, Sklenář – Dlouhý, Matějček, Jankovský – Lang, Morong, Šedivý - Síla.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Tureček, Doudera, Hunkes, Forman, Poizl, Kovář – Dočekal, Šilhavý, Holec – Vodný, Bittner, Meluzín – Krliš, D. Michálek, Ferda – Mat. Svoboda, Mat. Novák.

Zápas v Kolíně nezačal pro Třebíč vůbec dobře. Hned ve dvacáté vteřině napřáhl z kruhu René Piegl a jeho dělovka skončila za zády Jana Mičána. Odpovědět mohl Bittner, ovšem toho kolínský Soukup dokázal vychytat. Následovala třebíčská přesilovka, ve které se ale Horákům příliš nedařilo. Třebíč nejenže neskórovala, nýbrž z rychlého protiútoku sama inkasovala. Na přesnou ránu Jána Nika neměl Mičán nárok. Ještě zvýšit vedení kozlů mohl Petr Koukal, bývalý reprezentant si ale na Mičánovi vylámal zuby. Horáci korigovali v závěru úvodního dějství. Zasloužil se o to rychlonohý Erik Meluzín, který udělal pár rychlých temp a ránou z boku na vzdálenější tyč překonal Soukupa.

Druhé dějství bylo pro Třebíč nejlepší pasáží zápasu. Horáci si v něm dokázali vytvořit tlak a domácí soubor nejednou zatlačili. Ten měl mnohdy i kus pověstného štěstíčka. Například při nebezpečné ráně Bořuty od modré, která svůj cíl jen těsně minula. Blízko k vyrovnání byl také Vodný, ale tomu na poslední chvíli překazil gólovou radost jeden z kolínských obránců. Kozlové hrozili především z brejků. Jeden takový vedl po pravé straně zadák Aubrecht, jenž servíroval touš do prostoru před bránou, kde zakončoval Matěj Morong. Neuspěl. O chvíli později zahrozil Martin Dočekal. Třebíčský rutinér obkroužil bránu a snažil se zasunout puk k bližší tyči. Jakub Soukup odhadl jeho záměr na poslední chvíli. Přesto Třebíč ještě ve druhé třetině vyrovnala. A nutno říct, že po zásluze. Fatální hrubku při rozehrávce vyrobil obránce Naar, který čitelnou přihrávkou přes celé pásmo namazal do šance Krlišovi. Člen třetí útočné formace nabídnutou možností nepohrdl a procedil puk až do sítě.

Do třetího dějství tedy nastupovaly oba týmy za stavu 2:2. S přibývajícím časem bylo stále jasnější, že tým, který dá kýženou třetí branku, vyhraje. Tomu odpovídala taktika obou soupeřů, jež byla založena na precizní obraně středního pásma. Šancí k vidění mnoho nebylo a když už útočníci zahrozili, předvedli se v dobrém světle oba brankáři. Rozhodující moment zápasu přišel na řadu v 54. minutě. Jednu z mála nepozorností třebíčské defenzivy vystihl Jan Veselý. Klíčový útočník Kolína najížděl na Mičána zcela sám, zvolil bekhendové zakončení, díky němuž si Mičána roztáhl a zasunul puk mezi jeho betony. Na tenhle moment bílé hvězdy odpovědět nedokázaly, přestože snahu jim upřít nelze. Jenže tentokrát chyběla i trocha toho štěstí. Jako při šanci Michala Vodného, který v samém závěru trefil tyč

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Bohužel jsme do zápasu nevstoupili vůbec dobře a vlastně z první střely jsme inkasovali gól. Dá se říct, že celou první třetinu jsme se vyrovnávali s tempem zápasu a pohybem domácích. I tak jsme ale stihli v první třetině snížit na 2:1. Od druhé třetiny se naše hra zvedla, dokázali jsme vyrovnat tempo a měli jsme tlak i šance, z nichž jsme ale proměnili jen jednu na 2:2. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát ze zajištěné obrany, stejně jako hráli i domácí. Bohužel jsme udělali dvě chyby a jednu z nich domácí využili, což nás stálo celý zápas. Nemyslím si ale, že bychom byli horším týmem. Naopak byly pasáže, kdy jsme domácí zatlačili a mohli rozhodnout v náš prospěch. Byl to hodně kvalitní zápas s kvalitním soupeřem. Musíme teď dobře zregenerovat a připravit se na pondělní zápas se Šumperkem.

Petr Martínek - SC Kolín:Hodnotí se mi vše velmi dobře, zase bereme tři body a myslím si, že po velmi dobrém výkonu. Musím vyzdvihnout i soupeře, který tady předvedl parádní výkon. Když to zhodnotím po třetinách: v první třetině jsme byli lepší mi, ve druhé soupeř a myslím si, že ve třetí třetině jsme zase byli zase o kousek lepší my a tak se štěstí přiklonilo na naši stranu a my rozhodli. Nebylo to vůbec jednoduché, stálo strašlivě sil a nesmírně si toho vážíme. Úvod se nám nadmíru daří a chceme v tom pokračovat. Náš výkon má v tuhle chvíli velké parametry.